Navigon 4310 VS Garmin 1350T

Lotrek

Zelenc'
29. mar 2009
8
0
1
Pozdravljeni
Včeraj sem kupil Navigon 4310, pa mi je kar malo žal. Pričakoval sem več in ko ga primerjam z enim od najstarejših Garminov Nuvi 350, me le ta bolje vodi. Še najbolj mi gre na živce vodička, ki ima glas kot kakšna prfoxa. ( spominja me na mojo učiteljico iz prvega razreda ).
Kakšno je vaše mnenje? Kaj je bolje pri Garminu oz Navigonu? Za kaj bi se vi odločili?
Nisem ga še registriral niti updatal, tako da ga še lahko zamenjam.
l.p.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Uporabljam tako Nuvija 255 s TMC-jem kot Navigona 7310. Prvo kar sem naredil na Navigonu je, natavil jezik na ANG, ker SLO vodenje je res bl za en *.
Obe napravi sicer nista v istem razredu sicer, ampak je za moje pojme Garmin boljsi pri hitrosti delovanja (tako uporabniskega vmesnika kot samega vodenja), ima bojso kartografijo za po SLO (AR pac) in bolj uporabno drzalo.
smile-1.gif

Navigon po drugi strani navdusi z 3D objekti, 3D pokrajino, prikazanimi informacijami na karti in zaslonu , ficerji kot so Curve warner, Clever Parking in podobno.
Tako za po SLO uporabljam Nuvija, za tujino pa Navigona.

Lp, B.
 

Lotrek

Zelenc'
29. mar 2009
8
0
1
Pozdravljeni
Hvala za odgovore.
Po nekaj dneh testiranja, sem ugotovil in tudi uradni zastopnik je to potrdil, da Navigon ne omogoča importiranje lastnih POI-jev. Ker precej potujem, so mi zelo pomembne informacije o kampih, hotelih in podobno, osnovni POI-ji pa ne zadoščajo. Vse skupaj sem razložil uradnemu zastopniku, ki mi je ponudil možnost vrnitve naprave. Res lepa gesta.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Lotrek pravi:
Pozdravljeni
Hvala za odgovore.
Po nekaj dneh testiranja, sem ugotovil in tudi uradni zastopnik je to potrdil, da Navigon ne omogoča importiranje lastnih POI-jev. Ker precej potujem, so mi zelo pomembne informacije o kampih, hotelih in podobno, osnovni POI-ji pa ne zadoščajo. Vse skupaj sem razložil uradnemu zastopniku, ki mi je ponudil možnost vrnitve naprave. Res lepa gesta.
Mimovsek! Navigon zelo lepo podpira lastne POI točke, ter tudi javno dosegljive..

Če ne verjameš - evo McDonaldsi v Sloveniji - za več različnih tipov naprav

Navigon pa tudi podpira nalaganje POI točk preko Google Maps, ViaMichelin, Map24 in HRS. Ali pa kar TUKAJ .
 

Lotrek

Zelenc'
29. mar 2009
8
0
1
Morda posamezne točke, vsekakor pa ne uvoz točk. To je zame precej pomembno, saj tiste ki so vgrajene ne zadostujejo.
Naprava sama mi je bila zelo všeč, prav tako softwer, samo VODOČKO bi morali skenslat. Ima tak glas, da te vse mine.
Še uraden odgovor zastopnika:
Pozdravljeni,

Na napravah je opcija uvoza POI onemogočena, to je potrdil tudi Navigon uradno (sem bil ravno na vezi z g. Dariusz Denkiewicz – Country Manager Eastern Europe).

Lep pozdrav

Izid, d.o.o. Jesenice | PE Ljubljana – distribucija
Cesta v Gorice 36, 1000 Ljubljana | T: +386 1 2428 354 | F: +386 1 2428 350 | mpratneker@izid.net
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Torej na Navigona v letu 2010 ne mores naloziti POI za na primer radarje brez da jim placas ? Briljantno, ni kaj.