Oddajte podpis za razpis referenduma glede škodljivega Zakona o nalezljivih boleznih

lep pozdrav

Zelenc'
9. jul 2021
1
0
1
Vlada je 7. julija dopolnila Zakon o nalezljivih boleznih z nečloveškimi dopolnitvami.

"AKCIJA LJUDSTVA 1. ZBIRANJE PODPISOV ZA REFERENDUM, DA ZAVRNEMO DOPOLNJEN ZAKON O NALEZLJIVIH BOLEZNIH. POTEKA 24 UR NA DAN DO 14.07.2021 DO 15.00."

Obrazec najdete na spletni strani: https://www.gibanje-ops.com/

S podpisom podprite pobudo Združenja v Gibanju - Osveščeni Prebivalci Slovenije - OPS, za vložitev zahteve za razpis zakonodajnega referenduma z
referendumskim vprašanjem (16. člen Zakona o referendumu in ljudski iniciativi, Ur. l. RS. št. 26/2007-UPB2): "Ali ste za to, da se uveljavi sprememba Zakona o nalezljivih boleznih, ki jo je sprejel Državni zbor RS na seji dne 7. 7. 2021?".

Delite naprej. Skupaj zmoremo.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
8.838
961
113
A spet?
A vi levičarji res nimate nobenga dela kot vlado jëbat nonstop za vse kar nardi?
Zdaj šele vidim kako ima JJ prav, ker vas koritarjev, ki ne delate nič druzga kot zgago in ste plačani za to, je pa res mnogo preveč.
A res ne bi šli malo delat, da bi celo z delom zaslužili kak evro, kot vsak normalen človek, ki si kruh zasluži z delom.?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.061
975
113
Stardec, pejt spat...aja, lahko gres tudi delat!

"Lep pozdrav" in kaka je ta sprememba glede nalezljivih bolezni?

crnobog

Guru
29. apr 2009
2.972
1.178
113
To bi lahko bila sabotaža potencialnega referenduma s strani vlade, čeprav ne verjamem da so sposobni tako naprednega taktiziranja.

Nekaj kar podpirajo tile vaški posebneži iz OKS bo kar stežka dobilo širšo podporo.

bizi

Guru
21. nov 2007
19.251
2.829
113
Kočevska
A spet?
A vi levičarji res nimate nobenga dela kot vlado jëbat nonstop za vse kar nardi?
Zdaj šele vidim kako ima JJ prav, ker vas koritarjev, ki ne delate nič druzga kot zgago in ste plačani za to, je pa res mnogo preveč.
A res ne bi šli malo delat, da bi celo z delom zaslužili kak evro, kot vsak normalen človek, ki si kruh zasluži z delom.?
Ali ti je sonce v vinogradu malo scvrlo možgane ali pa si se preveč hladil v zidanici. Verjetno pa oboje. :p

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.605
2.264
113
pomoje je sel je 123 na zasluzen dopust, pa ga stardec nadomesca, ker se oglasa cist po vsem forumu.

• Haha
Reactions: luciano

Cash

Guru
19. avg 2007
8.061
975
113
Stardec, kolikokrat se mora se napisati na internet, da politiki vedno delajo proti ljudem in za svoj zep. Kolikokrat????? Ce ne ves, pojdi se malo delat....ko se bos fajn nadelal, pa imel nic, politiki pa za nic dela polne zepe, se bos vprasal, koliko si zaj..ebal, ko si navadne ljudi zmerjal z levicarji oz watdafak watever da fak....oz. ljudje imate tako sprane glave, da se ze svetijo. Na svetu obstaja visja kasta in nizja kasta...kam spadas, ve cel forum....zakaj da fak se torej boris proti sebi enakim in drzis z visjo kasto? A ves, kdo je visja kasta?
Odpri si um, razbremeni se predsodkov, poglej svet od zunaj in mogoce bos spoznal, da svet bazira na vladanju in denarju...vse ostalo je brezpredmetno...a si potegnil zakljucek?
A ti ves, kako svet deluje? A ti mislis, da ko volis, da zares volis? A ti mislis, da navadni ljudje vodijo svet? A mislis, da politiki delajo zate?

Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
5.518
994
113
Stardec, kolikokrat se mora se napisati na internet, da politiki vedno delajo proti ljudem in za svoj zep. Kolikokrat????? Ce ne ves, pojdi se malo delat....ko se bos fajn nadelal, pa imel nic, politiki pa za nic dela polne zepe, se bos vprasal, koliko si zaj..ebal, ko si navadne ljudi zmerjal z levicarji oz watdafak watever da fak....oz. ljudje imate tako sprane glave, da se ze svetijo. Na svetu obstaja visja kasta in nizja kasta...kam spadas, ve cel forum....zakaj da fak se torej boris proti sebi enakim in drzis z visjo kasto? A ves, kdo je visja kasta?
Odpri si um, razbremeni se predsodkov, poglej svet od zunaj in mogoce bos spoznal, da svet bazira na vladanju in denarju...vse ostalo je brezpredmetno...a si potegnil zakljucek?
A ti ves, kako svet deluje? A ti mislis, da ko volis, da zares volis? A ti mislis, da navadni ljudje vodijo svet? A mislis, da politiki delajo zate?
O kaksnih kastah ti blodis?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.061
975
113
Zelo dobro ves, zakaj se gre. Me ni treba nic sprasevat...pise vse na internetih, kdo vodi svet in kam spadajo navadni ljudje...sej ves, to so tista "kasta", ki hodi vsakodnevno v sluzbo in zapravlja 1/3 svojega zivljenja za visjo "kasto". Besedico "Kasta" lahko zamenjas za vladarje in suznje...Ali pa morda mislis, da nisi suzenj? Drugace pa, si moral vsaj malce slabsalno napisat, da blodim, ne...normalno se ni dalo vprasat?

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.958
1.998
113
Ljubljana
hmpg.net
A spet?
Glasoval sem dvakrat proti in slabem zakonom, pa tudi proti slabi vladi, ki nadaljuje delo, ki Slovenijo vodi proti propadu.

• Všeč mi je
Reactions: smukec in Cash

brane_new

Guru
10. feb 2008
8.326
1.319
113
Sem bil hiter.
tale pamflet je nekaj o zdravju.
Pussy-i, sedaj je NIJZ kriv, ker ste korono iz Španije prinesli. Ne vem, kaj vas vleče domov. Sociala in mamica?
Najprej si mleko izpod nosa obrišite.

• Všeč mi je
Reactions: poldo in MrDaco

jest5

Guru
18. avg 2007
21.408
2.696
113
Dej najprej obriši tisti beli prašek s smrčka, da boš vsaj približno normalno funkcioniral.

• Všeč mi je
Reactions: smukec

Ted

Majstr
8. sep 2007
1.173
272
83
Vlada je 7. julija dopolnila Zakon o nalezljivih boleznih z nečloveškimi dopolnitvami.

"AKCIJA LJUDSTVA 1. ZBIRANJE PODPISOV ZA REFERENDUM, DA ZAVRNEMO DOPOLNJEN ZAKON O NALEZLJIVIH BOLEZNIH. POTEKA 24 UR NA DAN DO 14.07.2021 DO 15.00."

Obrazec najdete na spletni strani: https://www.gibanje-ops.com/

S podpisom podprite pobudo Združenja v Gibanju - Osveščeni Prebivalci Slovenije - OPS, za vložitev zahteve za razpis zakonodajnega referenduma z
referendumskim vprašanjem (16. člen Zakona o referendumu in ljudski iniciativi, Ur. l. RS. št. 26/2007-UPB2): "Ali ste za to, da se uveljavi sprememba Zakona o nalezljivih boleznih, ki jo je sprejel Državni zbor RS na seji dne 7. 7. 2021?".

Delite naprej. Skupaj zmoremo.
Je referendum zoper tak zakon (zakon opredeljuje tematiko, ki se tice pravice do zdravja) sploh možno razpisati? Nekaj let nazaj je DZ sprejel določene omejitve glede razpisov referenduma (davki, zdravje, obramba).

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.958
1.998
113
Ljubljana
hmpg.net
Glasoval sem dvakrat proti in slabem zakonom, pa tudi proti slabi vladi, ki nadaljuje delo, ki Slovenijo vodi proti propadu.
priznam, tole ni moja izjava - parafraziral sem samega dr. IJ, ki je leta 2011 kot predsednik SDS v opoziciji izjavil
"Glasoval sem trikrat proti in proti trem slabim zakonom, pa tudi proti slabi vladi, ki nadaljuje delo, ki Slovenijo vodi proti propadu."
No kljub padcu referenduma tedanji predsednik vlade ni odstopil, čeprav je tenanji predsednik republike Danilo Türk izjavil : "Če bi imel možnost razpustiti parlament, bi bil danes zelo blizu temu, da se za kaj takega odločim,“
Od sedanjega predsednika republike česa takega ni pričakovati, saj je bil prav Pahor PV, ki ni hotel odstopiti.

7. feb 2011
2.225
1.774
113
Mnogi tega niso prebrali, še več takih je pa, kateri ne razumejo kaj je izglasovani zakon prinesel. Še je čas za podpis.