Neželjene reklame v IE (win 7)

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Čez praznike se je na računalnik navlekla čudna navlaka.
Katerokoli stran odprem, se pojavijo takoj utripajoče reklame (zadeli ste iPhone, shujšajte 30kg, ... in podobne neumnosti). Zelo moteče ker prekrivajo dober del strani. Ponavadi se jih je dalo zapret s klikom na njihov "x". Sedaj pa se kljub zapiranju odpre nova stran s to reklamo. Še več, tudi če raklamo ignoriraš in klikneš karkoli na tvoji strani, se ti odpre novo okno z reklamo. Skoraj sem že znorel.
Kako se rešiti tega hudiča?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
V bistvu se je zadeva rešila na zelo enostaven način.
Na levi strani brskalnika se je (ob vse neželenih reklamah seveda) pojavil nek stolpec, ki mi je vedno predlagal neke strani, glede na zgodovino mojega brskanja. To je bilo v bistvu podokno, ki si ga s klikom na "x" zelo enostavno zaprl. Na koncu sem ugotovil, da je to podokno v bistvu program, ki ga imam nainštaliranega. Ime sem pozabil, pa tudi ne vem, kako je prišel na računalnik (mogoče v sklopu Windowsov in IE?).
No v glavnem, ko sem ta program odstranil preko nadzorne plošče, so se nehali tudi vsi problemi. Nobene neželjene reklame več.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.294
5.424
113
V sklopu IE se sigurno ni namestil. Se pa je pri kliku na kako sumljivo bližnjico...