Nizkocenovnik in izbira sedeža

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Imam eno vprašanje, in sicer me zanima, kako se delijo sedeži pri nizkocenovnikih (konkretno pri Pegasus-u), če si ob nakupu karte ne izbereš sedeža? Namreč, dva letima s Pegasus-om, pa ne vem, če je priporočljivo izbrat sedež, da bi sedela skupaj, ali pa kljub neizbiri dajo par na sedeža, ki sta skupaj.

Hvala za odgovor
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
saj te ne dajo oni...
Vse skupaj je po sistemu..."Prej prideš, prej melješ"
Če si bosta glumila, se lahko zgodi da boš ti spredaj z kakšno mamco ali dvema....ona pa zadaj z kakšnim orng črncom ali dvema....( joke )
smile-1.gif

Da o kolobocijah z ročno prtljago sploh ne govorim, ker jo ,ko ni več placa, razmečejo po celem fligerju...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sem rajši rizkiral še dodatnih 16 € za obe smeri, pa sem rezerviral sedeže, tako da ne bo tega mesarskega klanja za sedeže... Upam le, da se rezervacija sedežev tudi v praksi upošteva.
17758-icon_confused.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če si plačal, jih moraš imeti napisane na karti (!). Če imaš napisane na karti, imaš na letalu stevardeso, sploh ne pomisli, da bi se začel kregat s folkom... just saying
smile-1.gif

Sicer pa, sem lani letel 4x na relaciji lj-london, pa se nikoli nismo "klali" za sedeže, pa sva šla s kolegom vedno pri zadnjih gor. Razen, če si čisto zadnji, pa še to, če je res res poln avjon.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Pri flybe je bila možnost doplačila za izbiro sedeža, ki je nisem izkoristil. Pri check-inu (samopostrežnem) cca 2 uri pred letom je sistem sam določil sedeža skupaj. Predvidevam, da v kolikor je možno, te dajo skupaj.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Če si plačal, jih moraš imeti napisane na karti (!). Če imaš napisane na karti, imaš na letalu stevardeso, sploh ne pomisli, da bi se začel kregat s folkom... just saying
smile-1.gif

Sicer pa, sem lani letel 4x na relaciji lj-london, pa se nikoli nismo "klali" za sedeže, pa sva šla s kolegom vedno pri zadnjih gor. Razen, če si čisto zadnji, pa še to, če je res res poln avjon.
Sedeži so napisani na kartah, tako da s tem ne bo nekih težav...
zmaga.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Imam eno hipotetično vprašanje, ki bo morda lahko tudi realno...
Karte so rezervirane in plačane za nek datum v septembru, zaradi višje sile se pa zgodi, da ta datum več ni pravi.
Kakšen je postopek in ali je sploh možno, da se te karte menjajo z morebitnim doplačilom za nek drug, zgodnejši datum, ali pa tudi kasnejši?
Gre pa za letalsko družbo Pegasus...

edit:
na spletni strani sem našel tole
predvidevam, da je sprememba leta možna in da je strošek spremembe 20 €.




Spremembe datuma leta pa lahko delam pod mojimi kartami, ko kliknem na gumb "Flight changes"
sprasujem se.gif




 
Nazadnje urejeno: