Nedelovanje smernikov, hupe, in indikatorja goriva

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Pozdravljeni,

prosim za malo pomoči v zvezi z delovanjem smernikov, hupe, in indikatorja gorive na mojem skuterju.

Pri priklopljenem akumulatorju mi vse zgoraj sledeče deluje normalno. Ko pa odklopim akumulator in vklopim smernik ali hupo pa ne deluje.
Ob vklopu hupe se sliši samo slab ton za nekaj sekund. Prav tako delujejo smerniki nekaj sekund vendar zelo slabo.

Dolge in kratke luči delujejo brez problema tudi brez akumulatorja.

Izmeril sem že napetost na klemah akumulatorja.
Akumulator ima napetost 12,4 V. Ob vžigu pade na 10.5 V, vendar naraste noramlno do 14.4 V.

Kakšna ideja kaj bi bil vzrok, oziroma kje iskati napako.

Hvala za pomoč
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Probaj z drugim aku, sicer je napaka pri polnjenju = zapelji do električarja, da izmeri.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Jaz mislim da ni napake ... moj skuter dela tako že od novega, pa ima sedaj 55.000km ...

Hupa, žmigavci, indikator goriva, so vezani da delujejo na akumulator ... kot si ugotovil, to deluje ko je akumulator poln. (ni potrebe da je motor vžgan)
Luči so vezane preko el.magneta, zato za delovanje potrebuje vžgan motor. (ob tem pa delujejo tudi žmigavci, hupa in indikator goriva, vendar če nimaš akumulatorja, mora bit motor dovolj na obratih, da bo dovolj "elektrike" še za to ...

tako da za pravilno delovanje žmigavcev in hupe, rabiš akumulator.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
zmaga.gif


tud ce zaverglas scooter...ne vem sicer kako dobi iskro brez accuja....ko bos stisnu bremzo (stoplampa ma pri meni 21w)...ti bo pobralo iskro iz svecke in bo ugasnu...

Oz ne dobesedno...nekak vsaj pri meni pod doloceno voltazo pocepne sistem...in mi ponovno zagori lucka za olje (check)...za bencin (check)...in takrat za sekundo..dve nimam iskre...sem mel 1x slabb accu in je tako delalo vsakic ko sem bremzal...

Pa ce ze experimentiras...izoliraj kleme da se ne bosta staknile skupaj!
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Če ni akuja pač ne delajo luči; sicer lahko posledično tudi alternator pobere vrag.
Če skuter ni preveč high-tech zadeva pa mora normalno zalaufat tudi brez akuja; iskro - vsaj nekoč je bilo tako - daje dinamo.
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Sem klical na servis in so mi potrdili, da je s skuterjem vse OK. Brez akuja ne delajo hupa, smerniki in indikator goriva. S prejšnjim Vžge pa na kurbl.
S prejšnjim Sym Jetom je vse delovalo brez Akuja. Dve sezoni sem se vozil z izprazninim akumulatorjem. Vžig na kurbl pa je šlo.