Nov prenosnik - hard drive not found

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Fotr je nabavil TALE prenosnik in prve vesele urice (beri: težave) so se že začele. Ko vtaknem notri windows bootable cd, se prvo naloži nekaj komponent, nato pa zajamra, da ne najde nobenega trdega diska. Poskusil sem z dvema različnima verzijama winsev.

V biosu oz. "sistem setupu" ni nobenih informacij o trdem disku, najdem le nek "disk sanitizer" orodje, ki očitno formatira disk. Poskusil sem s tem, a težava ostaja. Razlika je le v tem, da je bil prej gor "Free dos", zdaj pa še tega več ni.

Naj ga reklamiram ali imate kakšen uporaben nasvet?

Lp in hvala
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Torej Free DOS je delal ali že od začetka nič? Ker če diska ne najde to najverjetneje pomeni, da moraš med nameščanjem winsov namestit gonilnike (čeprav ne poznam primera, da bi laptop to zahteval, ampak tehnika gre naprej...).
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Aha, sem poštimal zadevo.. SATA Native Mode sem dal na "disable" in zdaj že inštalira..
smirk-1.gif
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
522
18
18
Tud jest sm gledov tale prenosnik, pa me zanima kako se kej obnese? Ker cena se mi zdi precej ugodna....

Rabu bi ga pa samo za internet pa kašno tipkanje... Igrc ne igram več
smile-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Če je samo za internet in tipkanje, potem samo vzami :D drugače prenosnik ni ne vem kaj, "bonbončkov" ravno nima, za osnovne stvari je verjetno dober. Ekran je kul, teža tudi, tipkovnica se zdi kvalitetna, za baterijo pa še ne vem.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
522
18
18
Dobr no... Bo tud za kšn film pogledat pa mal muzko poslušat... Ampak za igrce pa res ne...
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Jaz mislim, da bi bil za tvoje potrebe dober, čeprav znajo Alterjevci na smrt šimfat vse, kar je izpod 1500eur
grin1.gif
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
522
18
18
No pa ga mamo...
In seveda takoj problemi...
Tm sm dav da je un SATA mode: disable, poj sm inštačirov winse, poj mi pa javla ntdlr is misimg! In ne pridem nkamr...
frown-1.gif


Kaj mi je storiti?