Ne morem do spletnih strani preko wi-fi

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Telefon je HTC desire C, problem pa je v dostopu do interneta preko wi-fi.
Normalno mi najde vsa omrežja, ki so v dosegu. Tudi prijavi se lahko v omrežje, vzpostavi povezavo, signal je maksimalen.
Ko vtipkam katerikoli WWW, mi samo vrti v prazno, nič se ne zgodi.
Kaj bi lahko bilo narobe?
P.S. Z drugim telefomom se na istem mestu lahko normalno prijavim na isto omrežje in surfam brez težav.
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Verjetno si že naredil pa vseeno, si restartal telefon?
Ja, restartal ene dvakrat. Enkrat pa sem celo šel nazaj na tovarniške nastavitve. Pa nič bolje.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kaj pa druge spletne storitve delajo, ne vem npr. Playstore? Drug brskalnik si probal?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Zadevo sem sprobal na treh različnih brezžičnih omrežjih.
Ne gre na nobeno stran, tudi na playstore ne. Torej posledično ne morem naložiti nobenega drugega brskalnika, niti kakršne koli aplikacije.
A se te MAC in IP zadeve nastavljajo tudi na telefonu? To je bilo verjetno mišljeno za ruter?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Router restartal?
To ni moje omrežje. Doma nimam wi-fi, imam vse na kablu.
So pa to bila tri različna javna omrežja.
Saj pravim, vzporedno s HTCjem sem se čisto normalno konektal s Samsungom, tako, da je problem nekje v nastavitvah telefona, po mejem mnenju.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
probaj z wifi analyzerjem. Meni se je na Desire HD dogajalo, da je bil signal ok in ga je naenkrat zmanjkalo in tako je nonstop izgubljal povezavo. Zrihtalo se je samo od sebe - nimam pojma kako. Mislim pa, da je bil problem tudi v tem, da wifi in bt nista smela biti vključena istočasno.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
verjetno imaš kje v telefonu nastavljlen statični IP naslov ali DNS ali prehod ( gateway ) ali pa vse našteto.

Ali to sploh lahko spremenim? Kako bi pa moralo biti nastavljeno in v katerem meniju to lahko naredim?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Statični IP se nastavlja za vsako omrežje posebej tako, da je malo verjetnosti, da bi bilo to krivo. A se ti je to dogajalo že kdaj prej?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ruter je tak čudno nastavljen... četudi je omrežje odprto, je lahko dodatna blokada na mac naslove. Android nima tukaj nič poleg...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zaj sem vse prebral.Naredil si popolni reset, pa se še vedno ne poveže na odprta omrežja... Kaj pam zaklenjena? Servis kliče.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Evo, malo prej sem probal v knjižnici omrežje, ki je zaklenjeno z geslom.
Po vtipkanju gesla je zadeva normalno delovala!!!

Sedaj pa nič več ni jasno. Bom šel popoldne probat še kakšna brezplačna omrežja.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V telefonu imaš nekje možnost nastavit da te opozori na odprta omrežja, ne vem kako je na tvojem ampak pri LGP990 imaš tako:

Greš pod nastavitve in tam vključiš Wifi in stisneš na WIFI in tukaj ti prikaže vsa omrežje, ki so v tvojem dosegu, če sedaj stisneš tisti gumb na levi strani ( ikona kocke ) in se ti pojavi meni napredno in tu preveri kakšne imaš nastavitve.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.153
953
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Evo, malo prej sem probal v knjižnici omrežje, ki je zaklenjeno z geslom.
Po vtipkanju gesla je zadeva normalno delovala!!!

Sedaj pa nič več ni jasno. Bom šel popoldne probat še kakšna brezplačna omrežja.

Za brskanje po internetu, se moraš po povezavi z wifi usmerjevalnikom, v nekaterih omrežjih najprej registrirati preko web vmesnika in šele potem lahko brskaš ali brkljaš kot pravijo nekateri
grin1.gif