Omejena ali prekinjena povezava - LAN

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
jest mam pa en problem ki ga ne morm nikakor odpraviti. na laptopu ko imam povezavo preko kabla mi kaže sporočilo da je povezava omejena ali prekinjena - povezava interneta ne dela in ne morm brskati po internetu ne nč. sprobal sem že vse možne načine: ročno sem sam dodelil ip in prehod mrežni kartici ->povezava je vzspostavljena vendar internet še vedno ne dela->brskalnik ne odpre nobene strani. imam router na katerem imam vklopljen dhcp za samodejno dodeljevanje ip-ja mrežni kartici. mrežna kartica ko je nastavljena na avtomatsko dodeljevanje ip ga ne dobi od routerja. kabel je v redu saj na drugem računalniku internet dela normalno. pregledal sem leptopa z antivirusi, antispy-i vendar ni nič takega kar bi zaviralo povezavo. ko vklopim brezžično povezavo na leptopu mi preko dhcp normalno dodeli ip in internet dela. moram povedati tudi da imam zadnjo verzijo gonilnika in da s tem ni problema. zdaj se pa obračam na vas če mi lahko kako pomagate kje tiči vzrok: ali je samo software ali je možno da je šla mrežna kartica čeprav lučke normalno svetijo in kot sem že povedal se nekako tudi odziva kartica. hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.840
731
113
www.jernej.org
Ko ročno dodeliš IP, lahko ping-aš router?
1.) Če ping dela, ti verjetno manjkajo samo DNS strežniki.
2.) Če tudi pri ročno nastavljenih IP-jih ping ne dela, je problem lahko na mrežni od računalnika (hardware, driver), kablu ali portu na routerju ali pa se je na routerju kaj zaciklalo (probaj reset routerja).
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
ne morm pingat routerja. kabel in port na routerju sta ok kot sem že omenil če priklopim isti kabel na drug rač. dela normalno. router sem tud že večkrat resetiral tko da tle ni problem. driver je posodobljen na zadnjo verzijo. lohk da je napaka hardwerska k drugače se mi ne sanja kaj bi lahko bilo narobe.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.504
5
38
Start, run, vpiši "CMD" in enter. Potem v črno okno vpiši brez narekovajev "NETSH WINSOCK RESET" Ponovni zagon kište. Pomaga ali ne?
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
tistega ki ga ročno dodelim seveda. če hočem od dhcp da mi ga avtomatsko dodeli mi pa ne pokaže nobenga ip-ja.
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
ne, ampak dodeli kr en ip: 169.54.34.100, maska je 255.255.0.0 gateway je pa prazn <- neki podobnega. moram pvoedat da mi je do nedavnega vse normalno delal pol se je pa kr naenkrat pojavilo obvestilo omejena ali prekinjena povezava in od takrat mi ne dela več.
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
probal reinstall vendar je isto. res nevem kaj bi blo lahko narobe. a bi format pomagu?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.840
731
113
www.jernej.org
Tukaj lahko le ugibamo. Najbolj bi bilo, če bi stestiral s kako live linux distribucijo, če ti tam dela mreža... če deluje, bo tudi format pomagal. Če pa tudi tam ne dela, lahko pa v skrajni sili še formatiraš... ampak po vsej verjetnosti je HW napaka.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.783
249
113
ja kaj pa če je mrežna res fuč???

pa nej uprablja wireless, sej je še bolj praktično.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
757
113
jaz sem identičen problem, po enakih mukah kot si šel ti skozi, na koncu rešil z obnovitvijo sistema (sytem restore) na datum, ko so stvari še delale
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
ja vrjetno bom kr formatiru računalnik in posnel Windows 7 in upal da bo težava odpravljena. vsem hvala za kakšrnekoli pomoč.