Obveznost zaposlitve pri delodajalcu

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Upam da sem vprašanje postavil v pravi oddelek...

Leta 2001 sem z delodajalcem podpisal pogodbo o dodiplomskem izobraževanju. V njej je tudi točka, ki govori o tem, da moram biti, citiram: "od dneva uspešno končanega dodiplomskega študija ostal zaposlen pri Delodajalcu še najmanj toliko časa kolikor je trajal študij.".

Študiral sem po triletnem (visoka strokovna) programu, sam študij pa je trajal (od vpisa do diplome) cca. štiri leta in pol.
redface-1.gif


Zanima me, koliko časa moram ostati pri delodajalcu, ne da bi bilo potrebno vračati šolnino: toliko časa kot traja študij po programu ali toliko kot sem dejansko študiral? Naša kadrovska služba trdi da drugo (dejanski čas študija).
Stroški ki jih je podjetje imelo s plačilom šolnine so popolnoma isti kot če bi diplomiral v treh letih.
Se je pa študij podaljšal deloma tudi zato, ker sem imel službene obveznosti, ki mi določen čas niso dopuščale aktivnejšega študija.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Stvar dogovora .... 4,5 leta je po pogodbi.
Če pa boš dokazal, da si 1,5 leta podaljšal zaradi službenih obveznosti ... saj pravim, stvar dogovora.
Ne pozabi pa, da ti je firma omogočila študij in bi bilo fer, da pač ostaneš še nekaj časa pri njih.