Nettop - mini računalnik

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Da malo obudim tole temo...

Za doma se nabavlja mini PC. Trenutno je nagledan tale NUC, ampak ker s temi miniji nimam izkušenj, me zanima, ali je tole vredno svojega denarja? Do sedaj je bil na zunanji monitor preko docka priklopljen šest let star Thinkpad i i5 in 16 GB RAM-a, ampak je želja po neki manjši in zmogljivejši zadevi, s katero bi imel nekaj časa mir.

Uporaba? Standard pisarniške zadeve in dokaj pogosta uporaba Photoshopa in Lightrooma.

Kako je z glasnostjo teh NUC-ov?

Jaz na mojemu nettopu v 80% gonim Photoshop in Lightrom. Obdelam cca 5000 fotk na leto. Ostalo je video.
Nabavil preko banggooda.

Procesor je i9 9880H, 32GB Ram, grafa je od Nvidie 1650 GTX, ter 1TB lexarjev SSD.
Ima možnosti še 1 SATA prikop, kamor sem dodal še en samsungov 1TB ssd disk.

Cena malce prek 800€, dostava iz češke v parih dneh. Za dodatne info in morda kak popust/kupon se obrni na uporabnika Primozb

Mislim da bo sedaj blizu enega leta odkar ga uporabljam in sem zelo zadovoljen uporabnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.078
308
83
tega misli Trigger

881 € from EU - CZ
NVISEN Y-GX01 Intel Core i9-9880H NVIDIA GTX 1650 32GB+1TB SSD Mini PC Octa Core 2.3 GHz to 4.8 GHz Gaming PC DDR4*2 Slot M.2 2280 SSD 2.5inch SATA HDMI DP Type C Desktop PC Mini Computer
https://bit.ly/3x1SJ6i
✂️ Kupon: CouponsdePC

✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
tega misli Trigger

881 € from EU - CZ
NVISEN Y-GX01 Intel Core i9-9880H NVIDIA GTX 1650 32GB+1TB SSD Mini PC Octa Core 2.3 GHz to 4.8 GHz Gaming PC DDR4*2 Slot M.2 2280 SSD 2.5inch SATA HDMI DP Type C Desktop PC Mini Computer
https://bit.ly/3x1SJ6i
✂️ Kupon: CouponsdePC

✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!
Ta mi ni OK, ker ima neko funkcionalnost, ki jo imenujejo "Strong heating". :D

Šalo na stran...tole tipkam iz ASUS-a PN51 z Ryzen 5700U, 32 GB RAM in 1 TB Samsung 970 EVO Plus. Postavil sem ga včeraj zvečer, zaenkrat s performansami zelooo zadovoljen. Je tudi res mala škatlica, tako da sem ga skril na poličko pod delovno površino na mizi. Edini minus zaenkrat je morda glasnost ventilatorja pod obremenitvijo. Ni sicer moteče, sem pa vseeno mislil, da bo tišji. Pri nezahtevnih nalogah (recimo zdajle) pa je popolnoma tih.
 

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.078
308
83
Ta mi ni OK, ker ima neko funkcionalnost, ki jo imenujejo "Strong heating". :D

Šalo na stran...tole tipkam iz ASUS-a PN51 z Ryzen 5700U, 32 GB RAM in 1 TB Samsung 970 EVO Plus. Postavil sem ga včeraj zvečer, zaenkrat s performansami zelooo zadovoljen. Je tudi res mala škatlica, tako da sem ga skril na poličko pod delovno površino na mizi. Edini minus zaenkrat je morda glasnost ventilatorja pod obremenitvijo. Ni sicer moteče, sem pa vseeno mislil, da bo tišji. Pri nezahtevnih nalogah (recimo zdajle) pa je popolnoma tih.
glede pregrevanja lahko napiše Trigger

danes je nov kupon
861 € from EU - CZ
NVISEN Y-GX01 Intel Core i9-9880H NVIDIA GTX 1650 32GB+1TB SSD Mini PC Octa Core 2.3 GHz to 4.8 GHz Gaming PC DDR4*2 Slot M.2 2280 SSD 2.5inch SATA HDMI DP Type C Desktop PC Mini Computer
https://bit.ly/3x1SJ6i
✂️ Kupon: BgMNGX01K
✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ta mi ni OK, ker ima neko funkcionalnost, ki jo imenujejo "Strong heating". :D

