Ne dela povezava na net

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sem dal se sem,ker ni odziva v racunalnistvu. PC opozarja (winPC defender) na trojanca, bit defender ne najde nic. Ne dela pa povezava na net, ne preko kabla, ne gsma kot modem. So se nastavitve kje zbrisale, kake tezave s pozarnim zidom, da mogoce ta ne bi dovolu na net se povezat?
 

B81

22. jul 2007
36.585
10.273
113
Kaj pa nastavitve v omrežnih povezavah si pogledal?
IP, DNS,.....
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ruterja nimam, direkt priklop na kabelski modem, samih nastavitev še nisem gledal podrobno, nimam pa nikjer IP naslova vpisanega pri Nvidia kartici, kjer so podatki o povezavi za net. Kolikor vem imam avtomatsko naštimano, da se modem sam poveže z IP naslovom pri ponudniku kabelskega interneta.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pojma nimam. Bom zvečer pogledal. Sem si pa zrihtal zunanji disk za prenos obstoječih podatkov, dobil sem F-secure in bom probal s tem pregledat, kaj bi blo.
Zvečer pri brskanju po netu je še vse normalno delalo, naslednji dan pa naenkrat pojavljali okenčki od WinPC Defenderja, da je trojanc gor... ker pa povezava na net ne dela, se mi ta kr naprej javlja.
Na srečo je tu laptop, da nisem čist odvisen od PCja, čeprav, bo treba tudi to zrihtat.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
No, net mi se vedno ne dela. Tud f-secure ni nic nasel. V nadzorni plosci pa javlja pri p zidu, da teh nastavitev ni mozno prikazati, ker se povezana storitev ne izvaja. Ali zelite windows firewall/ICS(internet connection sharing) zagnati? Kaj storiti, da se spet vzpostavi internetna povezava? Nekje jo nekaj blokira..
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
A to pomen, da bo treba windowse se enkrat instalirat? Al kako se nardi ta restore?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
start -> help -> system restore
start -> pomoč -> obnovitev sistema
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zal mi ne prime. Ko dolocim datum obnovitve in pritisnem naprej se razen obvestila,da je prislo do napake na Eju, ne zgodi nic. Zal