Nega na domu, oziroma bolj pomoč

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Ali kdo priporoca kak servis, ki bi uredil nekaj ur pomoci na domu starejsi osebi. Caka operacijo in bo prakticno eno leto zelo omejena.

Oseba sicer lahko poskrbi za higieno in podobna opravila.

Bila bi potrebna pomoc pri pospravljanju, nakupih iz trgovine, predvsem pa je treba poskrbeti, da vzame vsa zdravila in pomoc pri pripravi hrane za kosilo in ali vecerjo in pospraviti za hrano. Hrana, ki jo narocimo (dostava) je preslana ali premastna, hrana iz doma za starejse (samo en ponudnik na tej lokaciji) pa je zelo neokusna in jo je malo in pride vsa prepljuskana.

Preselitev k nam ne pride v postev: mi zivimo 3 (starsa z najstnikom) v 2.5 stanovanju na drugem koncu drzave.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Skoraj vsak večji kraj ima kako občinsko ali privatno službo, ki dela prav to. Tudi mnogo NVO-jev ponuja pomoč na domu. Malo pobrskaj po internetu.
 
Ali kdo priporoca kak servis, ki bi uredil nekaj ur pomoci na domu starejsi osebi. Caka operacijo in bo prakticno eno leto zelo omejena.

Oseba sicer lahko poskrbi za higieno in podobna opravila.

Bila bi potrebna pomoc pri pospravljanju, nakupih iz trgovine, predvsem pa je treba poskrbeti, da vzame vsa zdravila in pomoc pri pripravi hrane za kosilo in ali vecerjo in pospraviti za hrano. Hrana, ki jo narocimo (dostava) je preslana ali premastna, hrana iz doma za starejse (samo en ponudnik na tej lokaciji) pa je zelo neokusna in jo je malo in pride vsa prepljuskana.

Preselitev k nam ne pride v postev: mi zivimo 3 (starsa z najstnikom) v 2.5 stanovanju na drugem koncu drzave.
kje to iščeš?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Začasno v dom za ostarele ali dnevno varstvo, če najdeš varianto ali kakšne toplice, če sredstva niso problem. Tako smo mi reševali. Dom je najugodnejši, je pa najtežje dobiti.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
sredstva? Koliko bi to stalo? (dnevno varstvo ali kakšne toplice)

Lokacija : okolica Lj
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Ali kdo priporoca kak servis, ki bi uredil nekaj ur pomoci na domu starejsi osebi. Caka operacijo in bo prakticno eno leto zelo omejena.

Oseba sicer lahko poskrbi za higieno in podobna opravila.

Bila bi potrebna pomoc pri pospravljanju, nakupih iz trgovine, predvsem pa je treba poskrbeti, da vzame vsa zdravila in pomoc pri pripravi hrane za kosilo in ali vecerjo in pospraviti za hrano. Hrana, ki jo narocimo (dostava) je preslana ali premastna, hrana iz doma za starejse (samo en ponudnik na tej lokaciji) pa je zelo neokusna in jo je malo in pride vsa prepljuskana.

Preselitev k nam ne pride v postev: mi zivimo 3 (starsa z najstnikom) v 2.5 stanovanju na drugem koncu drzave.
Vsaka občina ima organizirano storitev pomoč na domu. To je lahko v sklopu pristojnega CSD-ja, ali pa izbranega koncesionarja. Je pa ta storitev omejena na max. 4 ure dnevno (20 ur tedensko). Povprašaj na občini, pa te bodo usmerili naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Vsaka občina ima organizirano storitev pomoč na domu. To je lahko v sklopu pristojnega CSD-ja, ali pa izbranega koncesionarja. Je pa ta storitev omejena na max. 4 ure dnevno (20 ur tedensko). Povprašaj na občini, pa te bodo usmerili naprej.
Naj bi pa ni cist tako. Zakaj? Koncesionarji imajo premalo folka na servisu pomoci in novih komintentov ne sprejemajo. Dobis kvecjemu hrano. Frisen podatek za dolenjski konc.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
sredstva? Koliko bi to stalo? (dnevno varstvo ali kakšne toplice)

Lokacija : okolica Lj

Ljubljana dnevno varstvo caa 20 eur na dan, zajtrk kosilo in varstvo. Pazijo od 7 ure zjutraj do štirih popoldne. Prevoz se plača ločeno. Bivanje v toplicah so nam ponudili za 2000 EUR na mesec z vso hrano. Terme Dobrna, individualni dogovor. Bi pa slednje toplice odsvetoval za tovrstno oskrbo, se niso ravno izkazali. Terme Zreče veliko bolj prijazni. Cena podobna, vendar na koncu nismo potrebovali saj smo pokriti potrebe z dnevnim varstvom. Nismo želeli "neznanca" v nepremičnini.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ali kdo priporoca kak servis, ki bi uredil nekaj ur pomoci na domu starejsi osebi. Caka operacijo in bo prakticno eno leto zelo omejena.

Oseba sicer lahko poskrbi za higieno in podobna opravila.

Bila bi potrebna pomoc pri pospravljanju, nakupih iz trgovine, predvsem pa je treba poskrbeti, da vzame vsa zdravila in pomoc pri pripravi hrane za kosilo in ali vecerjo in pospraviti za hrano. Hrana, ki jo narocimo (dostava) je preslana ali premastna, hrana iz doma za starejse (samo en ponudnik na tej lokaciji) pa je zelo neokusna in jo je malo in pride vsa prepljuskana.

Preselitev k nam ne pride v postev: mi zivimo 3 (starsa z najstnikom) v 2.5 stanovanju na drugem koncu drzave.

Tile delajo vse kar naročiš in seveda plačaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Pri teh ponudbikih (tudi tistih iz csd) moras imeti tudi srečo, da dobis ok osebo. Kaj lahko dobis "dijakinjo iz Trebnjega" ali pomočnico ki jo je imela mama Eugenije Carl.
Mogoce pousci v lokalnem okolju aki preko (fb) zbancev koga ki bi opravljal to delo (penzionista).
Znanec je ajtivbo na tak nacin iskal pomoc na FB, ce pa je nasel pa ne vem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Prodomi nima dijakinje iz Trebnjega.

Tvoja izjava je na nivoju, da ko naročiš storitev menjave centralne kurjave lahko dobiš đijakinjo iz Trebnjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Prodomi nima dijakinje iz Trebnjega.

Tvoja izjava je na nivoju, da ko naročiš storitev menjave centralne kurjave lahko dobiš đijakinjo iz Trebnjega.
Pri menjavi centralne vzames dopust in si zraven in dijakinjo iz trebnjega posljes cez vrata.
V tem primeru ne bos.
Da imas se osebo ki tezko komunicira, lahko dela z njo kar zeli. Skrita kamera v takem primeru dobrodosla. Al pa vsaj mikrofon in snemalnik.