Nova sklopka - tresenje

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Na avtu sem menjal komplet sklopko in sicer od Luka (lamela Valeo). Sklopka je svinsko mehka, ampak kar me moti pa je naslednje. Če počasi spuščam sklopko (recimo ko speljemo počasi iz mesta) mi na začetku avto trese oziroma kot bi trzal. To čutim na sklopki kot neko tresenje, ne vem kako naj drugače povem.

Je problem v tem, da sklopka ni dobro centrirana? Je problem v materialu sklopke?

Jezi me, ker nisem kupil neko noname sklopko, da bi delalo to? Ali naj nesem sklopko nazaj in zahtevam novo?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tako je meni tresla stara sklopka na prejšnjem avtu. Sem kupil rahlo rabljenega puntota in mi je že od začetka sklopa rahlo tresla, kar se je predvsem poznalo, ko se je bilo treba vozit po mestu in sem včasih izpadel huši kot avtošola.
smile-1.gif
No potem je hvalabogu sklopka po 40k km šla po gobe, z novo pa ni bilo nikakršnjih težav več. Kar želim povedat, je to, da sem imel pri rabljeni sklopki take težave, kot jih imaš ti pri novi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
nova mora pirjemat kot da je nova
grin1.gif


torej brez vsakršnega tresenja (preverjeno).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Ko sem menjal sklopko na 19tki, me je mehanik opozoril, da če bom kupil LUK da zna tresti. Ker je bila pol cenejša sem jo vseeno kupil, ampak tresenja nisem opazil.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Hvala vsem za odgovore. Če res ne bo šlo to stran v cca 500 km, bom zahteval pač novo sklopko. Hudič je samo, ker bom spet mogel plačati menjavo sklopke itd.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Kateri avto, porkamadona!!!!
grims-1.gif


Meni so takole na VWju menjali sklopko, po 300 in nekaj evrih me je imelo, da bi avto zapeljal v graben
crazy1.gif


Skoraj skregati sem se moral za menjavo (dela je 5 minut) in še 100 evrov kasneje je sklopka končno skoraj taka kot mora biti...
tongue-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Joj spregledal
redface-1.gif


Gre za PSA koncern z hidravljično sklopko (ni na zajlo).

Danes sem klical prodajalca, je bil zelo prijazen in povedal, da to ureja dobavitelj in da je s tem kar nekaj problema. Namreč sklopko moram prinesti nazaj, po zakonu pa le ima ta 45 dni časa da odgovori na reklamacijo. To pomeni, da sem 45 dni lahko brez avta
bonk.gif


Vprašal je, če je mogoče serviser po pomoti spravil gor olje in zato trese pri speljevanju, ampak to mislim da ne (upam da ne).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Naj mi raje nekdo pove, koliko običajno zdrži sklopka pri Renaultu (Modus). Avto ima 50.000 km in ves čas grabi zelo pri vrhu. Renaultovi mehaniki sicer jamrajo, da se avtomatsko nastavlja in da ne znajo nič narediti. Ne vem, ali nimajo pojma ali pa nekoga nategujejo in bi radi prodali novo sklopko čez par mesecev.
Sem danes slučajno vozil ta avto (je od sorodnice) in opazil, da pri speljevanju v prvi prestavi avto malo zatrese. Kot da bi sklopka drsela. Prej tega ni bilo.
Koiliko sploh stane menjava sklopke pri Renaultu?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Skuru si jo. That's all.

Stane pa kar precej ze sam material je cca 100€ plus

Drugace pa ja, tudi nove sklopke znajo biti defektne. Imel 2 primera, pri eni se ni dalo normalno speljevati, pri drugi pa nadlezne vibracije. Prva firme QH druga sachs.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ok. V 50.000 km???? Še na Zastavi je držala dlje.

Aja, avto trese pri popušanju sklopke, čisto na koncu, preden do konca zagrabi. Drži pa, le samo popuščanje sklopke pušča mešane vtise. Nadležnih zvokov pri tem ne spušča.
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sklopka je čist hin takrat, ko avto več ne pospešuje kot mora, ko so obrati, kot pri skuterju. Avto pa ne pospešuje. Če samo cuka (občasno) pri speljevanju še ne pomeni da je hin! Vlaga ima tudi veliko vlogo pri tem.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Da eni jo ze prvi dan, a je to kaj cudnega?!?!
Tudi bremze skuris pa tresejo, sklopka deluje na isit nacin isti materiali so v igri.

Okvara sklopke je lahko:
-zdrsavanje
-vibracije
-tresenje med speljevanjem
-unicena kosara
-unicen potisni lezaj
-unicena lamela
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Če trese, prej pa ni reklamiraj. Če imaš dvomasni vztrajnik je pa lahko napaka tam in boš "reklamacijo" plačal sam.

Firma sklopke danes nima več veze. Firme so toliko povezane da pakirajo v svojo škatlo tisto sklopko ki jo nekdo naredi najceneje. Danes sem videl LUK sklopko v VALEO škatli, dostikrat je pa vsak kos sklopke od drugega proizvajalca.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Meni pa trese že od novega. Ampak ne vedno. Najraje takrat ko je avto najbolj ogret. Sem jim rekel na servisu, pa so debelo gledali. Se vozimo po parkirišču in nič. Ko se pa zvečer furakam po mestu pa spet. Sedaj ima avto že 50k pa še vedno včasih dreveni. Se bom moral spet k njim odpeljat. Samo hudič ko je že avto iz garancije. Mi je malo žal da nisem bil bolj vstrajen ko je bil še v garanciji. Pismo če pa smo ljudje dopoldne v službi, popoldne so pa servisi zaprti.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
meni je sklopka zacela trest pri speljevanju 10.000km po menjavi. sem hotel reklamirat, ker je se bila v garanciji, vendar se mi ni dalo ukvarjati s prodajalcem in ostalimi, ker imajo ocitno tako politiko, da si verjetno vecina ljudi raje premisli, kot pa da je 2 mesca brez avta. sklopko jim moras namrec prinest nazaj, nato pa jo oni nekam posljejo kjer ugotovijo, ce je res defektna. in to traja 45 dni
bonk.gif
. v glavnem raje sem se navadil speljevat tako, da cim manj zatrese, sklopka pa po 40.000 km se vedno deluje.