Nov bojler GORENJE

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
V kratkem imam namen zamenjati bojler v kopalnici. Kupil bi identičnega kot ga imam sedaj, 80l, za dve osebi vrh kape.
Me pa zanima kaj vzeti. Na mimovrste sem videl par modelov, ki bi bili recimo zanimivi za moje stanovanje.


Tale je najcenejši in tudi najbolj simpl. Brez kakšnih nastavitev itd...ki jih dejansko ne potrebujem.


Tukaj je že več nastavitev. Sem prebral vse vendar me ne prepriča, saj se mi zdi da ne potrebujem.

Sprašujem zato, ker sem v dilemi. Razlika v denarju ni velika in tudi dimenzijsko sta skoraj približna. Kaj vzeti in zakaj?

Lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Vzemi prvega.
Je cenejši in ima grelec, ki ni v stiku z vodo. Novi grelec se dobi v prvi Gorenje trgovini (sedem Eur). Zamenjaš ga v petih minutah brez spuščanja vode iz boilerja .
Drugi je dražji in ima grelec v stiku z vodo. Zamenjava grelca je težja, ker mora voda ven iz boilerja. Grelec je verjetno dražji, ker je skupaj s prirobnico.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Vzemi prvega.
Je cenejši in ima grelec, ki ni v stiku z vodo. Novi grelec se dobi v prvi Gorenje trgovini (sedem Eur). Zamenjaš ga v petih minutah brez spuščanja vode iz boilerja .
Drugi je dražji in ima grelec v stiku z vodo. Zamenjava grelca je težja, ker mora voda ven iz boilerja. Grelec je verjetno dražji, ker je skupaj s prirobnico.

Baje da je mimovrste naredil beden opis bojlerja, saj mi je nekdo na Slo-Tech prilepil spletno stran Gorenja, kjer piše drugače:


Predlagajo tega:


Še 1x dražji od prvega.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Obvezno vzemi z zračnim grelcem. Jaz imam podobnega Grelca sta dva , vsak po osemsto watov.
Ko eden odpove, boiler dela še s polovično močjo.
Tako sploh nisem opazil da eden grelec ne dela, dokler še drugi ni odpovedal. :fredi:
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
+1 za model z zračnim grelcem. V 12 letih sem 2x zamenjal grelce, ki so poceni in zelo enostavni za zamenjavo.
Modeli z zračnimi grelci: GBFU80SIM, GB80OR, OGB80SM
Upoštevaj še, da ima najboljši pol manjše izgube kot standardni model ( 0,86kwh/24ur proti 1,63kwh/24ur)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zračni grlec?
Grelec je žična špirala, le ta v drugi špirali, ki je v vodi.
Zračni grelec je kako? Kako tu odstraniš kamen?