Obnova kovinske ograje

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Kako najučinkoviteje obnoviti staro balkonsko kovinsko ograjo?

Gre za konstriukcijo, ki mora ostati pritrjena. Ja vem, drgniti bo treba...
grims-1.gif


Ograja je dobro ohranjena, rja je le površinska in le na treh manjših delih. Pa vendar bi jo rad obnovil, preden dam gor nove letvice.

Obstaja kak sprej/premaz, ki odstrani rjo? Potem drgneš, brusiš,...? In s čim je najbolje pobarvati?

Pa še ena "šalabajzerska": Bi kaj dodatno zaščitil ograjo, če bi jo prelepil s kakšnim močnim vodoodbojnim trakom? Letvice bodo plastične in če oblečem še konstrukcijo, se to itak ne bo videlo...
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma ja, samo menda ta novi lavacol zeleni proti staremu ta močnemu, praktično ne deluje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Obstaja barva skupaj z nečim za rjo ravno za ograje. Sodelavec mi je rekel, da je brez drgnenja pred več kot 5 leti to premazal, pa do danes še ni rjavin vn udarla nazaj...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
dvokomponentna barva (vsak prodajalec bo vedel, razni odtenki)

je pa treba odsopajočo rjo mehansko stran sčistit, tle pa ni debate...dratpiršno pa par potegov in je stran
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Se pravi najprej mehansko drgnjenje rje, potem ferosan, nato lavacol, in nato barva?
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ma kak ferosan...
Wurth rust converter, pa kvalitetno barvo pa bo. Ne vem pa kako se hammerite obnese (kao barvaš lahko čez rjo)
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Ferosan je za en d*ek. Njegova edina dobra lastnost je to da je poceni. Rust converter je veliko boljši, ampak tudi dražji. S hammeritom je pa tko, da načeloma lahko barvaš čez rjo, ampak bo efekt bistveno boljši, če prvo rjo zbrusiš dol.

Zbrusi rjo dol iz ograje, namaži z rust converterjem, počakaj par ur da se fino posuši, potem prvo pobarvaj s temeljno barvo za kovino, potem pa še z barvo za kovino. Z vodoodbojnim trakom pa ne vem če boš kaj dosegel. Je foter par let nazaj z nekim debelim izolirtrakom prelepil en del balkonske ograje ki je rjavel, pa ni nič pomagalo, se je rja kar lepo širila naprej. Mogoče bi v poštev prišel t.i. body premaz ki se uporablja tudi za zaščito avtomobilskih pragov? Naredi tako gumijasto zaščito čez pleh in odbija vodo stran.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.195
2.429
113
v lokalni ostariji
najprej lava (da požere staro barvo) potem brusenje potem ferosan potem temelj potem barva

seveda to sedaj v vlagi delat je bl šmorn...

lavo, ferosan... lahko zamenjaš za alternativo:)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
jaz sem se na ograjo spravil kar s staro pilo za želez oz z njenin robom, vlekel po površini kjer je barva in se je le ta najbolje krušila stran(stare barve se jte treba čimveč znebiti, ker je spodaj pogosto tudi rja) kar je pa ostalo pa sem še malo pobrusil in je bilo to urejeno, ferosan pa potem ko je bilo že očiščeno...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Naša ograja je bila že precej uničena, ker se je vedno kar čez rjo barvalo. Sem se odločil, da naredim tako kot je treba in sem s fleksarico in lamelno brusno ploščo celo ograjo zbrusil do železa namazal s ferosanom, temeljno itn. Sedaj je kot nova. Pa maska za nos in usta ter zaščitna očala so bila obvezna pri tem poslu.