Covid-19 Nekaj dobrega iz tega

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113

Včasih je potrebna orenk brca v rit, da ljudje razmislijo o svojem življenju in naredijo spremembo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
BS. Kakšno sprenevedanje. Laži MSM se kar nadaljujejo.

Ljudje masovno dajejo odpovedi zaradi Biden-ovega obveznega Covid cepljenja. Southwest airlines je praktično prizemljen, ker so piloti šli na bolniške. MSM je zakrivil vreme :bonk:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
BS. Kakšno sprenevedanje. Laži MSM se kar nadaljujejo.

Ljudje masovno dajejo odpovedi zaradi Biden-ovega obveznega Covid cepljenja. Southwest airlines je praktično prizemljen, ker so piloti šli na bolniške. MSM je zakrivil vreme :bonk:
O, dr. YT se je pocahnal. No, dej nam kakšen vir na to temo.
BTW.: folk je že pred tem famoznim obveznim cepljenjem dajal odpovedi in se NI vračal na delo, ker so se zresetirali in ugotovili, da delat 3 službe na dan za par USD na uro in pri tem še povečevati dolg, da preživiš, nekako ni najbolj modro in da obstajajo tudi alternativne službe.
V NY so pred pandemijo plačevali pekačem hamburgerjev po 12 USD na uro (in to dobrim z izkušnjami), sedaj začetnikov ne dobijo za 20 USD.

No, važno da ti veš, da je zadaj spet teorija zarote s kovidom in obveznim cepljenjem. Loool.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
BS. Kakšno sprenevedanje. Laži MSM se kar nadaljujejo.

Ljudje masovno dajejo odpovedi zaradi Biden-ovega obveznega Covid cepljenja. Southwest airlines je praktično prizemljen, ker so piloti šli na bolniške. MSM je zakrivil vreme :bonk:
Aja, pa ti teoretik zarote in obveznega cepljenja. Dej mi še to razloži: Biden je uvedel obvezno cepljenje v sredini septembra, če se prav spomnim, moj YT pa govori o The great resignation V AVGUSTU.
Dej mi ti dr. YT kvantni teoretik, razloži to vzročno povezavo.
Jaz bi se vdrl v zemljo od sramu, da javno pišem take neumnosti.

Ps: evo, vir o tem, kdaj je Biden objavil: https://indianexpress.com/article/e...avirus-vaccine-mandate-united-states-7500716/
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kaj mi tole limaš. Naj te spomnim, kaj si napisal v odgovor na moj video o AVGUSTOVSKIH odpovedih.
Dej kvantni dr. YT teoretik, vrzi na mizo laži in dokaze o tem, da so AVGUSTOVSKE odpovedi posledica Bidenovega obveznega cepljenja.
BS. Kakšno sprenevedanje. Laži MSM se kar nadaljujejo.

Ljudje masovno dajejo odpovedi zaradi Biden-ovega obveznega Covid cepljenja. Southwest airlines je praktično prizemljen, ker so piloti šli na bolniške. MSM je zakrivil vreme :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
FCF2SUNVQAEpPJu

FCF6-8LVUAYeqa5
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Saj pri nas je podobno.


Kot ugotavlja zavod za zaposlovanje, bo v prihodnjem letu v Sloveniji v primanjkljaju 108 poklicev, kar je največ do zdaj, med drugim v gradbeništvu, elektroindustriji, vzgoji in izobraževanju, zdravstvu, logistiki, varnosti. 51 poklicev bo v ravnovesju, 18 pa v presežku, med njimi arhitekti, fotografi, glasbeniki, sociologi, novinarji, prodajniki, je naštela direktorica ljubljanske območne službe zavoda Barbara Vrtačnik.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Bla bla bla.


Pa o čem ti sanjaš - Vsa zahodna podjetja delajo po isti skripti. Uff pomankanje delovne sile blablabla. To je izgovor da lahko pripeljejo tujce za poceni delovno silo in jim ni potrebno plačevati obveznosti. To je praktično v vseh panogah. Vpraši se zakaj imam v Sloveniji kar na enkrat prirastek prebivalstva za 150000.
Nemčija


To kar piše v članku je navadna laž. Ko sem iskal zaposlitev, sem se prijavil na vse možno in je konkurenca zelo velika. Seveda agencija pravi o "pomanjkanju" delavcev, ne povedo pa da za njihove naročnike (multinacionalke) se prijavi kopica kandidatov, ki potem po parih tednih odnehajo zaradi minimalnega plačila. Na 3 smene in 600 plače, že ob uvodnem predavanju ti povedo če imaš na mesec več kot 2 dni bolniške ALI dopusta, da ne bodo podaljšali pogodbo in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
No, da ne bo samo jamranje v tej temi, ki je mišljena za izpostavljanje dobrih posledic covida, naj še jaz nekaj napišem - v moji dejavnosti je po zaslugi covida piršlo do ultrahitre digitalizacije določenih zadev o katerih smo prej lahko samo sanjali in smo dlje časa poslušali kako se kao dela na tem a rezultatov pa od nikoder in s to digitalizacijo se je marsikatera zadeva zelo poenostavila oziroma nam v določenih primerih konkretno olajša poslovanje :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Hej saj je pri nas isto. Privatniki jamrajo da ne dobijo proizvodnih delavcev, gostinci kelnarc.
Ne povejo da je delo slabo plačano
Zavedati se je potrebno, da je slovenska industrija, kar je je še ostalo, izrazito izvozno usmerjena.
Slovenski trg je pač bistveno premajhen za stroškovno učinkovito proizvodnjo... ...ekonomija obsega pa to.
In izvozniki v veliko večini delajo za tuje OEM proizvajalce in pri tem tekmujemo s konkurenti iz Češke, Slovaške, Poljske, Madžarske, Romunije, Bolgarije itd...
Nekaj višje plače, kot v omenjenih državah gospodarstvo še zmore na račun modernejše opreme in večje avtomatizacije, da pa bo kupec iz tujine slovenskemu dobavitelju plačal 10% več, kot npr. Romunskemu, pa kar pozabite.
.
In v realnem sektorju je 1.500 € bruto že kar solidna plača - toliko pač realno gospodarstvo zmore.
Da pa so pri nas plače v JS in para JS firmah bistveno previsoke, glede na razvitost države, pa nihče ne vidi.
(btw. nedavno so Finance objavile, da je letos s korona dodatki povprečna bruto plača v JS že celih 1.000 € višja, kot v realnem sektorju. To je norost :bonk:in zato nihče noče v gospodarstvo - verjetno je najbolje, da se kar vsi zaposlimo v JS ali kako:nigladek: . A mislite, da bo to šlo?)
.
Spomnite, kako so bili ljudje "neprijetno presenečeni", ko so se ob zadnjih prisilnih dvigih minimalnih plač, dvignili stroški oskrbe v DSO-jih itd... ...čudno, k'nede.
Ja, tudi za natakarice se lahko določi min. urna postavka 20 €, samo potem spet nihče ne bo "razumel" zakaj se nikjer več ne dobi kave za manj kot 3 €??:sprasujemse::bonk:
.
Nezrel, zarukan narod pač.
.
Zadnji naj ugasne luč.