Oprema za domače mojstre

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Potrebujem nasvet domačih mojstrov.

Na vrtu imam nekaj lesenih površin, ki zahtevajo in bodo zahtevale določen nivo nege. Govorim o lesenih mizah in stolih, koritih za zelenjavo, še najbolj pa vrtna lopa, ki ima deske na pero, macesen, barvan z Beltonom. Vrtna oprema je nekaj oljena, nekaj barvana, stanje že bolj tako tako.

S kakšnim orodjem se lotit brušenja površin, da jih potem lahko barvam/oljim? Tračni brusilnik, vibracijski brusilnik, ekscentrični brusilnik, likalnik,..?
Ker bo orodje akumulatorsko Bosch zeleni program ali Einhell (imam doma že baterije od teh dveh serij), izbiram med orodji teh dveh znamk.

Sam se nagibam na tračni brusilnik za večje površine (lopa, miza,..) in kombinacija z vibracijskim za manjše stvari. Na obeh verjetno lahko vplivam na grobost brusa? Verjetno mi ni potrebno zbrusiti dol celotnega sloja, ampak samo nečistoče, torej vzamem bolj fin brus papir (kakšna granulacija)?

Hvala,
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Sam se nagibam na tračni brusilnik za večje površine (lopa, miza,..) in kombinacija z vibracijskim za manjše stvari. Na obeh verjetno lahko vplivam na grobost brusa? Verjetno mi ni potrebno zbrusiti dol celotnega sloja, ampak samo nečistoče, torej vzamem bolj fin brus papir (kakšna granulacija)?

Hvala,

grobost brusa - večja ko je številka/oznaka, bolj je fin (če boš online kupoval)
orodje - mal poglej koliko časa baterijska dela.. da ne boš stalno polnil baterije in bolj malo naredil.. sam bi (kljub temu, da mas baterije doma) - pogledal se razliko v ceni med električno in baterijsko..
poleg orodja - na koncu boš brusil tudi kaj na roke.. dobis "nastavke" okoli katere brusni papir napnes.. cenejsa varianta ti je dilca/kos lesa

angaziraj kaksnega pomocnika v druzini.. ce ne drugega, da ti bodo pijaco nosili :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek