NLB pay

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Lahko bi bilo... samo NLB bi se moral dogovorit z Applom za Apple Pay ... Ampak vseeno Aplikacija NLB Pay je na iOS prakticno neuproabna... Rabis jo samo za potrjevanje spletnih nakupov in za Flik...
No saj tudi na androidu je v praksi uporabna samo če pozabiš denarnico. Ker za redno uporabo je čisto preveč korakov da prideš do plačila.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Apple pay je tako kot mora bit. Dva klika na stranski gumb, pogledaš v telefon in gremo.

Celo tako daleč je, da je meni to ključna funkcionalnst pri izbiri bančnih storitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly in paci

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Apple pay je tako kot mora bit. Dva klika na stranski gumb, pogledaš v telefon in gremo.

Celo tako daleč je, da je meni to ključna funkcionalnst pri izbiri bančnih storitev.

Z Apple Watch je se lazje… dvoklik na stranski gumb, prislonis uro… in je placano… nobenega dodatnega PINa… edino ce imas vec kartic, moras se pred placilom izbrati pravo… In zadeva je ze toliko stabilna, da sem se jaz odvadil v stacuno s seboj nosit denarnico… ;)

In na sreco se da tudi z “workaroundom” placevati, ce imas racun pri NLB… Edino Mastercard moras imeti. Sem imel,od prej kreditno. Ravno danes sem dobil debetno Mastercard, ki zamenjuje dosedanjo Maestro kartico… Ampak nevem, zakaj je ne morem dodati v Curve… Mogoce moram najprej opraviti en nakup s fizicno kartico… Bom probal… ko jo prvic uporabim na bankomatu, da spremenim PIN…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly in paci

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja na Apple Watch deluje top in meni še najbolj praktično, že leta skoraj vse plačujem z uro. Pa tudi na iPhoneu je relativno simpl. Sem pa tudi sam za Apple Pay prešaltal na Curve + poljubna kartica (uglavnem crypto.com ali pa kar debetna in kreditna od Sberbanka).
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Z Apple Watch je se lazje… dvoklik na stranski gumb, prislonis uro… in je placano… nobenega dodatnega PINa… edino ce imas vec kartic, moras se pred placilom izbrati pravo… In zadeva je ze toliko stabilna, da sem se jaz odvadil v stacuno s seboj nosit denarnico… ;)

In na sreco se da tudi z “workaroundom” placevati, ce imas racun pri NLB… Edino Mastercard moras imeti. Sem imel,od prej kreditno. Ravno danes sem dobil debetno Mastercard, ki zamenjuje dosedanjo Maestro kartico… Ampak nevem, zakaj je ne morem dodati v Curve… Mogoce moram najprej opraviti en nakup s fizicno kartico… Bom probal… ko jo prvic uporabim na bankomatu, da spremenim PIN…

Sem dela debetna NLB preko Curve. Je pa res, da sem najprej naredil en nakup direktno iz MC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Lepo slisati… Sem ze mislil, da je NLB kaj zacel blokirat Curve… Ceprav s kreditno deluje BP…. Bom najprej probal “aktivirat” debetno in potem se enkrat probam…

Sedaj javi tole:

648F174E-4A65-4918-8B14-F2DF945153A3.jpeg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Apple pay je tako kot mora bit. Dva klika na stranski gumb, pogledaš v telefon in gremo.

Celo tako daleč je, da je meni to ključna funkcionalnst pri izbiri bančnih storitev.

Ni brez razloga apple pay "predrag" za NLB, ker pač dela v nulo.

Pri nas se pač banke lahko to grejo, zato veliki playerji tega nikoli ne bodo imeli. Če je komu pač to pomembno, bo šel na banko "koper".
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem jo brez problema dodal. Ravno deset minut nazaj sem tudi brez problema placal z NLB MC via Curve.

Pa je treba sedaj vedno potrjevat z NLB Pay? Ker pri avtorizaciji v Curve, ko sem jo dodal, sem moral se potrdit preko NLB Pay znesek 0.85€... ker gre kao za spletno placilo ... Upam, da si to zapomni in da ne bo treba ob vsakem nakupu potrjevat... Pri stari kreditni NLB Mastercard ni bilo treba nikoli potrjevati ...
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
:sprasujemse: Če nastaviš NLB Pay v telefonu za privzeto, samo prisloniš telefon in pri višjem znesku vpišeš še PIN. Kakšni koraki?

Tocno to. Enostavneje ne gre.
Se mi zdi, da doloceni ljudje neupraviceno kritizirajo NLB, ceprav je po mojem mnenju povsem v koraku z ostalimi (ali celo pred). Je pa res, da pac ni najcenejsi, a tudi najdrazji ne (pa nikjer ne vidim, da bi kdo SKB pljuval recimo).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Cena je relativna stvar. Pri androidu plačuješ s svojimi osebnimi podatki, pri japki z višjo nabavno ceno aparata.
O enostavnosti pa tu težko govoriš. Tehnologija je tu že en čas, kako vpisovanje pina, to je predpotopno. Če v Sberbank banko lahko vstopam s prstnim odtisom, zakaj nebi mogel pri nlb z odtisom potrjevati večjih zneskov?