Šalo na stran...tole tipkam iz ASUS-a PN51 z Ryzen 5700U, 32 GB RAM in 1 TB Samsung 970 EVO Plus. Postavil sem ga včeraj zvečer, zaenkrat s performansami zelooo zadovoljen. Je tudi res mala škatlica, tako da sem ga skril na poličko pod delovno površino na mizi. Edini minus zaenkrat je morda glasnost ventilatorja pod obremenitvijo. Ni sicer moteče, sem pa vseeno mislil, da bo tišji. Pri nezahtevnih nalogah (recimo zdajle) pa je popolnoma tih.

glede pregrevanja lahko napiše Trigger

danes je nov kupon
861 € from EU - CZ
NVISEN Y-GX01 Intel Core i9-9880H NVIDIA GTX 1650 32GB+1TB SSD Mini PC Octa Core 2.3 GHz to 4.8 GHz Gaming PC DDR4*2 Slot M.2 2280 SSD 2.5inch SATA HDMI DP Type C Desktop PC Mini Computer
https://bit.ly/3x1SJ6i
✂️ Kupon: BgMNGX01K
✉️ brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!

Glede pregrevanja, ne vem kje naj bi bil problem? Aktivno hlajenje je konkretno boljše kot pri najboljših laptopih. Setup je dovolj močan, da razen rendiranja in stabiliziranja 4k 60fps+ niti ne vem kdaj se kaj dogaja.

Za Lightroom že v štartu ne potrebuješ nekega konkretnega računalnika (izvzeto exportanje). V Photoshopu pa sam povprečno delam na fotografiji z najmanj 20+ layerji in še več maskami in "popravki". Ne tako redko pa z krepko več...... Pa prav nekih prevelikih problemov pa nimam niti tam.

Morda ni ravno najtišji, vendar daleč od premotečega.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Na tole sem ciljal s “Strong heating” Vem kaj so zeleli povedat, ampak pac…kitajci
D038E54B-45AF-4D07-BD45-2027F4A8C09A.jpeg
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Da osvežim temo...

Nisem več na tekočem z zadevami, zato bi prosil za malce pomoči. Zadnje leta za svoje delo (v osnovi nič zahtevnega, z občasnim fotoshopom, corelom, indesignom...) uporabljam prenosnik z dodatnim monitorjem. Ker pa sem zadnje čase več na poti (in planiram, da bi bil še več) sem razmišljal, da na prenosniku, ki ga zaradi višje cene ne rad nosim zraven, nebi imel več (vseh) podatkov. In ker tudi žena rabi dostop do svojega računalnika razmišljam, da bi vse skupaj zmetal na en stacionaren računalnik in bi delal vse preko RDPja. Podatki bodo vedno "doma", na poti lahko imam en "drekast" prenosnik in konec koncev tudi s tablico lahko naredim določene zadeve, če se priklopim domov.

Za doma bi pa rad neko solidno, malo in tiho mašino. Je NUC prava izbira? tam za nekih 500€+ ram + disk+ win dobim solidne specifikacije. Se trenutno priporoča kaj druga od teh "malih" računalnikov?

Hvala
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
karkoli drugega kot nuc... glede na to, da velik plačaš samo firmo...
jaz bi pogledal minisforum in neki na amd osnovi...


pa kot si napisal... za 500€ dobiš že pravo žval sposobno marsičesa...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Jaz imam dobre 4 mesece tamalega nuca 12 z i5-1240p + 32gb ram... brez diska sem dal na pamet 470€. Zelo zadovoljen, tudi iris xe ni švoh za integrirano zadevo. Montiranega imam zadaj na enega od monitorjev.

Pred nakupom sem gledal asuse pn64... so me odbili reviewi, kjer so poudarjali da je glasen kot kosilnica.

Imam drugače enih par teh mini pcjev (še enega nuca, enega zotaca in še enega kitajca). Dobronameren nasvet je, da se ne kupi drugega kot nuca.