Night Breaker® Led

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Legalno samo za določena vozila in samo v nemčiji: klik

Zraven dobiš papirje za nemško homologacijo (vpisana predelava).

Torej gre več ali manj za legalno predelavo za omejen nabor vozil, domnevam da samo pri žarometih ki imajo ustrezno lečo in ustrezno korigirajo snop da zadovoljijo potrebam nemške zakonodaje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ni nemške zakonodaje, je samo EU zakonodaja..... torej bi moralo iti tudi pri nas čez.....
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Legalno samo za določena vozila in samo v nemčiji: klik

Zraven dobiš papirje za nemško homologacijo (vpisana predelava).

Torej gre več ali manj za legalno predelavo za omejen nabor vozil, domnevam da samo pri žarometih ki imajo ustrezno lečo in ustrezno korigirajo snop da zadovoljijo potrebam nemške zakonodaje.

Vsaj passat in polo iz seznama sedaj aktualnih vozil nimata leče, ostalih nisem gledal. Spomladi 2021 sledijo dodatni modeli vozil.

V Nemčiji se teh žarnic ne vpisuje oz. ne homologira posebej, samo ABE papir je potrebno imeti s seboj. Enako kot recimo večja platišča in ponavadi širše gume, nič ni potrebno homologorati, samo papir voziš s seboj. V Avstriji je podobno, čeprav že odvisno od predelave, recimo platišča se posebej vpisuje, tipskih športnoh izpuhov pa ne, zadošča papir. V Slo pa je vse potrebno vpisovati, s tem da takih LED žarnic verjetno sploh ne bi mogel vpisati, na tehničnem bi samo čukasto gledali. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Če imaš TUV ne vidim razloga zakaj ne bi mogel homologirat.
Osram ima recimo nachbau komplet LED žaromete za Golfa in gre homologacija bp čez.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Lahko iz tretje roke (daljni znanec) povem, da je homologacija šla normalno čez. Še kaj?
Ni to čungalunga roba, ampak kvalitetna zadeva z vsemi ustreznimi EU certifikati in z računom mehanika o ustrezni vgradnji ti na tehničnem ne morejo nič drugega kot vpisati noter.
Edit: to se nanaša na komplet žaromete. Ampak če imajo tiste žarnice ustrezen TUV nimajo naši kaj komplicirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Upam da je original.

Itak da je, kar poka od originalnosti. Ljudje božji, dajte si že enkrat dopovedati da so dotične originalne zadeve na Kitajskem enako drage ali dražje kot tukaj. Teh debat sem v življenju imel že milijardo ko mi ljudje pošiljajo iz raznih Aliexpressov linke Osram/Philips xenon žarnic in da jih vzamejo pri meni če jim naredim enako ceno. Treba se je pač odločiti ali bi imeli radi dejansko Osram ali žarnico zgolj z Osram nalepko. Enostavno. Torej vse kar je na Kitajskem po sumljivo nizko hudi ceni ni OK, preverjeno, vsaj kar se tiče teh renomiranih znamk. So fantje naročali in še vedno masovno naročajo, imel tega v roki na pretek. Potem pa je veselje, utripa, diferenca v barvnih odtenkih, slabo vidijo, kuri elektronike. So pa kopije od A-Ž, vizualno zelo slabe, vizualno tudi zelo dobre, nekatere stvari so vizualno celo še lepše izdelane kot originali (določeni trafoti ali Philips žarnice).

Ko gledam ta oglas iz Alija, mi pride na misel, mnogo mnogo let nazaj so vsi vlačili od Philips xenon kit sete in nekega Official stora. Kaj pa je bilo najbolj smešno, Philips takšnega produkta sploh ni proizvajal :) Ampak kitajci so imeli škatlo in vse narejeno, celo zelo dobro. To celo prodaja nek turk koliko gledam, ne morem not, nimam Aliexpess accounta...
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
AvtoFun a se z LEDicami ze kaj ukvarjas?

Ne, zaradi tega ker s kitajsko robo ne delam, niha kvaliteta in potem pridejo tudi reklamacije, stranke so nezadovoljne, slabo za posel. Enaka stvar je danes solidna, v naslednji dobavi pa za en drek. Za opcije kot pa so LEDriving od Osrama pa nihče nima jajc da bi izkašljal npr. 150€/set.... Sicer pa če sem odkrit niti ni nekega hudega povpraševanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vuk in FuriousG

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Za Kitajce razumem ampak za enega tako priznanega proizvajalca pa mi ni jasno, kako lahko tako zgrešeno napravi hlajenje.
Poglejte zgornji posnetek nekje med 2,10 in 2,25 do kam pride ventilator in kako da dobesedno zadihta z gumo na zadnji strani :rolleyes:

Moje izkušnje z podobnimi LEDicami so pozitivne ampak specifične.
Imam jo v dolgi luči na Hondi Transalp saj je original imela preozek snop - potrebujem širšega saj je precej vozim ponoči (iz službe) in takrat je ogromno živali ob cesti.
Za kratke pa ni pogoja, da jo dam noter (Kitajko), ker preveč razsipa svetlobo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Itak da je, kar poka od originalnosti. Ljudje božji, dajte si že enkrat dopovedati da so dotične originalne zadeve na Kitajskem enako drage ali dražje kot tukaj. Teh debat sem v življenju imel že milijardo ko mi ljudje pošiljajo iz raznih Aliexpressov linke Osram/Philips xenon žarnic in da jih vzamejo pri meni če jim naredim enako ceno. Treba se je pač odločiti ali bi imeli radi dejansko Osram ali žarnico zgolj z Osram nalepko. Enostavno. Torej vse kar je na Kitajskem po sumljivo nizko hudi ceni ni OK, preverjeno, vsaj kar se tiče teh renomiranih znamk. So fantje naročali in še vedno masovno naročajo, imel tega v roki na pretek. Potem pa je veselje, utripa, diferenca v barvnih odtenkih, slabo vidijo, kuri elektronike. So pa kopije od A-Ž, vizualno zelo slabe, vizualno tudi zelo dobre, nekatere stvari so vizualno celo še lepše izdelane kot originali (določeni trafoti ali Philips žarnice).

Ko gledam ta oglas iz Alija, mi pride na misel, mnogo mnogo let nazaj so vsi vlačili od Philips xenon kit sete in nekega Official stora. Kaj pa je bilo najbolj smešno, Philips takšnega produkta sploh ni proizvajal :) Ampak kitajci so imeli škatlo in vse narejeno, celo zelo dobro. To celo prodaja nek turk koliko gledam, ne morem not, nimam Aliexpess accounta...

Tale Osram Official store je:


Guangzhou Yalesi Auto Accesories Co. Ltd.

Registered address: Room 303, No9, South Fourth Lane, Longdong River, Tianhe District, Guangzhou


Established: 2017.11.27
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne samo da je Official store, ta je sigurno še Osramov manager za celotno Kitajsko, vsaj.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Lahko iz tretje roke (daljni znanec) povem, da je homologacija šla normalno čez. Še kaj?
Ni to čungalunga roba, ampak kvalitetna zadeva z vsemi ustreznimi EU certifikati in z računom mehanika o ustrezni vgradnji ti na tehničnem ne morejo nič drugega kot vpisati noter.
Edit: to se nanaša na komplet žaromete. Ampak če imajo tiste žarnice ustrezen TUV nimajo naši kaj komplicirat.

Ti pišeš o komplet žarometih, mi se pogovarjano o led kitu. Vem da papirji so, ampak ne verjamem da bi šlo gladko skozi, ker tega pregledniki ne poznajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N