Oddaljen dostop do računalnika

sad

Guru
24. avg 2007
20.600
9.273
113
Potreboval bi BREZPLAČEN program za oddaljen dostop do računalnika za potrebe pomoči na daljavo. Torej nekaj takega kot je bilo včasih v MS Messengerju, da te oseba lahko prosi za pomoč in prevzameš nadzor nad računalnikom. Po možnosti, da zna sam iti skozi različne usmerjevalnike, itd.. in ni potrebno tega nastavljat.
Kaj priporočate? Skype nima te možnosti ne?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.434
4.419
113
49
Na sončni strani ALP
TVja ne rabiš instalirat. Shraneš datoteko in ko ga poženeš izbereš drugo opcijo.
Na domačem pa ga normalno instaliraš in nastaviš da se zažene pri zagonu PCja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če ti mrežko pravilno zapre firewall ne dela ne Logmein ne TV ne kaj drugega, ki bazira na tem principu delovanja. Žal ali na srečo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.600
9.273
113
Ne bo panike, ker ta mrežko sem kar sam
evil.gif
.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če ti mrežko pravilno zapre firewall ne dela ne Logmein ne TV ne kaj drugega, ki bazira na tem principu delovanja. Žal ali na srečo.

TV deluje čez port 80 (ali 443), tega verjetno nihče ne zapira. Ali misliš kaj drugega?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.288
127
63
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če ti mrežko pravilno zapre firewall ne dela ne Logmein ne TV ne kaj drugega, ki bazira na tem principu delovanja. Žal ali na srečo.

TV deluje čez port 80 (ali 443), tega verjetno nihče ne zapira. Ali misliš kaj drugega?

Če ga je javna uprava znala zapreti, ga verjetno zna tudi kdo drug... Ampak če si pri koritu, potem si pač odpreš RDC oziroma si narediš VPN in preko njega RDC na svojo gajbico.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.288
127
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
Brez inštalacije je Supremo. Sam uporabljam brezplačno različico in deluje odlično

http://www.supremocontrol.com/

Če sem jaz prav videl, so vsi takšni programi ali poskusni, ali pa brezplačni samo za privatno uporabo.
Mi smo nekaj časa iskali in preskušali (največ TV), potem sem se pa eno leto pogajal s TV in lani smo kupili tri licence za ceno dveh. In imamo mir. Težava pri TV je pač v tem, da z nakupom osnovne licence lahko le-to uporabljaš zgolj na enem PCju, ampak naletiš na stalne težave, če imaš še prenosnik in nekaj časa delaš v pisarni (pa recimo da imaš na mizi dva lepa 24" monitorja), vsaj pol časa pa nekje na terenu, kjer imaš mali prenosnik. Torej je potrebno vzeti vsaj eno dodatno licenco, da imaš mir
wink-1.gif
.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.288
127
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
TV preko brskalnika in ne bo nobenih problemov, tako kot je nekdo gor napisal

Sem šel še enkrat prebrat na vrh ekrana, kaj je bilo prvotno vprašanje
confused-1.gif
. Če potrebuje program za oddaljeno pomoč, potem si namesti Teamviewer, počaka na verzijo 9, ki bo očitno kmalu, in potem kupi ustrezno licenco.

Jernej
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sigurno se ga da blokirati, saj nisem napisal da se ga ne da. Pravim samo da, če se ga ne lotiš namensko blokirati, bo verjetno deloval.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je.
Sicer uporabljam VDI rešitev (pač scope of work). Imam VDI, objavljen 'by the book' in zadeva je krasna. WIN7 namizje, potrebne aplikacije. Sploh ni potrebe po tem, da je karkoli pomembnega na prenosniku.
Licence si lahko privoščimo, v bistvu so 'partner use'. Nisem mogoče najbolj merodajen, ampak rešitev je preizkušena (recimo SKB banka ima enako).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.809
1.949
113
najrajš na babi
Kolkr sem jest zadevo zastopu, bo to za domačo rabo ampak nameščeno tud na službenem računalniku. Se pravi se primarno ne bo uporabljalo v podjetju, ampak občasno, če ga kdo rabi pač lahko z službe komu kej zrihta. Zakaj komplicirat. Ko ga bo nekdo poklical naj mu zrihta komp, dotični odpre recimo supremo, mu pove id, geslo in avtor teme na svojem kompu odpre supremo, se poveže, zrihta in zaključi. Supremo ne rabi inštalacije. nekateri službeni računalniki JU ali privat firm neadministratorjem ne pustijo inštalirat nove programske opreme. če bo to občasna raba bo vse ok. Brez potrebe za kupovanje licence za nekajkrat. Če se bo pa uporabljalo na nivoju firme, pa licenca obvezno.