Offline topo za Slovenijo

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ali obstaja kakšna karta, specialka za Slovenijo, vsaj 1:50.000, se bolje 1:25.000 za 10" tablico oz. telefon (android 4.4.4.). Zahajam v hribe in zemljevidi se mi trgajo pa še praktični niso kot tablica. Ne potrebujem nobenega vodenja, samo za osnovno orientacijo. Včasih si sprintam mape iz geopedije. Zemljevide tudi kupim. Ampak nisem toliko v teh vodah, da bi se znal obrniti v pravo smer.

Hvala.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hvala, ampak mi je ni ratalo usposobiti za offline. Zmeraj, ko nisem na dosegu wifi mi ne riše map.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Hvala, ampak mi je ni ratalo usposobiti za offline. Zmeraj, ko nisem na dosegu wifi mi ne riše map.

Orux ima vgrajen dolpoteg online zemljevida na telefon (označiš področje). Sprotno cachiranje pa mi ni ostalo trajno. Tudi nastavitve za shranjevanje zemljevida na SD kartico se mi niso obnesle. Pa online zastonjski zemljevid za SLO ni nevemkaj, Geopedija ni free.

Za SLO še vedno uporabljam ene stare specialke ki so bile včasih po pašnikih, ki sem jih z OziExplorerjem predelal za TrekBuddy, tedaj še za polneumni telefon (SE810i). Port iste aplikacije je na Androidu, sicel malo okoren vmesnik ampak dela z istimi zemljevidi. Fajn je da shranjuje tracklog ki pomaga pri orientaciji. Predpostavljam da se te mape da pofutrat tud v Orux.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Preberi si Oruxov priročnik:
http://www.oruxmaps.com/oruxmapsmanual_en.pdf

predvsem poglavje: Crate New Maps.

Na tak način si lahko narediš zemljevid na podlagi: topo 4U EU, Google hybrid, Openstreet Cycle ...

Na linku, ki sem ga dal v mijem prvem postu so tudi podobne karte, ki jih omenja @fujtajksel, potem imaš še: http://www.frikart.no/garmin/
ali pa če kje najdeš originalnega Garmina, ker Orux prebavi vse.

Orux te bo tudi vodil po kakšni sledi. Recimo na strani Pešpoti si lahko narediš sled po markiranih poteh, Hribi net imajo tudi kar nekaj sledi.
Seveda tudi te sledi niso 100% zanesljive.

Še vedno pa je potrebno imesti s seboj papirnati zemljevid!