Navigacija za v kamion

Marxon

Majstr
24. feb 2009
724
373
63
Pozdravljeni!
Potrebujem navigacijo za v kamion.
Zaželjeno je da ima večji zaslon, dobro pokritost Slovenije in severne države.
Po specifikacijah mi ustreza tale: Mio
,vendar nevem če je možno nadgrajevanje kart, PIO, pokritost slovenije, itd.
Kaj priporočate?
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Vse navigacije imajo možnost nadgrajevanja kart, zato ni panike. MIO ima zelo dobre karte, tako, da tudi tu ni problema. Mislim, da gledaš kar dobro zadevo.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
724
373
63
Navigacijo bo upravljav oče, zato je zaželjeno da so meniji čim bolj pregledni, v nemškem ali slovenskem jeziku (da se da nadgradit).
Jaz osebno bi pa rad na kartico naložil "kupljene" karte cele evrope, PIO, zato me zanima za kero navigacijo se jih dobi največ.
Vem da za garmina to leži na usakem vogalu, garmina nočem. Cena naj nebi predstavljala večjega problema.
Zaželjen je tudi kakšn DVB-T sprejemnik, vendar ni nujen. Je pa oče izrazil željo da bi bilo lepo če bi ga imel kar na naviju, kot ga ima tale, da ko se ustavi lahko na hitro že kaj pogleda.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Edino ta ima možnost izbire širine tovora, težo kamiona in tovora, osno obremenitev,... in ima posebaj za kamionski prevoz razvite karte!
http://www.bolha.com/oglas3826...na-eu-ne-garmin
Malce popravek.. na bolhi je napisano TomTom VoRK namesto work

Drugače pa imajo tudi VDO Dayton nastavitve za tovornjake, ter upoštevajo vrsto tovora, višino, obračalne kroge itd. + nekateri modeli še TV tuner
smile-1.gif
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
724
373
63
Trenutno ima VDO dayton, vendar z njo ni zadovoljen. Kjer dela, dela dobro, slovenija ni pokrita (razen ljubljane), servisa ni, nekaj je začela zajebavat itd... poleg tega jih pa ne delajo več.
Potrebuje pa: velik zaslon, dobre karte (ki jih lahko tudi jaz naložim samo da se jih da dobiti), zaželjen tv.
A pride v poštev kaj na Win 5.0 bazi?
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Za tovornjake je garmin izdal nuvija 465 t / pred pol meseca sem imel enak problem kot Marxon, ampak nazadnje smo očetu naročili nuvija 255wt . Bo pa treba sedaj že malo razmislit o čem drugem, čeprav pravi da je ona navigacija odlična
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
Mislim da imajo nekatere navigacije tudi prilagojeno napajanje za kamione, menda imajo močnejši štrom... da se ne bo potem kaj smodilo..
smile-1.gif
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Kamijoni imajo normalno vtičnico (cigaretšpic) 24 v , Vse več novih kamijonov pa ima v kabini čim več 12 voltnih vtičnic

Za sežgat pri garminu pa je nevarno le za adapterje ki imajo vgrajen TMC
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Ne, men je en s kopra rekel k je neke vrste uvoznik za garmine da GARMINOVI POLNICI- STANDARDNI , KI IMAJO TMC , da so zamo za 12V

Sedaj pa ima oči nuvija 255wt ki ima tmc v polnilcu, in se sploh nesekira ker ima v tem kamijonu 12v utičnico čisto pri volanu