Odstranitev sekundnega lepila iz sijajne površine

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Po nerodnosti sem pustil madež sekundnega lepila (cianoakrilat) na nočni omarici, ki ima sijaj finiš. Zadeva je že trda, saj je bila opažena po nekje 5-6 urah, poleg se je zalepila tudi neka tkanina (don't ask :bonk:) . Je možno to spraviti dol, ne da sijaj spodaj matira?

Aceton vem da ne, imam sintetično razredčilo in razredčilo za odstranjevanje madežev iz pohištva. S tem sem poskusil zdrgniti z mehko cotko, ni šlo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Neki tacga da zmrzneš pa pol frcneš pa stran odpade....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pojma nimam. Na zgornji post bi pa rekel tisti sprej za bradavice odstranjevat?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ni to žvaka na površini da bi zamrzno.

CA se zažre v površino. Na kratko povedano za vedno bo tam. Če ga odtrgaš dol bo pa vseeno poškodovana površina. Če ga očistiš z acetonom bo verjetno poškodvalo površino, razen če boš v nulo natančn. Če se že lotiš tega daj aceton na vatirano palčko in drgni samo CA. Oziroma drži palčko samo na CA-ju. Ko se zmehča ga probaj z kako plastično kartico odstranit. Tisto meglico, ki je okoli najverjetneje ne spraviš stran brez poškodb. V vsakem primeru bo ostala sled. Tu nimaš kaj. Prej se sprjazniš bolje bo. Oziroma bolj boš natančn z acetonom manjša bo poškodba površine. Ko govorimo o acetonu je to 100% aceton iz trgovine s kemijo, ne kaki bio odstranjevalec laka na nohtih. Opcija je še namenski CA debonder. Ampak si spet pri poškodovani površini.
Na razredčila pozabi, ne bo nič učinka na CA.

Lahko je pa tvoj srečn dan in aceton ne poškoduje površine in na koncu spoliraš pa je brez sledi :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Probaj odstranit z britvico oz. strgalom, ki je za čiščenje zažganih madežev na steklo keramični kuhalni plošči. S tistim jaz recimo čistim vinjete s stekla na avtu in nikoli ne naredi risov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ja če bi bil na steklu, ki je trše od strgala.
Nočna omarica je pa al lakiran les al pa oplemenitena iverka. V obeh primerih boš s strgalom pustil rise, ker je materjal mehkejši.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Mogoče bi moral uporabiti kaj podobnega kot je tej ženski pomagalo odstraniti Gorilla-Glue dol z las? Čeprav dejansko ne vem kako se je to končalo o. ali ji je sploh uspelo dat to dol. Zna bit, da se je zabrila :D

After running out of hairspray, a Louisiana woman coated her hair with Gorilla Glue spray, a strong adhesive normally used to bond materials like metal, wood and stone.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ne iščite tutorialov kako odstranjevat ostala lepila.
CA topi samo aceton ali namenski debonder (pa še teh je večina baziranih na acetonu).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Po nerodnosti sem pustil madež sekundnega lepila (cianoakrilat) na nočni omarici, ki ima sijaj finiš. Zadeva je že trda, saj je bila opažena po nekje 5-6 urah, poleg se je zalepila tudi neka tkanina (don't ask :bonk:) . Je možno to spraviti dol, ne da sijaj spodaj matira?

Aceton vem da ne, imam sintetično razredčilo in razredčilo za odstranjevanje madežev iz pohištva. S tem sem poskusil zdrgniti z mehko cotko, ni šlo.
NI variante.

Ti. sekundno lepilo se lahko odstrani samo z acetonom ali segrevanjem, da razpade.

Barve in laki so manj obstojni...