Nega usnja Opel Insignia

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
najceneje; spar splendid cistilne krpice z cebeljim voskon. modra vrecka 20 kom pakunga,sicer pise za lesene povrsine ampak za usnje stima enako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zakj bi eksperimentiral, če za 20 eur dobiš top Gliptone (ali kateri drugi namenski) produkt, ki je razvit posebej za to in preverjeno deluje. Drži ti pa tista flaška par let.
To je isto kot da bi si rit brisal s časopisnim papirjem, namesto z WC papirjem. Ker je zastonj.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ne, sej naneseš tenko plast in dobro utreš. Usnje itak vpije negovalno sredstvo. Edino pri predhodnem brisanju z vlažno krpo, naj bo res minimalno vlažna. So pa proizvajalci predvideli, da se bo na sedež kdaj polila kakšna kava, sok, voda itd. Ni strahu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Ravno v soboto sem se lotil. Uporabil sem Chimigal čistilo DFL in nato kremo CFL. Za tekstil sem uporabil aktivno peno K2 Tapis. Avto je kot nov, bi priporočil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Nič hudega. Z vzdrževanjem ga tudi ocistis vse svinjarije, ki se nabere. To je še posebej vidno pri svetlem usnju.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
to je res. Ampak za to ni potrebnih dragih "losjonov" ampak vlažna krpa in mehka ščetka. Gre še jeans barva iz belega ledra dol.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Potrebno, nepotrebno, vsak se sam odloči. Menim, da ni nič narobe, če se usnje vzdržuje nadstandarno, kljub temu, da naj ne bi potrebovalo vzdrževanja. Moje izkušnje so pozitivine in je v vsakem avtu bilo usnje kot novo, ko sem ga dal naprej. Ni pa to tako zelo hud strošek. Preparati brez problema zdržijo več sezon.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Bom sem pripopal zadevo.
Pred dnevi kupil v Lidlu W5 krpice/robce za ciscenje armature in druge za usnje. Po prebranem ugotovil da so krpice prepojene z isto snovjo /cistilom.
V bistvu enaka roba v dveh razlicnih pakungah. ( Leather wipes in Dashboard wipes ).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Lepo prosim, ljudje božji: armaturnih plošč se ne maže.

Te maže grozno smrdijo (kar je, mimogrede, za ljudi strupeno in lahko tudi kancerogeno), nekatere so svetleče - kar je v sončnih razmerah na cesti zaradi odboja svetlobe lahko tudi moteče -, in čez kakšno leto se spremenijo v lepljivo packarijo, ki je ne boš nikoli več spravil ven in ti v spomin pusti bele fleke po vsej površini. In kakšna je nato rešitev, da prikriješ to svinjarijo? Hja, spet na novo namažeš... :valjamse:

Če bi morebiten prah očistil z vodo in krpo, pa bi ti bil ves ta trud prihranjen.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Bom sem pripopal zadevo.
Pred dnevi kupil v Lidlu W5 krpice/robce za ciscenje armature in druge za usnje. Po prebranem ugotovil da so krpice prepojene z isto snovjo /cistilom.
V bistvu enaka roba v dveh razlicnih pakungah. ( Leather wipes in Dashboard wipes ).
Ker sem škrt gorenc: oboje ponucaj za mazanje usnjenih zicev :zmaga:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Bom sem pripopal zadevo.
Pred dnevi kupil v Lidlu W5 krpice/robce za ciscenje armature in druge za usnje. Po prebranem ugotovil da so krpice prepojene z isto snovjo /cistilom.
V bistvu enaka roba v dveh razlicnih pakungah. ( Leather wipes in Dashboard wipes ).

Ne uporabljaj tega. Tovrstna "čistila" ti ne bodo naredila nič koristnega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Nikoli imel usnja...sodelavec bolj zaprisežen 'usnjar' (alfa boy + leder jakne)...je nekako takole obrazložil:
Nabaviš čistilo za usnje in pucaš usnje s čopičem ter zraven brišeš dol z mirko krpico, nato pa premažeš s sredstvom za nego usnja v katerem (to naj bi bilo bistveno) mora biti čebelji vosek. V avtu: namaže poleti, pusi avto na soncu, zraven vklopi še gretje in pusti nekaj časa tako...da se zadeva vpije v usnje, kar je viška nato pobriše dol s krpo.
Glede sredstva za nego usnja pa pravi, da ni potrebe kupovati za avto industrijo, ker so zadeve konkretno dražje..on nabavi sredstvo iz čebeljega voska za nego konjskih sedel..ker je vsaj pol ceneje, od cca enake namenske zadeve za nego usnja v avtu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
v 98% avtov se zadeve ne vpijajo v usnje, ker je usnje obdelano.
Če daš gor kapljico vode in ostane na površini tako ostane tudi maža. Če daš gor kapljico vode in zgine v usnje bo tudi krema. Ampak v tem primeru verjetno voziš Bentleya ali Rolsa letnik 84.
 

Podobne teme

Odgovori
121
Ogledi
28.789
Splošno
Izbrisan uporabnik 474
I