Obvezno zavarovanje, prodaja motorja, kje?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Motor (900ccm, 66kw) želim ponovno registrirat, toda dejstvo je, da ga bom začel prodajat (in ko ga prodam bom kupil drugega). Na Triglavu mi prenesejo 50% iz avtomobilske police, 20% za registracijo za celo leto (in 5% komercialnega popusta). Problem je v tem, da če ga zavarujem za celo leto (-20%) ob prodaji ne bom dobil vrnjenega denarja. Včasih je bila pri nekaterih bolj "eksotičnih zavarovalnicah" (Tilia, Grawe ali nekaj takšnega) tudi opcija sklenit zavarovanje za celo leto, izkoristit teh 20% popusta, potem pa vseeno ob prodaji dobit vrnjeno razliko premije. Je to še možno? Kakšen drug predlog kaj naredit?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Mislim da ti nikjer ne bojo naredili tega..zračunaj si...ali zdaj ne zavaruj z 20 % dodatnega popusta (Če ga boš prodajal po par mesecih)) ali pa uveljavi popust pa ga prodaješ npr. drugo leto spomladi.

Problem pri ostalih zavarovalnicah je ta, da so konkretno dražje od gore. Trenutno se ZM približuje - na konto 40 % skonta na neodjavo...kar ti pa seveda (kot kaže) ne ustreza.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Par malenkosti moram še porihtat da bo motor res tip top, potem ga bom začel prodajat, ker rabim denar in malo drugačen motor, da bom sploh imel kaj od njega. Vseeno pa bo to trajalo nekje do poletja in dokler bi se vseeno rad vozil.

Kdo ima pa najcenejše zavarovanje brez popusta na neodjavo?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem lani dal za AO, AO+ in zeleno karto skupaj 174€.
Adriatic Slovenica.
Dali so mi pa PR3, 50% popusta na neodjavljanje in nekaj popusta na gotovino. Če bi vzel torej samo AO, je to pod 100€ za 72kW za celo leto. Meni se zdi poceni in nevredno dodatnega kompliciranja.