Naxos/Lefkas/Santorini ali kaj podobnega?

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
S punco sva prvi obisk v grčiji namenila Karpathosu, naslednje leto sva bila na Parosu in sva imela all inclusive in nama ni bilo tako všeč, zato sva se odločila, da bova poiskala nekaj podobnega Karpathosu.

Iščeva predvsem lep otok, kjer dva najdeta tudi zabavo, a ne v smislu diskotek in podobnega, ampak kakšen bungee, ali pa kakšno smučanje na vodi, potapljanje, ribolov, itd...Je bil kdo na Santoriniju ali kateremu od teh treh omenjenih otokov? Lefkas naj bi bil zelo lep...Fino bi bilo, da je tudi kaj za videt, recimo s skuterjem ali avtom.

Glede na to, da je do poletja še daleč, cena ni nek problem, saj bova že zdaj začela z varčevanjem. Vzela pa bi nočitev z zajtrkom.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Santorini mislim da je predvsem za starejšo populacijo. Kolikor sem videl, je super če si v paru in da se posvečaš drug drugemu, ker zabave ni ravno na pretek
smile-1.gif
pa tudi hrana je bila zelo švoh. A na Kreto sta pomislila?
lp m
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Zakaj Kreta?

Jaz iščem otok, kjer se bova s punco mela fino, pogledala kak sončen zahod, vzela skuterja in jedla vsak večer v drugi restavraciji. Zabave v smislu žuranja ne rabim.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Na kreto sem mislil izključno iz kulinaričnega razloga in zaradi tega ker nisi tako omejen glede prostora.
Santorini je tak, da je super če gresta dva zaljubljenca. Romantika je taka da večje skoraj nisem videl. Če pa hočeš recimo najet avto-skuter, se odpeljat v kako drugo mesto, videt kako zanimivost, je kreta boljša, ni pa take intime kot je na santoriniju.
Jedel boš lahko vsak dan v drugi restavraciji. kolikor sem jaz jedel na obeh otokih, se santorini ne more primerjat s kreto. nisem sicer jedel v restavracijah višjega cenovnega razreda, na obrok sem dal max 15€ (pred štirimi leti), tako da ne vem kakšna hrana je v tem višjem razredu.
Velika razlika je bila tudi pri zajtrku v hotelu. na kreti sem imel buffet z raznoraznimi stvarmi, šunka, sir, svež kruh, sadje, jajca na tri načine, solata takšna, solata onakšna itd., predvsem pa je bilo to v neomejenih količinah. Na satoriniju pa je bil zajtrk kruh kakor si dobil, svež ali ne, marmelada in šunka. Hotela sta bila iste kategorije. Osebno mi je kamorkoli grem, zelo pomembna hrana, zaradi tega sem predlagal kreto, če pa res hočeta tisto romantično intimo, pol pa vama je santorini pisan na kožo
smile-1.gif

lp
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kaj pa vem, Kreta mi nekako ne diši, za Santorini pa upam, da ni čisto miren. Ko sva bila na Karpathosu, sva se recimo zjutraj vsedla v kuter in sva iskala plaže, potem sva se tam parkirala, šla kasneje nekaj pojest, potem na kako drugo plažo, pa na pivo, zvečer pa ne dobro večerjo. V bistvu ne bi bil rad čisto sam, mi je ok, da so ljudje in, da greš lahko nekaj popit zvečer oz. se nekam malo nasmejat. Diskači in to mi res niso...Še najrajši se usedem na eno lepo teraso in pijem pivo...Če je še dobra glasba zraven je super, to pa je tudi to. Všeč nama je tudi mesto zvečer, malo po štantih, kakšen sladoled ali kaj podobnega itd.

