Ogrevanje vode v kuhinji

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Zdravo,

V kuhinji mi je šel po gobe tak mali bojlerček, ki smo ga imeli za ogrevanje vode v kuhinji in je zadevo potrebno nadomestiti. Na tej točki pa se ustavim pri vprašanju ali je bolje, da kupim nekaj podobnega torej malce novejši podpultni grelnik ali naj kupim kar grelno pipo, ki so zadnje čase tudi kar popularne a izkušenj z njimi pa nimam popolnoma nič.

Kaj pa vi kaj menite o tem oz. ali bi na podlagi morebitnih lastnih izkušenj dali prednost grelni pipi ali bojlerju?

primer pipe: http://www.luen.si/slo/instantna-grelna-pipa-model-4
primer grelca vode: https://www.mimovrste.com/podpultni...vode-gorenje-tiki-teg-5-u-5-l?src=bestsellers


Hvala za vse odgovore in lep sončen dan želim še naprej :nazdravje:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če rabiš samo za kuhinjsko pipo, potem išči pretočni grelnik. Imaš tudi zelo majhnih dimenzij, naš je 30cm x 10xm x 5cm, podpultni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Če si pameten boš kupil čimvečji bojler katerega lahko stlačiš spodaj glede na plac. Da imaš vročo vodo k odpreš in da jo ne zmanjka v pol minute.
O pretočnih pipah k ti segreje deci vode na 30 stopinj pa itak sploh nima smisla pisat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: ti ta mali bojlerji, da se o pretočnih sploh ne menimo so veliki požrešneži štroma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ja saj zdaj ko berem o teh pipah je to glede na naše potrebe bolj slaba opcija ja. Tudi to, da imaš pri topli/vroči vodi bolj švoh curek mi ni ravno najbolj všeč. Druga stvar je pa spet poraba elektrike, kot je omenil McGiver in to tudi ni zanemarljiva reč.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
te razne delimano pipe in pretočni bojler raje pozabi.
en gorenjev tamal bojler pa bo mir, če hočeš vročo vodo ko odpreš.
če pa hočeš na trenutke mlačno vodo in na ternutke mrzlo- potem pa kupiš pipo z "bojlerjem".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Koliko pipa, bojler pozre elektrike je odvisno samo (predvsem) od tega koliko tople vode gre cez pipo
Ce jo gre 20 litrov dnevno je bojler odlicna izbira . Ce jo gre 200 litrov pa zna biti kaj drugega ceneje, kljub visoki investiciji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razlika je v porabi elektrike ali gre 20L skozi bojler pod pultom ali skozi "delimano". ;)
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Glede "delimano" in podobnih resitev... Ko sem nazadnje gledal taksno pipo, je imela deklarirano porabo 3300W. Izziv zna bit najt vticnico v kuhinji - najraje pod koritom - ki je zmozna dostavit taksno moc. Ce se ta vticnica deli recimo se z kaksnim pomivalnim strojem zna odletet kaksna varovalka (ce je le ta samo 16A).
Tako da previdno pri "delimano" in podobnih zadevah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
Zdravo,

V kuhinji mi je šel po gobe tak mali bojlerček, ki smo ga imeli za ogrevanje vode v kuhinji in je zadevo potrebno nadomestiti. Na tej točki pa se ustavim pri vprašanju ali je bolje, da kupim nekaj podobnega torej malce novejši podpultni grelnik ali naj kupim kar grelno pipo, ki so zadnje čase tudi kar popularne a izkušenj z njimi pa nimam popolnoma nič.

Kaj pa vi kaj menite o tem oz. ali bi na podlagi morebitnih lastnih izkušenj dali prednost grelni pipi ali bojlerju?

primer pipe: http://www.luen.si/slo/instantna-grelna-pipa-model-4
primer grelca vode: https://www.mimovrste.com/podpultni...vode-gorenje-tiki-teg-5-u-5-l?src=bestsellers


Hvala za vse odgovore in lep sončen dan želim še naprej :nazdravje:

bojlerčki so ponavadi 2 kW, pipe (vsaj Delimano) pa vsaj 3 kW. Jaz bi naprej preveru kolk močn zadevšno lahk na trenutno varovalkopriklopiš, da ne bo imel po nakupu greknega telesa še sitnosti s priklopom. Bojlerčk ti bo nekaj več skuril, Bo pa topla voda all d tajm na razpolago, pir pipi bo pa vprašanje pretoka, sploh ko boš fajn mrzlo vodo (npr pozimi) grel na 35, mogoče 40 C. gorenje je sicer meo pretočno grelnik vode, nekaj med pipo in bojlerčkom, sam je zadeva mela 5 kW. Tisto bi znalo biti okej, sam priklop.......

Po moje je bojlerčk še najboljša izbira
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Hvala vsem za mnenja. Zaenkrat kaže, da bo zmagal 10l bojlerček od Gorenja.