Nov računalnik

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Torej...ste me razdražili s temi računalniki,.. in je padla odločitev.

Sedaj imam laptopa HP COMPAQ NX9030 in razmišljam da bi šel na klasični računalnik.

Uporaba:

~ office(redno)
~ acad(redno)
~ pašniki(neprestano)
~ včasih me pa prime tud kakšna igrca, da bi jo zaigral, streljačine pa to(seveda sedaj me samo prime..ker s tem kar imam sedaj ne morem ničesar)

je tole ok npr
OHIŠJE MIDI TOWER 650W.
OSNOVNA PLOŠČA ASUS P6T SE.
INTEL CORE i7 930 2,8 GHz.
4 GB DDR3 RAM PC1333.
TRDI DISK 2 TB WD SATA.
DVD-RW NEC SATA.
GRAFIKA GEFORCE GTX 460 768MB.
ZVOČNA KARTICA ONBOARD 5.1 HD.
MREŽNA KARTICA ONBOARD 10/100 MB.

Prosim za kak nasvet

Hvala
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
A si cisto preprican, da je mrezna 10/100 mbps ? Morabla b biti 1 gbps.

Ker ima tvoja izbira trikanalni pomnilniski krmilnik, je smiselno RAM izbrati analogno temu, torej ali 3 GB (ce bos imel 32-bitni OS) ali pa 6 oz. 12 GB, ce bos imel 64-bitni OS in bos poganjal aplikacije, ki ga lahko izkoristijo (omejitev 2 GB na aplikacijo za 32-bitne v veliki vecini primerov !). Tudi v praksi od 4 GB z 32-bitnim OS in izbrano graficno ne bos videl vec kot 3.25 GB, ce ne samo 3 GB, tako da glede na plato meces denarce stran ...

Sicer so pa cisto solidne izbire, jaz imam sicer averzijo do WDjevih diskov, a nekaterim baje delajo cisto OK, vse ostalo je precej uravnotezeno (lahko bi rekel tudi "povprecno"), pri procesorju in plati si se malce bolj izprsil, pri drugih stvareh malce manj, a za opisani namen je to cisto OK, pa se moznost overclockanja ti vedno ostane.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
A si cisto preprican, da je mrezna 10/100 mbps ? Morabla b biti 1 gbps.

Ker ima tvoja izbira trikanalni pomnilniski krmilnik, je smiselno RAM izbrati analogno temu, torej ali 3 GB (ce bos imel 32-bitni OS) ali pa 6 oz. 12 GB, ce bos imel 64-bitni OS in bos poganjal aplikacije, ki ga lahko izkoristijo (omejitev 2 GB na aplikacijo za 32-bitne v veliki vecini primerov !). Tudi v praksi od 4 GB z 32-bitnim OS in izbrano graficno ne bos videl vec kot 3.25 GB, ce ne samo 3 GB, tako da glede na plato meces denarce stran ...

Sicer so pa cisto solidne izbire, jaz imam sicer averzijo do WDjevih diskov, a nekaterim baje delajo cisto OK, vse ostalo je precej uravnotezeno (lahko bi rekel tudi "povprecno"), pri procesorju in plati si se malce bolj izprsil, pri drugih stvareh malce manj, a za opisani namen je to cisto OK, pa se moznost overclockanja ti vedno ostane.

v bistvu sem našel tako konfiguracijo...sam nimam pojma

Kakšna pa bi bila npr priporočena konfiguracija?
 

bazo

Pripravnik
15. nov 2010
124
0
16
Dandanes se ne morš uštet pri ceni. Komp za 800€ je TOP. Pazi samo da ti plata podpira 3.0 USB to je to.
Srečno pri nakupu
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
kva pa če bi grafo vzel 1gb? Cena je sam dobrih 15€ več.

Aja, pa še to kva če bi ohišje posebaj kupil. In dal kakšen dober napajalnik notr.
 
Nazadnje urejeno:

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
ČE je ta 2 Tb disk kakšna green verzija se izogibaj, pa namesto rajš uzami 2x 1 TB, bestbuy je samsung HD103SJ "Spinpoint® F3 za 56€
 

bazo

Pripravnik
15. nov 2010
124
0
16
Napajalnik je dovolj 650W. Pa za grafo je tko več maš bolš je če ti ni škoda 15€... :)
Drgač pa je tko najbol se splača dt za matično , procesor in rame. Grafična pa po želji, ker je vseen čez pol leta bo ta grafična "bedna" ...
Let pa pol nazaj je dau brt za grafo 220€, zdj je polovična cena v trgovini, medtem ko je cena matične in procesorja podobna.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
a ne bi počakal na začetek drugega leta na intelov sandy bridge? Nižja poraba, mal večja zmogljivost in pa novo podnožje
wink-1.gif