obnova prizidka hiše

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

imam cca 70 kv. prizidka (letnik nekje 1975/80), ki bi ga prenovil v bivalni prostor.
Od vsega kar je tam je uporabna samo streha (prenovljena pred 15 leti) - vse ostalo je za podret.
Rabim torej pozidat zunanje stene, okna, talno + estrih, izolacija fasade, izolacija strehe, knauf, strojni ometi... vse do "notranje opreme" (brez kopalnice, pohištva)

Preden začnem iskat izvajalce (gorenjska - ma kdo kaksen nasvet) - je kaksna ideja kolk je to €? Da sploh vidim ali "zmorem" oz. je smiselno?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kaj misliš s tem pozidat zunanje stene?

Ne vem kako si s časom in znanjem/orodjem..a suma sumarum se v takih situacijah da sila veliko narediti sam (če je še manjko denarja v igri) in ti ostane iskanje izvajalcev zgolj za posamezna dela.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zunanje stene so pozidane "na pol".. do okna.. potem je okno.. nad oknom je zadeva zaprta z lesenim opažem
ideja je - podreti zid do tal.. pozidat od tal na novo + okno + pozidat nad oknom

nimam časa in volje za ta projekt.. sem samo posredno vpleten
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kaj, če bi ti raje slikal obstoječi "objekt", mislim, da bi debata lažje stekla, a ne? (pa upam, da ne po hribu navzdol)
uc
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Tule jaz ne bi dosti telovadil. Kar si namisliš kot zid pozidaš do strehe. Tele plošcice se poštema dol..po potrebi odkoplje zemljino, da se uredi HI in toplotno izolacijo v zemlji..kar je nad se vse skupaj izolira. Prej vržeš še okna notri in je zunanji del berajt.
Notri se naredi par predelnih sten, poštema za elektriko, vodo..napelje..talno po tleh, vlije estrih pa si na finišu (=beri najvišjih zneskih)..talne obloge + pohištvo.
Če je namen zgolj par dodatnih sob ne bo tolk hudo, če bo pa kihinja, kopalnica, wc..tam pa grejo evŕči ..se številke vrtijo ko na ringelšpilu.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Tule jaz ne bi dosti telovadil. Kar si namisliš kot zid pozidaš do strehe. Tele plošcice se poštema dol..po potrebi odkoplje zemljino, da se uredi HI in toplotno izolacijo v zemlji..kar je nad se vse skupaj izolira. Prej vržeš še okna notri in je zunanji del berajt.
Notri se naredi par predelnih sten, poštema za elektriko, vodo..napelje..talno po tleh, vlije estrih pa si na finišu (=beri najvišjih zneskih)..talne obloge + pohištvo.
Če je namen zgolj par dodatnih sob ne bo tolk hudo, če bo pa kihinja, kopalnica, wc..tam pa grejo evŕči ..se številke vrtijo ko na ringelšpilu.
sej kaj je za naredit mi je več al manj jasno.. sem tudi sam že na začetku napisal (pozidat zunanje stene, okna, talno + estrih, izolacija fasade, izolacija strehe, knauf, strojni ometi... vse do "notranje opreme" (brez kopalnice, pohištva).

Moje vprašanje je bilo koliko €/m2 lahko pričakujem za zgoraj našteta dela. ocena "od - do".
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
ne vem cene. ampak trenutno bo DRAGO. V trgovinah imajo vsak teden nove cene.
Sem ravno doma delal nekaj. Grem danes v trgovino ena cena. Čez 2 dni, ja smo včeraj dobili nove cene 20% dražje... in tako skoraj vsak teden za vsak material...
Kar je nekdo delal pred pol leta, bo sedaj zaradi materiala 50% dražje...

ena stranka mi je razlagala, ko se hočjo pogajat z njim; vzemi sedaj po tej ceni, ker čez 15min bo dražje...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Svetovna politika (ne samo slovenska) gre v smeri "zidal bo samo še tisti, ki bo imel veliko, srednji ter nižji sloj pa od sedaj naprej lahko živi v baraki".
Aja, napaka prej, na srednji sloj kmalu lahko pozabimo. Bomo ostali samo še nižjeslojaši. In pa bogatuni.
p.s. pa če se je kdo iz Alterja videl med zadnjimi, lahko kar pozabi :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg