Obnova notranjosti hiše / strošek arhitekta?

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Sestra nekaj razmišlja, da bi prenavljala zgornji del hiše. Po moje nekih 90m2. V bistvu se lahko podrejo vse vmesne stene in začneš na novo postavljati sobe. In bi prav prišla kakšna ideja kako najbolj optimalno izkoristiti prostor, narediti tako, da bo nekako izgledalo, da ne bodo same luknje kot pred 60 leti in podobno.

Kolk en tak "projekt" stane? Imamo tu gor koga, ki se ukvarja s tem?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Odvisno kaj tocno rabis, ampak tam nekje okoli 3k eur. Ce gre se za izris opreme po zeljah stranke pa nekje 2x toliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
morda probaj fiver... za tistih 25 euru... oziroma, odvisno kaj hočeš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
Sestra nekaj razmišlja, da bi prenavljala zgornji del hiše. Po moje nekih 90m2. V bistvu se lahko podrejo vse vmesne stene in začneš na novo postavljati sobe. In bi prav prišla kakšna ideja kako najbolj optimalno izkoristiti prostor, narediti tako, da bo nekako izgledalo, da ne bodo same luknje kot pred 60 leti in podobno.

Kolk en tak "projekt" stane? Imamo tu gor koga, ki se ukvarja s tem?


odvinso kaj inkako boš prenavljal. Če gredo stene stran, se na novo lahk preradi s siporexom, gibs plošče. če znaš to delat cenovno ni nek bavbav.Jeba bodo inštalacoje (štrom, voda, kanalizacija). Namesto keramike lahk uporabš microtopping (mikrocement). Se ga tud kar na ploščice nanaša, tako da odpade razbijane in prišparaš kar nekaj €€€

kar se potem tal, pohištva tiče pa cene navzgor in navzdol niso omejene

trenutno tudi sam prenavljam (zdej je kuhinja na vrsti, dnevna, kopšalnica pa še prideta), tko da če kaj rabš vedet me lahk za rokav cukineš
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če rabi arhitekta in je Mb in okolica do 100km dela te stvari moj sin - mislim, da je precej ugoden. Lahko na ZS če želiš kontakt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in spenstar

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Ksz za idejni projekt ti bido vzeli od 1500 eur naprej. Ce pa rabis PZI z nacrti instalacij bo pa hitro 3k ali vec - naceloma si elektro in strojni projektant za tako stanovanje vzameta cca 600 eur vsak
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Če rabi arhitekta in je Mb in okolica do 100km dela te stvari moj sin - mislim, da je precej ugoden. Lahko na ZS če želiš kontakt.
Moj soimenjak je tvoj sin al on samo dela tam.
 
Sestra nekaj razmišlja, da bi prenavljala zgornji del hiše. Po moje nekih 90m2. V bistvu se lahko podrejo vse vmesne stene in začneš na novo postavljati sobe. In bi prav prišla kakšna ideja kako najbolj optimalno izkoristiti prostor, narediti tako, da bo nekako izgledalo, da ne bodo same luknje kot pred 60 leti in podobno.

Kolk en tak "projekt" stane? Imamo tu gor koga, ki se ukvarja s tem?


kako daleč ste že s projektom?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Naj sestra pogleda "reference" razlicnih arhitektov.
Tam kjer bo "zacutila" da arhitekt podobno razmislja kot ona,, tam naj zacne sprasevat.
Ce sta ze v startu vsak na svojem bregu in da arhitektu ne uspe prepricat narocnika v svoj prav (oziroma narocnikovo zmoto) ali obratno je skoda zivcev v prihodnosti za tako sodelovanje.
Ce bos vse podiral: ce je mansarda, razmisli ce je dovolj visoka. Ali bi naredil visjo oziroma celo/polno nadstropje.
grezilo a je (bil) Kec registriran na alterju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ce bos vse podiral: ce je mansarda, razmisli ce je dovolj visoka. Ali bi naredil visjo oziroma celo/polno nadstropje.

Gre se za hišo grajeno tam nekje okoli 1955. Podirati se dajo vse vmesne stene in stropovi. Za polno višino pa bi bilo potrebno dvigniti streho ( čopasta, krita z bobrovcem) poleg tega je na strehi elektrarna, tako da to bolj kot ne odpade...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
Sestra nekaj razmišlja, da bi prenavljala zgornji del hiše. Po moje nekih 90m2. V bistvu se lahko podrejo vse vmesne stene in začneš na novo postavljati sobe. In bi prav prišla kakšna ideja kako najbolj optimalno izkoristiti prostor, narediti tako, da bo nekako izgledalo, da ne bodo same luknje kot pred 60 leti in podobno.

Kolk en tak "projekt" stane? Imamo tu gor koga, ki se ukvarja s tem?


igi, kaj pa sestra misli dati po tleh, stenah (kermaika, laminat itd)? Ima že kaj pregledano?