Nujen problem!

B81

22. jul 2007
36.587
10.280
113
Zdravo

Prek matične firme (ker dobi ceneje) sem naročil TOLE ZADEVO , ko je prišla, sem videl, da nima faksa, čeprav tam na strani piše, da ima in nisem polagal pozornosti več na to.

Matična firma je vzela prek DZS. Tam so mi povedali, da ker smo dali povpraševanje, oni nam ponudbo in so dobavili po dogovoru, ne morejo vzeti nazaj. Jaz pa nujno rabim model NF in N, ker oni ima faks zraven.
Sicer sem dejal, da vsako stvar je mogoče vrniti v določenem roku, pa me je na DZS zavrnila.

Uporabljam toliko, da se mi ne splača imeti posebej komponent. Za print imam barvni laser, tole imam za faks, scan in kdaj kopiranje. Samsung SCX4521F je držal 4,5 let, tako da je ok.

AJa, vzeto je bilo prek AVTERE, upam, da bom z njimi lahko kaj dogovoril, drugače ga bom mogo kupit sam in na bolhi prodat
smile-1.gif

Kar pa bo težko, ker nima faksa.

Hvala za kak predlog.

Sem sem dal zaradi obiska.

Lp
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Seveda morajo vzeti nazaj če je tako bilo oglaševano, sploh če je original zapakirano itd?

Jaz sem imel pred 2 leti podoben primer, en printer oglaševan z LANom, prodali bil brez, vrnjeno vzeli naslednji dan nazaj in stornirali.

Nimaš kej se hecat z nezadovljnimi strankami....
 

B81

22. jul 2007
36.587
10.280
113
Sr.-.... je, ker oglaševano je na ceneje.si, ko pa greš na stran trgovine, pa ne piše nič o faksu...kar pa nisem preverjal, ker sem tukaj videl, da ga kao ima. Shit.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ker je v tem primeru šlo za prodajo podjetju, in ne fizični osebi, ti ne pride v poštev Zakon o varstvu potrošnikov. Da ne boš razočaran. Išči rešitev v drugi smeri.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.188
4.722
113
Če se ne motim je razlika med 1522N in NF tudi v podajalcu papirja na optičnem čitalcu?

Torej izdelek ki si ga naročil, katerega slika je na spletni strani ne ustreza temu kar si dobil, imam prav.
Fizično si dobil model M1522N, kateri izgleda takole:
multifunzione351.jpg


naročil si pa tudi na podlagi slike, ki je bila na spletni strani za M1522N, vendar so zaradi malomarnosti objavili napačno
sliko katera je bila za M1522NF, kar je malomarnost in si bil zaveden
tiskalnik_hp_lj_m1522n_mfp__cc372a_bfs____ma__802168.jpg
Prepričan sem da tu ni nobenega izgovora več, da bi ti lahko uporekali zamenjavo artikla seveda z doplačilom za takšnega kot si ti iskla.

l.p.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.100
1.030
113
Pa kaj še.
Denis je naročil to zadevo preko (svojega) podjetja A, da je lahko za DDV prišparal, pa še kak dodaten rabat dobil.
Podjetje A je to zadevo naročilo pri podjetju B.
Podjetje B je poslalo ponudbo podjetju A, z vsemi kataloškimi številkami.
Podjetje A je pokazalo ponudbo Denisu in ta je rekel "OK".
Podjetje A je potrdilo naročilo.
Podjetje B pošlje robo podjetju A.
Podjetje A postane lastnik robe.
Danis ugotovi, da zadeva ni OK.
Denis se nima komu pritoževat, saj roba ni njegova, ampak od podjetja A.
Podjetje A se nima komu pritožit, saj so dobili točno tisto, kar so narolčii.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če si kupil kot fizična oseba in si naročil preko web-a, lahko vrneš v roku 14 dni.

Če si kupil kot fizična oseba in je bilo pri naročilu jasno, da naročaš z faksom, lahko zamenjaš/vrneš v , ne vem, dveh letih.

Če ti pogoji ne veljajo, pa bolj težko.
 

B81

22. jul 2007
36.587
10.280
113
Hmm....danes hočem pokazati stran iz ceneje.si in je že popravljeno, včeraj še ni bilo...žal nisem PS naredil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.765
113
40
MB
kako vezo ma sploh ceneje s tem ? pa itak so povsod slike simbolične, al so ti na predračunu poslali sliko printera?
smile-1.gif


si pa vsaj davek prišparal
wink-1.gif