Ne morem naložiti XP-jev na nov HP Compaq 6730s.

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Torej, imam nov HP Compaq 6730s Notebook, za katerega piše: Operating System; Supported:
Genuine Windows Vista Business 64*
Genuine Windows XP Professional.
Tudi gonilnike imajo na strani od XPjev in Viste.
Ko pa dam v pogon XP CD, se nalagajo vsi driverji in vse potrebno pred instalacijo, potem še spodaj napiše XP is starting up (ali nekaj podobnega), takoj za tem pa dobim blue screen, kjer piše, da se je sistem zaustavil zaradi varnosti in naj preverim disk in še kaj. Probal sem z dvema XP SP2 in enim SP1 ter je pri vseh enako.
Ima kdo kakšno idejo ali bom moral naložiti Visto?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Je bilo že X-krat predebatirano. Lahko v biosu izklopiš sata native mode (ahci disable). Ali pa v instalacijski cd windowsev slipstreamaš driverje za tvoj sata kontroler.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
... oziroma inštaliraš s SP3 CD-ja.

Ni res, glej spodaj. - stein
 
Nazadnje uredil moderator:

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Hvala obema, deluje. Sem samo v biosu spremenil.
Verjamem, da je bilo že velikokrat predebatirano, ampak ne spremljam najbolj pogosto, vedel pa tudi nisem, pod kaj naj iščem to (blue screen bi verjetno našlo malo preveč
evil.gif
).

Hvala še enkrat,
lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Ponavadi se išče pod "ne morem naložiti XP-jev", "XP instalacija problem" ali kaj porodbnega... ampak važno, da ti sedaj dela.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

No, glavno da dela. Za v bodoče si pa v "trgovini" poišči SP3 CD. Bo veliko manj dela z update-anjem sistema.


Sicer pa dobrodošel med tistimi, ki jim XP-ji popolnoma ustrezajo in ne vidijo razloga za migracijo na Visto
smirk-1.gif
.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Ja, počasi bo res treba v trgovino po nov CD
smile-1.gif

Zdaj že dolgo nisem nikomur snemal windowsev in sem malo zastarel.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

No, glavno da dela. Za v bodoče si pa v "trgovini" poišči SP3 CD. Bo veliko manj dela z update-anjem sistema.

Ne širit neresnic. SP3 nima potrebnega gonilnika AHCI. Preverjeno.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Se opravičujem...

Meni se je zdelo, da jih ima. Vsaj na parih računalnik s SATA diskom je šlo vse gladko skozi... brez poseganja v BIOS in/ali prilagajanja inštalacije.

Morda pa je že v "trgovini" bila taka verzija.


Hvala za update!
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
no, da ne bom odpiral nove teme. kako nalozit "kupljeno" VISTO na HP 6720. malo berem, pa vidim da so strasni problemi
crazy1.gif


jo ima kdo gor??

edit: s HPji in visto je kriz, ampak hvala blazko, je slo v prvo in dela BP
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno: