Open jaw flights

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Pišem zaradi informacije, ker tudi sam nisem točno vedel, kako se bo razpletlo.

Pred časom sem rezerviral zelo ugoden let v Miami, ki pa ni bil povratni let (prihod na isto letališče), ampak t.i. Open-jaw. Odhodno letališče so bile Benetke, prihod pa je bil v Ženevo. Vmesna postaja je bila vedno Rim.
Benetke-Rim-Miami in Miami-Rim-Ženeva.
Na spletu nisem zasledil enotnih informacij o tem, ali lahko zadnji leti izpustim ali ne, a sem se vseeno odločil raskirat. Sicer problem ni v tem, da zamudiš zadnji let, problem je v tem, kako dobiti prtljago.
Skratka, ko sem se vračal iz Miamija domov in sem tam prosil, če lahko dobim prtljago že v Rimu, so me gladko zavrnili, saj da tega ne morejo narediti zaradi varnosti in da mora prtljaga naravnost do Ženeve. Pomagalo ni niti to, da je bilo v Miamiju 30 stopinj, v Rimu pa samo 5. Tudi ne to, da smo v Rimu pristali že ob 8.00, polet naprej pa je bil šele ob 21.00. Razlog, da sem hotel prljago, pa je bil seveda ta, da sem izpustil zadnji polet proti Ženevi in se odpravil nazaj v Benetke.
Ko sva prispela v Rim, sem se odpravil do informacij, kjer so me napotili do okenca za izgubljeno prtljago. Tam sem povedal, da bi rabila prtljago, saj se morava preoblečti, žena potrebuje tudi kozmetiko, ipd. Verjetno je pomagala tudi razlika med leti (več kot 12 ur) in sva po 15 minutah čakanja svojo prtljago le dobila.
Torej, če rezervirate open-jaw polet in črtate zadnji let ter potujete iz Amerike, se ne trudite prepričevat zaposlene v ZDA, ampak se odpravite po prtljago, ko prispete v Evropo. Vsaj v mojem primeru, je bilo v Rimu vse zelo neproblematično in sva dobila prtljago zelo hitro.

V kolikor ima kdo podobno, ali tudi kakšno drugo izkušnjo z open-jaw poleti, naj prosim sporoči, saj bomo tako bolje obveščeni, kako ravnati v teh primerih.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Problem je kvečjemu pri letih, kjer ni take luknje vmes. Kjer recimo prtljago samo iz enega na drug fliger premečejo, kdo ti bo tam šel iskat prtljago ven.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
no ja. ni nujno. je odločitev kapitana letala tista, se pravi ima pilot zadnjo besedo. let za prištino ali podgorico leta okoli 2000, kontrolor javi pilotu da sta dva potnika zamudila, prtljaga že na letalu. kepten reče mi gremo jutri je nov let. in so šli z prtljago brez potnikov.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
pač neodgovorno dejanje pilotov.če bi do česa prišlo se ve kdo je kriv.sicer so v evropi za to res miniminimalne možnosti ampak ameri se s tem naj ne bi hecali
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
verjamem, da je problem pri krajših letih, oz. predvsem pri letih, kjer ostaneš na istem letalu in samo počakaš na to, da se na letalo vkrcajo novi potniki.
Torej je priporočilo, da koristite open jaw polete samo v primeru, da zamenjate letalo in da je med poletoma vsaj kakšne 4 ure.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Odločitev je redko posadkina. Izvedejo jo sicer oni, odločitev pa pride iz managementa oz. oddelka za odnose s potniki/operativo.