navigacija za Makedonijo

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Poleti se, z mojo, odpravljava v Makedonijo in zato me zanima katere karte bi najbolje pokrivale pot do in po Makedoniji. Doma imam Navigon Maxa 2110 a kolikor vem so Navteqove karte za Makedonijo precej boge (~10%), kako je kaj z drugimi ponudniki.

LP
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Makedonijo ima "najbolj" pokrito AR od 310 verzije naprej. Vsaj kar se tiče npr. Skopja. Za ostalo tk tk.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, 3.20 je še boljša.

MAKEDONIJA
- dodano 7 novih gradova s imenima ulica
- napravljene korekcije u rutiranju i unesene nove POI točke
- ispravljene pogreške prijavljene od korisnika
- uneseni poligoni šuma

Najbrž najboljša karta za navigacije za Makedonijo.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Se pravi adriarute
smile-1.gif
.

LP
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Jaz sem poleti z mojo potoval z garmin navigacijo in karto AR, po jadranski obali do makarske, nato dubrovnik, budva, bar, ulcinj, tirana, drač, elbasan, struga, gostivar, tetovo, skopje in čez srbijo in hrvaško do slo. Tako, da navigacija oziroma AR karta deluje brez problemov, prav tako karta evrope. Se nimaš kaj bati, če fališ pa te navigacija popravi, tako sem sam zabluzil v Elbasanu (Albanija), pa me je navigacija spet peljala na pravo cesto.

lp
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Pred dvemi leti se je AR, SCG route in še karta evrope zraven izkazala za precej velik fail.

Mislim da je bil takrat AR star celih 7 dni (preden sva odpotovala) in ni imel vrisane avtocestne obvoznice okrog Skopja, ki je bila
zagotovo starejša od 1 leta. Ulice je za silo še našel, hišne številke - ni šans. Mogoče je po 2 letih celo kaj bolje... Srbija npr. je bila neprimerljivo bolje pokrita.

Za vsak primer priporočam še kak pairnat zemljevid. Pa znanje "švajsanih" tudi obnovi če greš dol. Razen v Ohridu nikjer nisem zasledil nič berljivega po restavracijah. No, hehe, v zahodnem delu je latinice kar češ, ampak ne boš nič razumel. (Tačivšasladoljed.press)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Takrat še Makedonija ni bila pokrita, samo Skopje delno.

To pa je kazen, ker si ne prebereš specifikacij in pokritosti zemljevida
smile-1.gif


Vmes je AR prehitela SCG v teh dveh letih.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Preberi še 1x. Pred dvemi leti so bile vse 3 karte ( AR , SCG, CN) fail. Najboljša je bila še AR, pa še ta je bila zanič...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik roscha pravi:
Preberi še 1x. Pred dvemi leti so bile vse 3 karte ( AR , SCG, CN) fail. Najboljša je bila še AR, pa še ta je bila zanič...

Še enkrat si preberi. Tvoj problem če se s tem nisi seznanil pred odhodom
smile-1.gif
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Eh. Ni bilo problema. Sem imel tudi paprinat zemljevid za backup, (a je bilo ravno obratno?!
evil.gif
) švajsane pa tud še kar obvladam...

Hočem povedat, da je bila pokritost zanič, kakšna je sedaj pa se mi sanja ne. Prav blesti verjetno ne. Garmin sekreta itak ne uporabljam, če ni nujno, ga vgrajena Carminat navigacija poseka na celi črti. Še Nokia-nevemkajže na telefonu je skoraj boljša. Jbg, za vse južno od hrvatije je Garmin skoraj edina opcija, pa še ta ni blesteča...

V glavnem: hotel sem povedat le, da se ne preveč zanašat le na navigacijo "tam dol".

Over&out
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Citat:
Uporabnik fatmir pravi:
Citat:
Uporabnik roscha pravi: ni imel vrisane avtocestne obvoznice okrog Skopja

Jap to pa drži, lahko da so z zadnjimi kartami popravili, me prav zanima.

Obvoznica okrog Skopja je vrisana. Sem jo 100% osebno testiral. Z zadnjo karto AR.

lp