Nočni hrup iz avtoceste

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Živim v bloku blizu ljubljanske obvoznice in okno moje spalnice je obrnjeno proti obvoznici. Za spanke rabim res mir in zvoki avtomobilov iz ceste, ki vozijo dan in noč, so zelo moteči. Podnevi ni problema, ponoči pa me zelo moti. Imam nova okna, ki zelo dobro zadušijo zvok, zato pozimi, ko so okna zaprta, ni težav, večji problem je takrat, ko želim imeti okno odprto... Kako rešujete ta problem? Kako naj spim v spalnici z odprtim oknom, če me moti hrup? Vse sem preiskal, vendar nikjer ne najdem kakšne zvočne zaščite za tak primer...
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Najceneje so zamaški za ušesa iz neke umetne mase, sem v bloku in delam tudi ponoči, dopoldan je vsemogoč hrup in meni je to dobra rešitev da lahko prespim tistih 6-7 ur v enem kosu
cool-1.gif


Lp.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.935
307
83
tam ko se terc po tori rola
Zaprto okno, čepki ali pa se prestaviš v sobo, ki je stran od ceste. Druge rešitve jaz ne vidim... Pa si v tem bloku že dolgo? Verjetno še ne, človek se vsega privadi. Jaz sem v vojski bil v Mostarju -neposredna bližina vojaškega letališča. Ti povem, čez čas letal 'sploh nisem več slišal', tako se navadiš.... Ali pa tuljenja onega modela z minareta....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.236
1.855
113
Če te moti hrup v spalnici nimaš odprtega okna. Pika. Samo to je (dokaj enostavno), Poleti pač zračiš preko drugi oken (sob) oz. si montiraš klimo, pa ni problema niti s temperaturo.

Pri nas smo tako shajali 13 let in se je povsem OK obneslo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.184
43
113
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Ne morem spati z zamaški, ker potem ne slišim budilke in zjutraj zaspim...

če je to edini problem, potem si dej gsm na vibro, pa nekam na pojstlo... se boš zihr zbudil, če nimaš ravno ful trdnega spanca. In tud budilko čist slišiš, saj jo imaš verjetno zraven glave. Tok pa tud tisti čepki ne zadušijo...

drugače pa ni druge kot klima pa zaprto okno ja... čeprav poleti je tok luštno spat pri odprtem oknu...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.502
1.412
113
Imam podoben problem.

Prezrači prostor čez dan in ponoči zapri okno, ni druge.

Poleti boš rabil klimo...
tongue-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ker sem imel podoben problem tudi sam, sem ga v veliki večini rešil s pomočjo nasveta, ki sem ga našel nekje na netu:
če gre za zvok, ki se ponavlja, čeprav ni močan, ampak prej moti s svojo enakomernostjo, pomaga prižgan radio. seveda ne preveč na glas, ampak ravno dovolj, da delno pokrije cikličen zvok. jasno pa je, da ni vseeno kakšna glasba se vrti. Umirjena, po možnosti instrumentalna brez močnih ritmov. včasih smo v diskačih tej zvrsti rekli 'stiskavci', kako je danes pa ne vem.
LP
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi jaz sem stanoval na podobni lokaciji. Čez čas se tako privadiš hrupu, da se moraš dobesedno skoncentrirati, da ga slišiš.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.492
1.286
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Čez čas se tako privadiš hrupu, da se moraš dobesedno skoncentrirati, da ga slišiš.

Sej ravno koncentriranju pravi odpiralec teme SPANJE
grin1.gif


Jaz vsak hrup (ropotanje, smrčanje,...) eliminiram z glasbo (slušalke).
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
- odpreš okno v drugem prostoru in pustiš odprta le vrata spalnice
- daš v ušesa čepe in ti ti do jutra vmes itak padejo ven iz ušes, sploh pa če imaš budilko ob glavi jo slišiš zagotovo
- ni druge
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Tudi jaz sem stanoval na podobni lokaciji. Čez čas se tako privadiš hrupu, da se moraš dobesedno skoncentrirati, da ga slišiš.

Nekje sem slišal, da se na nočni hrup nikoli ne navadiš...
frown-1.gif
((
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.413
1.007
113
Titograd
Se navadiš. Sem leta in leta spal v grobni tišini, potem pa spet nekaj let ob zelo prometni cesti..... sem rabil nekaj mesecev da sem se navadil, pomagal mi je tudi radio.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Tudi jaz sem stanoval na podobni lokaciji. Čez čas se tako privadiš hrupu, da se moraš dobesedno skoncentrirati, da ga slišiš.

Nekje sem slišal, da se na nočni hrup nikoli ne navadiš...
frown-1.gif
((

Res se navadiš. Zbudilo me je samo ostro bremzanje ali rukar
smile-1.gif
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Btw a se ne da kupit kaksno steno, ki zapira zvok, ki bi bila zunaj instalirana in bi jo ponoci recimo potisnil pred okno? Recimo iz takega materiala kot so tiste zvocne stene pri avtocesti...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ti se raje preseli, take stene kot bi jo ti rad, bi bile prekomplicirane za uporabo. Dihtat mora najmanj toliko kot dobro okno, sicer nima večjega učinka.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Sčasoma se človek navadi vsega. Sem kot študent stanoval ob Titovi cesti (Dunajski) za Bežigradom, 40 m od semaforja, nedaleč od stadiona. Ves promet skozi Ljubljano je takrat potekal tam. Okno zaprto pa se ti zdi, kot da si zunaj. Po treh mesecih sem se temu hrupu tako privadil, da sem se ponoči zbujal, ko ni bilo prometa in je bila tišina.
Drugače pa kot so ti svetovali, zaprto okno in klima za poleti.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.639
442
83
kot so napisali:
Čepke v ušesa, pa uro zamenjaj za tisto staro "vekarco". Če te tista ne zbudi, te lahko še sam umori
grims-1.gif

Če ne bo pomagalo, pa namesto čepkov, slušalke za v oho. Pa na telefon posnetek Rossija, ko čez silno ravnino šiba.
Sam pazi, da soseda še ne zbudiš...

Sory.... sm včeraj dobil internet... (menda)
grims-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
kot so napisali:
Čepke v ušesa, pa uro zamenjaj za tisto staro "vekarco". Če te tista ne zbudi, te lahko še sam umori
grims-1.gif

Če ne bo pomagalo, pa namesto čepkov, slušalke za v oho. Pa na telefon posnetek Rossija, ko čez silno ravnino šiba.
Sam pazi, da soseda še ne zbudiš...

Sory.... sm včeraj dobil internet... (menda)
grims-1.gif

a to staro vekerco se na AMAZON.com dobi? Pa je zanesljiva trgovina kaj?