Saj ti vse piše na internetu, malce pobrskaj. B1 je Zertifikat Deutsch, je osnovno znanje jezika, jaz bi rekel, da je to najnižja stopnja, ki ti v praksi še koristi kaj več kot za naročanje bureka v lokalnem burekshopu.
B2 se šteje za solidno znanje, nekako splošna(gimnazijska) matura na osnovnem nivoju. Znanje na nivoju C1 naj bi ustrezalo naši splošni maturi iz tujega jezika na višjem nivoju. Povprečno maturitetno znanje ustreza ravni B2.
Nekaj več o tem:
http://www.lingula.si/nemscina/stopnje/.
Za okvirno predstavo ti lahko služi recimo podatek, da na fakultetah, kjer je učni jezik nemščina, običajno za večino tehničnih in naravoslovnih smeri zahtevajo znanje jezika na nivoju B2, za večino družboslovnih smeri pa znanje jezika na nivoju C1. Razen za najenostavnejša delovna mesta rabiš v nemško govorečih deželah vsaj znanje na nivoju B1(Zertifikat Deutsch), to je minimalni standard za neko vsaj približno normalno službo.
C2 nivo je praktično nemogoče doseči, če ne živiš dlje časa(beri: več let) v državi, kjer se jezik govori in ga tudi večino časa aktivno uporabljaš.