Notranja izolacija kurnika

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Malo sem že ven padel iz poznavanja kaj vse se dobi na trgu... Torej, išče se izolacija za na notranjo stran kurnika. V tujih youtube filmih sem videl neko "folijo" cca 1 cm debelo, ki jo montirajo na notranjo stran. Mislim, da je streha sicer bolj pomembna glede topoltnih uzgub/pribitkov, ampak tam 5 cm volne pritrdit ni problem. Kaj na steno, debeline 1 cm do 2 cm MAX?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Če gre res za kurnik in če nisi iz nekega polarnega dela Slovenije, potem ti zaupam, da ima moj premični kurnik tak strukturo stene na najbolj izoliranem delu:
- 15 mm lesa
- 10 ali 20 mm stiroporja
- 15 mm lesa.
Tla so nastlana s slamo, pod njo je še karton, ki ga vsake toliko v celoti menjam.
Ta del je v "zgornjem nadstropju", vrat na vhodu v to kletko ni, torej prihaja sveži zrak. Pozimi je sicer cel kurnik zaščiten s folijo. Kure praviloma raje prespijo na palicah zunaj. Tu pa tam pa so se kak mrzel večer stlačile notri.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
No, saj to imaš kar dobro izolirano. :zmaga: Jaz sem mislil, da bi znotraj dal samo izolacijo brez dodatne zaščite, torej da bi bile kure v stiku z izolacijo. Sem se nagibal k stirodurju... Ne vem, ali kaj kljuvajo izolacijo, ali se morda kaj zaredi v izolaciji... Saj bi lahko sicer izolacijo zaprl z vezano ploščo, pa ne vem če bi kompliciral...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Če gre res za kurnik in če nisi iz nekega polarnega dela Slovenije, potem ti zaupam, da ima moj premični kurnik tak strukturo stene na najbolj izoliranem delu:
- 15 mm lesa
- 10 ali 20 mm stiroporja
- 15 mm lesa.
Tla so nastlana s slamo, pod njo je še karton, ki ga vsake toliko v celoti menjam.
Ta del je v "zgornjem nadstropju", vrat na vhodu v to kletko ni, torej prihaja sveži zrak. Pozimi je sicer cel kurnik zaščiten s folijo. Kure praviloma raje prespijo na palicah zunaj. Tu pa tam pa so se kak mrzel večer stlačile notri.
maš kašno fotko tega kurnika?
kok kur pa maš to?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
cappy: Trenutno so 4 kure.
Fotki pa sta kako leto stari, ko je nekaj dni zraven živel še zajec. Ni se obneslo in sem ga moral dati posebej. Ko so se kokoši navadile na nov dom, so bile agresivne do njega.
Pozneje sem dodal še debelejšo leskovo palico, po celotni dolžini, da lahko sedijo na palici. Kure mislijo, da so tam varne.

IMAG1290.jpg
IMAG1293.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
zgleda super :zmaga:
to jih maš pozimi tudi samo takole ali kam prestaviš? kok je pa še kej dela s tem razen da vsake tolk premakneš kurnik?
tole deluje kot da jih imaš nekje na vikendu(ali pa super okolico za bajto), kaj to pomeni da si vsak dan zraven ali jih kdaj tudi kak dan čisto na miru pustiš?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Kure so pri hiši. Živim bolj na samem, ker sem pred 20-imi leti računal na karanteno :fredi: .
Pred kakim letom sem vse skupaj nadgradil z 25-imi metri mreže okrog kurnika. Vsake toliko prestavljam ograjo in kurnik. Kure zjutraj spustim v ograjo in zvečer zaprem. Čez zimo se mi vsega skupaj ni ljubilo prestavljati in so naredile čistino. Ko se bolj resno začne vegatacija, jih bom prestavil, tam pa posejal travo. Ne bo šlo drugače. Načeloma bi vsaj pozimi lahko kure spuščal tudi ven, da prosto hodijo, ker so okoli mene sami travniki. Ampak potem bi plenilci opravili svoje. Sedaj imam tudi z vrha delno mrežo za kumarice in fižol, da so varne pred letečo sovražno aviacijo.
Kot piše Hanzi, kura skljuva vse. Po mojem bi se lotile tudi stirodurja. Jaz imam dvojno steno. V bistvu pa izolacije niti ne rabiš. Več slame, pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy