NAVON N560

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Kupil omenjeno navigacijo, ne zase pa vendar za bližnjega. Navon N560 Zelo moram pohvalit svetlost displeja. Uporabniku prijazen vmesnik se prižge samo, če v njem ni SD kartice oziroma če je vsebina na SD - ju film, glasba... Podpira tudi SDHC kartice. Moj problem pa je sledeč: na kartici je Amigo sicer zelo prijazen program, ki ga že poznamo, a jaz bi vseno si inštaliral Igo8. Na mašini kaže en sam direktorij:

_TFAT_HIDDEN_ROOT_DIR

na SD kartici sta dva direktorija in ena datoteka:

Amigo
backup
device.nng

Kako sedaj naprej? Kakšen predlog?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
No tukaj je howto za iGO in Navon:
Please see below how to make an application to autostart without the need to go to windows CE (in my case iGO8):

1. Place the iGo8 folder in SD/iGO8 and rename iGO8 folder to MN6
2. in the IGO8 folder that now is MN6 rename iGO8.exe to MN6.exe
3. Open the SYS.TXT in MN6 folder (was iGO8) and paste the below:

[folders]
app="Storage Card/MN6"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[navigation]
sim_speed_factor=3

[sound]
ding=0

[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0

[debug]
skip_eula=1

4. Copy the autorunce.exe and mnavdce.cab files from the original MN6 SD card (or backup) and place them in the SD root,

So you have:

SD/MN6
SD/autorunce.exe
SD/mnavdce.cab

Now soft reset or hard reset and it should work (it works for me.

 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
Yep, delaj na SD kartici.

PS. Na njihovi strani sem videl, da je tudi Navon N560 z iGO možno kupiti. Upam, da pridejo čimprej.
 

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Meni na tvoj način ne gre Mr_NO. Po izgledu pa mi zgornja navodila dišijo na Navigonu. Saj na primer jaz nikjer nimam " autorunce.exe and mnavdce.cab files from the original MN6 SD card (or backup) and place them in the SD root. Pa hvala za trud.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.351
243
63
Yep, je Navigon. Domneval sem, da bi šlo tako tudi pri Navonu.
 

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
No pa sem rešil zadevo. N560 dela z Igo8. Uporabil sem Igo8 8.3.2.93112. Uporabil sem drugo SD kartico.Skopiral sem Igo8 na SD kartico in direktorij preimenoval v amigo. V direktoriju amigo sem preimenoval tudi igo8.exe v amigo_pna.exe. Sledi še postopek spremembe datoteke sys.txt ki se nahaja sedaj v direktoriju amigo. Datoteko editiramo in staro pobrišemo. Na novo pa napišemo:

[folders]
app="%SDCARD%/amigo"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1


To je to.

Na SD še skopiraš direktorij backup in datoteko device.nng in IGO8 DELAAAAA


Mogoče še to: če se vam vmes pojavi kakšen napis da vam manjka baza ali kaj podobnega ste na dobri poti.

No malce težav je še. Kajti ko sem hotel zadevo prestaviti na drugo kartico me še zafrkava. Aja še to če se bo kdo matral, verzija Igo8 mora biti za PNA. Očitno mi je vmes uspelo narediti hard reset ( nevem kako) in se je prijel igo8. Sedaj pa noče več

Naj poskusi še kdo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

pana

Pripravnik
12. jun 2008
32
0
6
Mene pa zanima kako na SD kartici imeti AMIGO in IGO8. Vem, da se nekako da to nastaviti v neki datoteki?? A ve kdo kaj o tem??
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.826
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik pana pravi:
Mene pa zanima kako na SD kartici imeti AMIGO in IGO8. Vem, da se nekako da to nastaviti v neki datoteki?? A ve kdo kaj o tem??

Zakaj bi rad imel oba? Če ti dela iGo8.3 ne rabiš še Amigota. Amigo je samo oskubljena verzija, ki dela tudi na slabših procesorjih.
 

TomDey

Zelenc'
25. okt 2009
6
0
1
Pozdrav,

pred par dnevi, ko je brat kupil NAVON-a N560 za v kamion, sem prvič imel kakršnokoli navigacijo v rokah. Po perbiranju raznoraznih forumov, sem zasledil, da te naprave delujejo tudi z igo8, pri nas pa zaenkrat prodajajo le te z nameščenim Amigo programom. Bratu sem naročil naj nabavi še SDHC kartico 4GB in smo zadevo sprobali kaj je to za ena, tako opevana zadeva, igo8 =)

Tukaj sem zasledil vaš forum in se ravnal po navodilih waters-a. Ko sem zadevo končal bomba, igo8 je štartal brez problemov, nastavil sem jezik, GPS povezavo in TMC, vse je delovalo. TMC program je napravo takoj samodejno zaznal in pričel iskati TMC signal. Pri nas je našlo SLO 1 (NANOS) vendar ni bilo dogodkov v prometu, nato je začelo dobivati še sporočila (13 strani) na RAI (93,6 MHz). To je opazno na zemljevidu kot rumena kuvertica. No potem pa so se žal začele težave in veselja je bilo konec. Na navigaciji se kar na enkrat, po pribljižno nekajurnem delovanju ali ko naprava preračunava recimo dolgo (ekonomično) pot od nas do Belgije pri pribljižno 90% izračuna (pod tistima dvema zelenima puščicama v krogu) pojavi opozorilo če cel zaslon: Fatal Application Error (Application amigo_pna.exe has performed an il*g*l operation and will be shut down…) Nato vse zmrzne in zadevo je potrebno resetirat.

Da bi ta problem rešil sem najprej preimenoval tisto mapo amigo v Amigo, kot je na originalni SD kartici in popravil v sys.txt:

[folders]
app="%SDCARD%/Amigo"

To ni pomagalo. Nato sem pri amigo_pna.exe (preimenovanemu igo IGO8.exe) popravil še tiste informacijske napise, ki se nahajajo pod Properties: File Version, Product Version, tako da se je tudi to ujemalo z originalom 8.4.2.95590, ker sem mislil, da tukaj prepozna program neskladje, ampak tudi to ne pomaga. Nato sem pobrisal vse nove mape (zemljevide) in jih nadomestil s starejšimi, ker sem domneval, da so težave s kakšnimi novimi licencami, ponovno brez uspeha. Probal sem tudi več verzij iz cvetličarne Igo 8.3.2.80621 (1,82GB) nato sem od te verzije Igo-ta pustil le mapo content, kjer so karte itd. in naložil Igo8 8.3.2.93112. Zadeva morda s to verzijo deluje malo hitreje in dlje časa, vendar tudi tu po določenem času javi prej omenjeno napako.

Drugače pa sem Amigo program registriral (aktiviral) preko interneta, tako da ko vsavim original in resetiram navigacijo se zažene Amigo in deluje. Vendar to ni to, ko enkrat prešaltaš iz Amiga v Igo8 je enako kot bi šel iz Yugota na BMW-ja =). Torej vprašal bi Vas, kje bi lahko bila ta napaka, ali je kaj narobe z licencami, namreč Igo8 ima samo en dokument v license mapi, medtem ko ima original Amigo kar 18 dokumentov v tej mapi. Vprašal bi tudi, da kaj ne pokvarim, ali je morda pametno namestiti kakšno drugo verzijo recimo IGO8 v8.3.4.102680, ki naj bi delovala na WinCE 5.0 ali mora biti v8.3.2. Vesel bi bil vsakeršne pomoči, da bi lahko končno po enem tednu rešil to težavo.

Lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje je težava v dolžini rute ki jo kalkulira iGO in je tvoja naprava ne zmore. Pobriši 3D nastavitve in POI ki jih ne rabiš. Tudi karte pobriši tiste ki jih ne rabiš, ker drugače ima naprava preveč zabasano memorijo ko preračunava.

Kaj misliš zakaj je original Amigo gor?
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sowvaq666

Zelenc'
23. nov 2009
1
0
1
Citat:
Uporabnik waters pravi:
No pa sem rešil zadevo. N560 dela z Igo8. Uporabil sem Igo8 8.3.2.93112. Uporabil sem drugo SD kartico.Skopiral sem Igo8 na SD kartico in direktorij preimenoval v amigo. V direktoriju amigo sem preimenoval tudi igo8.exe v amigo_pna.exe. Sledi še postopek spremembe datoteke sys.txt ki se nahaja sedaj v direktoriju amigo. Datoteko editiramo in staro pobrišemo. Na novo pa napišemo:

[folders]
app="%SDCARD%/amigo"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1


To je to.

Na SD še skopiraš direktorij backup in datoteko device.nng in IGO8 DELAAAAA


Mogoče še to: če se vam vmes pojavi kakšen napis da vam manjka baza ali kaj podobnega ste na dobri poti.

No malce težav je še. Kajti ko sem hotel zadevo prestaviti na drugo kartico me še zafrkava. Aja še to če se bo kdo matral, verzija Igo8 mora biti za PNA. Očitno mi je vmes uspelo narediti hard reset ( nevem kako) in se je prijel igo8. Sedaj pa noče več

Naj poskusi še kdo.

LP

Zivjo, sem naredil vse tako kot waters, ampak mi ne zazna TMC sprejemnika, IGO 8 dela brez problema.
A mogoče kdo ve kaj bi bila lahko težava?

LP
 

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Lastniki Navona 560! Ali mi lahko kdo pošlje original datoteke za amigota brez content!!

Sem slučajno zbrisal SD. Prosim!!!
 

Podobne teme