Nov obraz

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
13.215
2.989
113
ampak vseeno, jaz goloba razumem nekak v tem smislu ... da bi mogoče pa raje le še 1 mandat vsekal na gen-i ko pa da more v politiko :evil: denar pač ne smrdi.
Jaz pa ne. Glede na to kar je storil je utopicno pricakovat da ga bo jansa dal nazaj. Brez njega pa zmaga KUL niti ni zagotovljena.

levica je iskala nov obraz in dobila njega, ki ga vodi samovsecnost in mascevalnost ker so ga skinili iz geni. On pac verjame da je tok hud da bo avtomatsko PV, s tem se pa “mascuje” tem ki ga niso avtomatsko potrdili se za 5 let

erikson

Guru
25. avg 2007
17.967
2.200
113
202201 ninamedia.jpg

sandra

Guru
10. dec 2007
3.934
1.318
113
Povežimo Slovenijo (GAS + SMC + SLS + ...) in Naša dežela (Pivec) nagovarjajo podobne volivce. V najslabšem primeru ne bo nihče (vključno z NSi) prišel čez prag, pa še SDS bo dobila manj, ker jih ne bodo več volili desni antivaxerji.
Smešno je tole z antivaxerji. A resno misliš da bi leva vlada kar odpravla ukrepe in cepljenje ?

ferdo

Guru
3. sep 2007
7.913
2.602
113
Ljubljana
hmpg.net
ni ustvaril nič dobička v primerjav s prihodki..
Torej je merilo uspeha dobiček na prihodek. Sicer sem vedno mislil, da je dobiček na kapital, ampak sem očitno neuk v ekonmskih vedah in delam v finančni industriji očitno premalo časa.
temu se sicer reče ROS (return on sales).
"ROS is only useful when comparing companies in the same line of business and of roughly the same size."
V nasprotju s tem (ista panoga,podobna velikost) obstajajo neki drugi kazalci
ROE (return on equity) is a gauge of a corporation's profitability and how efficiently it generates those profits.
An ROE is considered satisfactory based on industry standards, though a ratio near the long-term average of the S&P 500 of around 14% is typically considered acceptable.
It's always best to compare the ROA of companies within the same industry because they'll share the same asset base.
ROA(return on assets) factors in a company's debt while return on equity does not.
ROI(return on investments) can be used to make apples-to-apples comparisons and rank investments in different projects or assets.
ROI does not take into account the holding period or passage of time, and so it can miss opportunity costs of investing elsewhere.

Se pravi, geniji slovenske ekonomije primerjajo uspešnost podjetja po kazalcu (ki jim seveda ustreza), ki je primerna izključno za podjetja enake panoge IN enake velikosti.

(definicije so enostavne iz Invetopedije, če bi rad kdo bolj zapletene, vprašanja (smiselna) na plan)

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.337
2.964
113
Nuku`Alofa
Povežimo Slovenijo (GAS + SMC + SLS + ...) in Naša dežela (Pivec) nagovarjajo podobne volivce. V najslabšem primeru ne bo nihče (vključno z NSi) prišel čez prag, pa še SDS bo dobila manj, ker jih ne bodo več volili desni antivaxerji.

Sem mnenja, da imamo kup volilcev, ki ne prenašajo Janše, prav tako pa ne prenašajo leftardov in ker ni pametne izbire, ne gredo na volitve.

Antiwaxerjem, ki so to zaradi ene ali druge vlade, ne pa zaradi zdravja, bi bilo treba vzeti volilno pravico, ker je njihov IQ na ravni amebe in so dejansko opravilno nesposobni

• Všeč mi je
Reactions: koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
3.772
1.499
113
SV SLO
Pa tisti, ki kujejo Goloba v nebo. V neki predstavi na odru v Mariboru je bil na eni strani ultra bogat(za slovenske razmere) Golob na drugi strani pa neka ultra levičarska Vesna Vuk Godina, ki cvili, da je treba vzeti tistim, ki imajo preveč in dati tistim, ki ne delajo. In ti naj bi po volitvah sodelovali.
Pa kaj ste zmešani antijanšisti????

