Navteq

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
znanec ima v AR 166 navigacijo, vendar nikjer ne dobi karte Slovenije.
@Janch: To sploh obstaja?
sprasujem se.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Bo potrebnih več podatkov, katero AR, kateri letnik, kateri model nav. naprave...
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
aja pa iste probleme ima kolega v Insigniji, kupil novo z navigacijo in mu pravijo da ni Slo kart
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.376
716
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
TMJ
Gre za G3 sistem. Enak stem je tudi v Lanciah Lybra in Thesis ter v Porschee-jih s sistemom PCM 1 (16 bit) Zadnji update kart je 2010-2011, Slovenija ni pokrita. Originalno je set iz 8 CD-jev. Novejsih posodobitev ni in jih ne bo vec!

CD 1 Alps
CD 2 Benelux
CD 3 France
CD 4 GB/Ireland
CD 5 Germany
CD 6 Italy
CD 7 Scandinavia
CD 8 Spain/Portugal
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.376
716
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kar pa se tiče Insignie, je odvisno kateri sistem je v avtomobilu. Je več variant in sicer:

CD500 (DVD) - Slovenija JE pokrita
DVD800 (DVD) - Slovenija JE pokrita
NAVI 600 (SD) - Slovenija JE pokrita
NAVI 900 (SD) - Slovenija JE pokrita

in preden vprašaš, na nobenem od naštetih sistemov kopije NE delujejo!
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.376
716
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pač pogojeno z letniki. Večina avtomobilskih znamk je nekje do leta 2010 še uporabljala CD/DVD sisteme, potem pa so le počasi pogruntali, da je to popolnoma nesmiselno in so začeli uporabljati temu namenu veliko bolj prijazne in uporabne medije kot so SD kartice in HDD vgrajeni diski. To, da mora navigacija delat direkt iz optičnega pogona je meni že v osnovi tako neumna ideja, da večja ne mora bit. SD standard obstajaja namreč že od leta 1999, tako da ne vem, zakaj so tako dolgo rabli
bonk.gif


@Car
SD od Insignie deluje tudi v tvojem avtodomu (imaš Fiata '89, če se ne motim). Zadaj kjer imaš rezervno gumo je zraven skrit tudi card reader..
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.346
1.212
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mi lahko bolj točno razložiš. Najprej, iskal sem rezervno gumo zadaj in jo nisem našel, kaj šele card reader... Mogoče veš, kje bi našel?
Dovolj off topic, povej mi malo več glede navigacije Insigna, ki jo imam v svojem Fiatu? Se torej da posodobit? Nisem našel odprtine za CD, torej ima najbrž kakšno drugo odprtino, da vtakneš noter posodobitve?
sprasujem se.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.