Paros, kjer sva bila 2 leti nazaj je že druga pesem. Otok kot tak sicer zelo lep, tudi plaže so zakon, je pa vse skupaj pokvaril tale all inclusive, saj sva bila vedno priklenjena na tisti hotel.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Pol je pa santorini definitivno za vaju. Imaš res lepe terase ob plaži/morju, kjer gledaš sončni zahod in srkaš pijačo. Tudi muziko ni problem najdet. Pa tudi imaš veliko štandov(boj fancy, navadni, vsakršnih).
Imaš pa več različnih plaž na katere se lahko odpraviš sam. tukaj imaš spisek najbolj znanih.
lp m
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
No, da se malo razpišem v tem januarskem večeru...
Prvo: Na Santoriniju so plaže bolj švoh (vsaj v primerjavi z ostalimi otoki). Če si rad ful veliko na plaži, pojdi drugam po moje.
Fira (mesto na santoriniju) je super, sploh za zvečer lutat (romantika, kafiči, trgovinice...) - leži na robu klifa, sprehajaš se in gledaš lučke in z luno osvetljen vulkan, okrog njega pa kakšne križarke, na drugi strani pa imaš žur, kafiče, restavracije ter ostali cirkus. S skuterjem se je tud dobr preganjat po otoku, splača se it na izlet po otoku in na vulkan, če so ti takšne stvari kul...v bistvu je vse lepo, razen plaž, ki so natrpane in včasih črne -> kar pomeni, da brez ležalnika ne moreš bit, ker je pesek razbeljen.
Jedla sem pa tam precej dobro, pa tudi precej slabo.
V primerjavi s Parosom je bolj živahen otok, v turističnem smislu - tja leti ogromno charterjev in je za moj okus prepoln "package turistov".
Paros je upravno središče kikladov, pa precej linij trajektov se križa, ima več prebivalcev, ki živijo tam celo leto...daje nek drugačen, ne samo turističen občutek. Osebno mi je bil bolj všeč kot Santorini, je pa res, da nikdar nisem šla v paketu (Paros bila 2 x, na Santoriniju ene 5x, ker adria tja leti, bil mi je izhodišče za druge otoke), je pa dejstvo, da srečna roka pri namestitvi lahko popolnoma spremeni vtis, grčija ima pa precejšen razpon - zvezdice ipd. se mi zdi, da niso ravno standarizirane:))
Naxos mi je dal podoben občutek kot Paros - ni sicer tistega vrveža, precej umirjenih turistov, žurala nisem, mesto kjer je port, je pa cuker, lepa so tudi apolonova vrata (spet romantika...) - v bistvu je lep, samo malo dremav.

Za bungeeje in to pa res ne bi vedela.

Lefkas mi je pa prijateljica precej pohvalila, je navdušena tudi nad Karpatosom in po opisu sodeč, je tvoje vrste dopust podoben njenim preferencam (moj je pa lastna režija, nujno dobre plaže ter žuranje).

Pardon...Lefkas zmešala z Lesbosom....hvalijo pa tudi lefkas, samo kaj natančnega pa ne vem.

Ahhh...prov pasal je tole napisat:)
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
No, sej Lesbos je tudi baje kul. Kakor gledam tele slikice je Santorini po plažah res bolj švoh, to ni to, vsaj takole za prvi vtis. Če dam samo primer - ko sva šla na karpatos se nama je toliko smešnih stvari zgodilo, da se še dones nasmejim. Med najbolj hecnimi prigodami je sigurno potovanje s skuterjem na olympos - vsi grki z jeep-i so nama ustavljali, ko sva se s tistim mopedom peljala po metrskih lunkjaha in bila na 1200 m nadmorske višine. Pač sva se zaJ in se nisva mogla obrnit, ker nisva imela bencina za nazaj, v vasi pod olymposom pa sva dobila bencin v plastičnih flašah. Da niti ne omenjam tega, da sva bila cel dan na soncu, ožgana še od prejšnjega dne, mazala pa sva se s kremo za hitrejšo porjavitev, ker sem jaz napačno kupil in so mi šele v hotelu povedali - seveda po tem, ko so se mi 10 minut smejali, ampak sem jih ugasnil, ko sem pokazal slike iz potovanja. Noben namreč ni verjel, da sva šla s skuterjem, hehe.

Da ne govorim o tem, da je na otoku zmanjkalo bencina, jaz sem mislil, da se bom poscal ko sem namesto 95 na črpalki videl z roko napisano FINISH...Komedija. In tak dopust iščem...Da mam kaj za videt, vsaj plažo, da majo mrzlo pivo, pa da lahko zvečer nekaj počneva. Kot pravim, žurat se mi ne da, itak že čez dan spijem toliko piva da sem ob polnoči samo še za v pojtslo...

