Navigacija Navgear StreatMate GT-43-3D IGO8

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Zdravo!

Omenjeno navigacijo uporabljam cca 1,5 leta. Do sedaj je naprava delovala zelo hitro danes pa ko sem jo prižgal se je osnovni meni nalagal več kot 3 minute, prav tako se zelo dolgo nalaga softvare IGO8. Ne pomaga tudi reset same naprave. Drugače ko se softvare naloži deluje tekoče. Kaj bi lahko bilo narobe da kar naenkrat nalaga zelo počasi?

Hvala za odgovore

Digital
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Problem je v tem, da se mi vse lepo naloži, le da to traja zelo zelo dolgo časa, tako osnovni meni naprave, v katerem so osnovne funkcije naprave, kot tudi navigacija igo8.
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Uporabljam riks skin v 3.3a, sem poskušal tudi preklopiti na original skin, resetiral napravo, pa ne pomaga. Mislim da bo nekaj narobe s samo napravo, samo ne najdem vzroka za tako počasno nalaganje menijev.
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Fantje površno berete poste, lepo sem napisal da se softvare naloži do konca in potem tudi tekoče deluje, problem je samo v tem, ker to traja veliko dlje časa kot je je bilo na začetku. Uporabljam pa software IGO 8.3.2.91972 ter skin riks 3.3a

Če se je komu to zgodilo in ve kje je problem, naj napišev to temo.

lp Digital
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.826
10
38
Stara Bučka
OK, ti bom skušal pomagati, kljub očitkom o površnem branju. Na priloženi sliki je z rdečo črto označen napis POI MANAGER INIT. Ko se pojavi ta (in še več drugih napisov) se pri enem zadrži precej časa. Če je to ta, ki sem ga prilepil, pomeni, da imaš preveč POI točk in zato naprava, oz. program rabi več časa, da vse podatke prebavi. Možno je tudi, da imaš naloženih preveč omejitev ali hitrostnih kamer. To se pogosto dogaja, predvsem na napravah s počasnejšim procesorjem. Preveri mapi \\SDMMC\iGo8\content\POI in \\SDMMC\iGo8\content\SPEEDCAM. Izprazni ju in poskusi s ponovnim zagonom programa. Če ne bo šlo, pazljivo preberi še enkrat in naj te ne moti, da sem uporabil sliko z druge naprave.

htcigo.png
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Naprava mi zelo počasi deluje tudi če izpraznim POI in SPEEDCAM datoteke. Še predno preklopim na navigacijo nalaga 3 minute. Se pravi od začetka ko napravo prižgem pa do trenutka, ko naloži navigacijski program to traja 6 minut . Ko pritisnem reset naprave (gumb na levi) se praktično nič ne spremeni.

Poskušal sem tudi s formatiranjem kartice in na novo naložil softvare, ampak deluje isto počasi.

A je mogoče vzrok v sami napravi?
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.826
10
38
Stara Bučka
Ponovno naloži program in samo karto Slovenije, brez vseh ostalih dodatkov in poskusi. Če še ne bo v redu, nesi napravo na servis.
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Napaka na navigaciji je odpravljena. Vzrok je bil v datotekah DEFAULT, katere sem odstranil in na novo naložil. Od takrat se navigacija zaganja zopet normalno. Če ima kdo podobne težave s počasnim delovanjem naprave, naj poskusi to metodo, pri meni deluje.

lp Digital