operacija pruha - kile

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
jup, ultrazvok je pokazal da imam pruh....in bo treb ait pod kirurga...zgleda sem preveč fizično delal, pa premalo za compom sedel
bonk.gif


zanima me, a je bil že kdo operiran, kako poteka zadeva?

a je res velika verjetnost, da se zadeva ponovi?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kaj sprašuješ, saj si "zdravnik"!!!
evil.gif


ON: Operacija ni komplicirana, jo je imel fotr. Od zdaj naprej nima več problemov (vse dviga brez problemov).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
A nisi zdravnik?

Sicer ti pa manjka samo še zlata žila in voda v kolenu pa kak pesek v ledvicah in si na konju.
cheer.gif


pruh=kamnolom.
hysterical-1.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
zdravnik sem samo v virtuali...

v reali pa nimam pojma... get a point??

to so resne zadeve zato prosim brez spama!

thx
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
operacija je rutinska....tko da nč bat....

sam pazi, da ti pomotoma ne odrežejo jajca....znajo to zdravniki
hysterical-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
v bolnici si lih ene dva dni. Bivšega so isto operiral, pa je drugi dan že domov pobegnil, ker ni prenašal smrčanja sosedov
hysterical-1.gif
Sicer je bila vožnja domov pravo mučenje (vsak tresljaj povzroči bolečino), ampak je šlo. Je pa bolj pomembno, da po operaciji dejansko počivaš in čim manj napenjaš rano, da se dejansko vse pravilno zaceli, sicer imaš lahko potem zopet težave. Zato ponavadi dobiš kak mesec bolniške za tem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
zdaj vstavijo noter mrežico (podobno kot mrežico pri bandažiranju spojev knaufa)....in je vertenost da se zadeva ponovi pod 2 %.

Prej ko so šivali se je zadeva radaponovila - tako da...brez brige, bo držalo.

Prideš tja, ti pobrijejo okoli jajčk (zgolj predel kjer je kila), dobiš injekcijo v rit, se uležeš, te pokrijejo, traja kakih 20 minut (Zraven zveš še kak vic), ko je koenc greš na posteljico ležat - toliko časa da se polulaš (vmes ti dajo še kak flaškon v žilo)...in ko se polulaš odpeketaš domov (no ja..odvlečeš se). Par dni doma ležiš ko klada, potem pa se počasi vračaš v svet.

Najhitreje (vsaj takrat ko sem jaz gledal) si bil na vrsti pri Dr. Korošoku (v Lj)...kar pa zate zna biti rahlo od roke...tam sem bil na vrsti v 2 mesecih (vštšeti dopusti) drugje je bila čakalna doba kako leto in pol.

Aja...po bolnicah kak dan odležiš..pri Korošokupa greš isti dan domov (seveda rabiš prevoz!..ker sam nisi sposoben peljat).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Najbrž misliš Košoroku.

(ker dosledno pišeš Korošoku
grin1.gif
).



Tistega, ki ima na Parmovi v Lj pri Piazzi ordinacijo?



Pri Košoroku se nič ne leži (privat, ima sicer koncesijo, nima placa, te vrže takoj ven, velja za vse postopke, ki jih dela).
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Najbrž misliš Košoroku.
(ker dosledno pišeš Korošoku
grin1.gif
).

Tistega, ki ima na Parmovi v Lj pri Piazzi ordinacijo?

Pri Košoroku se nič ne leži (privat, ima sicer koncesijo, nima placa, te vrže takoj ven, velja za vse postopke, ki jih dela).

ja točno tega! No evo.niti priimka si nisem zapomnil - pa mi je šaril okoli tiča z nožem
hysterical-1.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
od mojega dragega oče je bil pred par meseci operiran pri že omenjenem dr. košoroku v lj. (iatros se imenuje ambulanta)
v enem dnevu je vse opravil, operiran je bil v lokalni anesteziji, tam je ležal do ok. 17ih popoldne (toliko da se je polulal).
poznem nekaj drugih primerov, ki so bili operirani v šempetru ali bolnici petra deržaja, vsi so par dni ležali v bolnici.
sama operacija ni bolela, je pa potem celo vožnjo domov stiskal zobe, pa par dni je še bolj kot po jajcih hodil - no, zdaj je pa že ok.

ja, je pa tudi za njega bila to druga operacija, tako da se mu je ponovilo.
ni nujno, da se ponovi, imaš pa gotovo večjo šanso od nekoga, ki pruha še ni imel.

aja, kaj ti naredijo - pod kožo in mišice ti dajo eno mrežico, ki ti potem preprečuje, da ti vsebina trebuha sili ven in dela težave.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Najbrž misliš Košoroku.
(ker dosledno pišeš Korošoku
grin1.gif
).

Tistega, ki ima na Parmovi v Lj pri Piazzi ordinacijo?

Pri Košoroku se nič ne leži (privat, ima sicer koncesijo, nima placa, te vrže takoj ven, velja za vse postopke, ki jih dela).

ja točno tega! No evo.niti priimka si nisem zapomnil - pa mi je šaril okoli tiča z nožem
hysterical-1.gif

a to je klasična metoda?? ime spletne strani
torej prej kot v enem dnevu je vsega konec? a ni tako, da en dan prej ne smeš jesti?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
ko in če boš šel tja na prevgled dobiš zraven tudi navodila kaj in kako pred opreracijo, med in po njej.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
1. operacija ni nevarna, je ena lažjih
2. če se da, jo naredijo z blokado (če seveda prime) in ni potrebna anastezija ... samo tisto špikanje z injekcijo v križ pa
uf-1.gif

3. po letu 199 x (ne vem točno) vstavljajo (se mi zdi) karbonsko membrano, tako da ti zelo težko poči, če pa že, pa nikoli več na istem mestu, kar pa je bilo po stari metodi možno
4. domov greš po 2 ali 3 dneh
5. potem se moraš še 1/2 leta pazit, da ne dviguješ težkih bremen in
6. to je to (kar pa so ti itak že drugi opisali)

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ko in če boš šel tja na prevgled dobiš zraven tudi navodila kaj in kako pred opreracijo, med in po njej.
,

Ja, v .pdf fajlu, tko da moraš nest še laptopa s seboj ....

joke


imaš prav, mu bodo že tam vse lepo razložili. doslej mislim da še nihče ni umrl zaradi operacije hernije ...



Noker
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik noker pravi:

5. potem se moraš še 1/2 leta pazit, da ne dviguješ težkih bremen in

jaz sem po 2 mesecih začel s fitnesom
grin1.gif


jepa resda zadevo čutim pa še danes (po 2letih) - sicer ne da moti, veš pa, daje tam.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:

5. potem se moraš še 1/2 leta pazit, da ne dviguješ težkih bremen in

jaz sem po 2 mesecih začel s fitnesom
grin1.gif


jepa resda zadevo čutim pa še danes (po 2letih) - sicer ne da moti, veš pa, daje tam.
mogoče ravno zaradi tega čutiš....
d055.gif


eni bi rekli...vsaj veš da maš nekej
hysterical-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Starejši ko si slabše je.

Se spomnem, ko sem bil tam nekje pri 22 operiran na slepiču.

Po enem tednu sem komaj šel na WC, otroci pri desetih letih pa so se že po dveh dneh podili okoli.