Denis

Guru
22. jul 2007
27.076
4.423
113
Zanimivo je to, da ce bi jutri sprejeli zakon, pa bi kao vsi antijansisti 100% spostovali zakon. Kot da zdaj niso ljudje umirali v bolnicah, potem pa bi. Zakaj ne danes spostovat, jutri pa?
Mislim iscem besedo...ampak nisn fasist in ne bom rekel pacient, niti gamad.

Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
3.934
1.318
113
Saj to je tisto kar vsi vladajoči delajo. Kreg cepit ne cepit vmes pa spreminjajo kar jim paše.

Jaz ga tudi razumem tako. Dajte mi nazaj položaj, pa vam dam mir.

Meni osebno je sicer bolje, če bo Golob, kot štirje telebajski/ke iz KUL. Človek je vseeno nekaj pokazal v življenju, ima neke realne izkušnje in zna končati kak projekt.
Ker oni štirje pa to niso: Šarec je opravilno nesposoben, njegov politični "uspeh", pa je čisto rezultat medijev in "anti" politike. Fajonova je novinarka, navajena poročati o tem, kaj delajo drugi, na vodilnem položaju pa bi verjetno počela to, kar bi ji rekli drugi (ki se sami ne upajo na volitve). Bratuškova ima sicer nekaj realnih izkušenj, a se mi je zasrala z vsem tistim denarjem, ki ga je po nepotrebnem zmetala v tranzicijske banke. Poleg tega ji ni tuje nepotizem, korupcija, maščevalnost itd... O Mescu pa raje ne bi. Še puhast pod nosom, brez kakršnikoli izkušenj in poln idej o času in sistemu, ki ga ni živel.

Vzamem Goloba takoj. JJ itak ne bo zmagal, razen če se svet postavi na glavo. Razen NSI pa tudi nihče ne bo šel z njim v vlado.

tisti ki ga poznajo pravijo da zna biti bolj janezov kot je janez sam..in ga zihr ne bojo volili ...ti ga kar kupi, sam pazi da te ne bo bolelal glava

tomi

Guru
1. sep 2007
14.602
4.956
113
38
MB
če bolj janezov pomeni, da ni tolk woke kot ostala "zmerna" levica, pol je to prej plus kot minus

bizi

Guru
21. nov 2007
21.629
3.734
113
Kočevska
Torej je merilo uspeha dobiček na prihodek. Sicer sem vedno mislil, da je dobiček na kapital, ampak sem očitno neuk v ekonmskih vedah in delam v finančni industriji očitno premalo časa.
temu se sicer reče ROS (return on sales).
"ROS is only useful when comparing companies in the same line of business and of roughly the same size."
V nasprotju s tem (ista panoga,podobna velikost) obstajajo neki drugi kazalci
ROE (return on equity) is a gauge of a corporation's profitability and how efficiently it generates those profits.
An ROE is considered satisfactory based on industry standards, though a ratio near the long-term average of the S&P 500 of around 14% is typically considered acceptable.
It's always best to compare the ROA of companies within the same industry because they'll share the same asset base.
ROA(return on assets) factors in a company's debt while return on equity does not.
ROI(return on investments) can be used to make apples-to-apples comparisons and rank investments in different projects or assets.
ROI does not take into account the holding period or passage of time, and so it can miss opportunity costs of investing elsewhere.

Se pravi, geniji slovenske ekonomije primerjajo uspešnost podjetja po kazalcu (ki jim seveda ustreza), ki je primerna izključno za podjetja enake panoge IN enake velikosti.

(definicije so enostavne iz Invetopedije, če bi rad kdo bolj zapletene, vprašanja (smiselna) na plan)
Saj nimajo pojma kaj bluzijo, enostavno kot papige ponavljajo Hojsove izmišljotine. :evil: