Obračun kilometrine za električni avto

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zanima me, če se kilometrina (službena pot z lastnim vozilom) kaj razlikuje, če imaš električno vozilo.
Žena je bila namreč na službeni poti in ker v njeni službi vedo, da ima električen avto, so ji rekli, da ji ne pripada uradna priznana kilometrina (0,43€/km), ampak naj pove, koliko stane elektrika, ki jo je porabila.. Meni je zadeva smešna, ampak gre se za princip :) Ali taka računovodska praksa res obstaja?

Hvala!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Kilometrina ni samo strosek goriva, temvec tudi amortizacije. In je pavsalna. Fiesta, Ferrari ali i3. Ali štop ali peš ali teleportacija. Nima veze. Ce imas nalogo, da na lastno pest prides iz tocke A v tocko B, je cena taka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, bizi in ales85

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Sej vem da ne bos povedal, ampak me res zanima ime podjetja :bonk:

Zakaj pa pri bencinarju ne vprasajo po porabi, ker 43€ ti kupi 30 litrov bencina. Toliko se ferrari ne porabi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Zanima me, če se kilometrina (službena pot z lastnim vozilom) kaj razlikuje, če imaš električno vozilo.
Žena je bila namreč na službeni poti in ker v njeni službi vedo, da ima električen avto, so ji rekli, da ji ne pripada uradna priznana kilometrina (0,43€/km), ampak naj pove, koliko stane elektrika, ki jo je porabila.. Meni je zadeva smešna, ampak gre se za princip :) Ali taka računovodska praksa res obstaja?

Hvala!
Naj jim predlaga, da ker je elektrika tako poceni, da ji ne rabijo plačati potnih stroškov v zameno za brezplačno polnjenje v podjetju celo leto.
Ker je tako poceni ne bi smelo biti problema okrog tega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
A se zajebavajo v službi.
Naj ji dajo črno na belem na osnovi katerega clena, zakona, pravi lnima ji ne pripada polna kilometrina.
Drugace pa dobit nekoga ki bo izstavil racun za elektriko po 5€/kWh.
Poraba 20kwh/100.
€/km.
Pa naj potem plačajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tko kot piše v zakonu?
Reči, da lahko dobijo mnenje pravne službe zunaj firme!