Nenavadne težave pri vžiganju skuterja

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sicer bi morda ta moj problem bolj sodil v 'čvek', če bi tam bila kakšna rubrika "Saj ni res - pa je!"
(ne se takoj smejat, hvala!)

Že četrtič se mi je zgodilo, da skuter ni takoj vžgal, ampak sem moral poskusiti kar nekajkrat po par sekund.
To, kar je nenavadno je, da se mi to dogaja na eni sami lokaciji , kjer ga pustim, torej na prostorčku pred vhodom v 'boljšjak'
Ni pomembno, ali je vroče ali hladno (recimo danes), vedno so problemi. Enkrat bolj izraziti, drugič nekoliko manj, normalno pa ni nikoli.
Sicer pa je vžig kjerkoli drugje popolnoma normalen, torej takoj ko se obrne zaganjač. Tudi v istem dnevu, le da je na drugi lokaciji.

Sedaj, ko ste se nehali smejati, mi poskušajte dati kakšen namig.

Hvala!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Mogoče je tam kak naklon ki moti moped. Kdo bi vedel.

Mene recimo noro hebe daljinec v Lescah (tik ob izvozu iz ac) pred picerijo, ko gremo jest..enostavno ne prime (serm šel prav zamenjat baterije a ostaja zadeva).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A je parkirno mesto kaj nagnjeno? Naslednjič ga parkiraj obrnjenega za 180 st.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Naklona na tistem pesku pred vhodom ni. da bi mi kdo nagajal, je tudi izključeno.

Popolnoma resno pa razmišljam o problemu lokacije ob tako imenovanih 'križanjih škodljivih tokov", za katere sem vse do leta 2002 trdil da so neumnost in ljudska vraža, potem pa se je zgodilo:
Bolj za hec, kakor zares, sem naročil radiestezijski pregled stanovanja, možakar je prišel, nekaj šaril po prostorih in na koncu označil točke, ki so bile po njegovem mnenju škodljive (seveda je potem poskušal prodati neko zaščitno posteljnino, pa ni 'šlo skozi'
wink-1.gif
)
In te točke so bile VSE na lokacijah, kjer je najraje spal naš maček, za katerega človek ni vedel! Od takrat na te razne radiestezijske 'štose' gledam nekoliko drugače, bolje rečeno - ne zavračam jih kakor popolno neumnost, ampak bolj kakor 'morda pa je nekaj na tem'
Je kdo od vas, kdaj doživel kaj podobnega z motorjem ali avtomobilom?

@vincent: nekega dne so nam doma odpovedali VSI daljinci, torej treh avtomobilov in dveh avtomatskih vrat. Ko sem klical na firmo, kjer sem vrata kupoval, je serviser udaril 'na prvo žogo': "da ni kje v bližini daljinsko vodena mobilna črpalka za beton?" In je bila. In ko so prenehali z betoniranjem, so daljinci zopet delovali. Torej: morda je tam v Lescah kakšen oddajnik, ki moti tvojega daljinca?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Vlaga mogoče?

Če je prostor z veliko vlage (recimo ob reki, močvirju) in ti parkiraš ogret skuter se bo med ohlajanjem nabral na kablih/svečki/... kondenz in potem vžig ne bo več dober!
grims-1.gif


Glede daljincev in ostalih mobilnih naprav je čisto možno da crknejo če so izpostavljene močnemu EM sevanju. Recimo talilne peči v železarnah ipd. med delovanjem mečjo ven toliko EM smoga da v bližini ne delajo nobene naprave ki uporablajo radijski spekter.

Glede mačka in radiostezista ... verjetno če jst pridem v tvojo hišo bi tudi našel vse place kjer vem da bo moček spal, pa nimam pojma od energije ampak poznam mačke in prostore kjer se ponavadi zavlčejo!
grin1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Vlaga je (skoraj) izključena, to bi opazil. Je pa skoraj popolnoma zraven tisti ventil zbiralnika (ali kaj že) za pline na nekdanjem prostoru odlagališča.
Še najbolj se nagibam k možnosti kakšne od oblik škodljivega sevanja ki bi lahko vplivale na elektroniko skuterja.

Za mačka pa radiestezist sploh ni vedel da ga imamo (Cufi je bil takrat zunaj 'na pohodu'), sicer bi tudi jaz pomislil na možnost, da je malo goljufal. In točke, ki jih je označil sploh niso bile značilne za zadrževanje.