Na Parosu ni bilo teh smešnih situacij, sem pa našel enega ful lepega pitbulčka in sem se vsak večer s skuterjem peljal k njemu in mu dal kar je ostalo gyrosa. Prav vesel me je bil na koncu, hehe...Aja, pa ko sva šla na antiparos, sva najdla eno plažo, kjer sva bla lahko nudo - seveda je bilo zakon, ko veš da je prepovedano hehe.

Hočem lepe spomine pripeljat, ker zdaj vidim koliko to pomeni. Lepe plaže, veliko opcij, ne maram mest, raje vidim, da sva v lesenih barakah in da je lepo...Če pa mi zapaše, pa bi se rad usedel na skuter/avto in se odpeljal tudi v mesto zvečer, ampak ne v disko, raje na koruzo in sladoled
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
Sam bi izbral Naxos, vendar računaj da je za skuter za moje pojme prevelik. Tam sem bil dober teden, rent-a-car in gasa. Najde se za vsakega nekaj, je precej podoben Parosu. Tja sem šel pa prek Santorinija s hidrogliserjem, kjer sem bil na koncu tri dni. Santorini odsvetujem, saj gre za instant turizem, kjer bi ti prodali sončni zahod, če bi lahko. Nekaj plaž imajo, vendar to zame ni to, tko da sem bil v hotelskem bazenu. Za kak fancy odmor v dvoje je sicer fajn, za dopust pač ne. Če imaš raje bolj "divje" in manj turistične otoke, potem je opcija Amorgos (hidrogliser), vendar tudi tukaj edina rešitev avto, saj moraš za kak večji premik obvezno čez glavno mesto, ki je na nekih 500-600 nadmorske
smile-1.gif
in je s tega stališča raj za suferje, bungeeja nisem videl. Ima pa tko diskoteke kot v redu restavracije, lohka greš pa od morja v center otoka...tam blizu majo tudi enga najvišjih vrhov v Kikladih, mislim da potegne čez jurja metrov. Skratka predstavljej si ga kot en kucelj, ki je proti Parosu dokaj nizek (največje peščene plaže je v kosu za šest ali osem kilometrov, potem je še en kup manjših odsekov), proti Amorgosu pa dost skalnat.
Aja, na Mykonos pa rajš ne it s tvojimi preferencami
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hehe, za Mykonos vem in sem tudi bil en dan tam - tja bi šel z družbo moških kolegov, ne s punco.
Imaš kaj slik od Naxosa? V tem trenutku sem navdušen tako nad Lesbosom kot nad Lefkasom.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
pripoorčam lefkas, ....trajekt benetke+lefkas te pride 200 ojrov, pa maš potem vsak dan spodaj avto...


se splača, si vsak dan na drugi plaži...pa ena lepše od druge...
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Lani sva bla midva na Lefkasu. Sva bla super zadovoljna. Plaže so fantastične, skuter/avto se da najet brez problema. Midva sva šla še na izlet z ladjo in je blo res fajn. Drugače je pa otok zelo miren, lahko si sam , lahko pa se vključiš v družbo. se najde oboje.
Kar se pa tiče bungee-ja in podobnih zadev ti pa ne bi mogla povedat, ker midva tovrstnih zabav nisva iskala. Kakšna stvar se verjetno najde
zmaga.gif


Jaz vsekakor priporočam Lefkas.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Se ti ljubi malo več napisat, da si neko mnenje ustvarim od nekoga iz prve roke. Da so plaže lepe že vem. Kaj pa hoteli in mesta?
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hm, avto je fajn met doli.....pa še dopoldne lahko preživita v Benetkah....

lahk greš na Krf, lefkas, celinsko grčijo,.....sploh če mata TDI, bo nepozaben dopust.....pa samotno plažo, kjer sta sama se velik lažje najde!
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
Verjetno misli, da se z Anekom zapelješ iz benetk do Patrasa, pol pa na Lefkas.

Slike od Naxosa maš pa na netu
smile-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
zdravnik, povej mal več o tem kako poteka transfer, koliko časa, se da kaj dobit na kefaloniji,...

l.p. b