Navigacija na PDA

krava

Majstr
5. sep 2007
3.644
319
83
www.kacnje.eu
Vprašanje znalcem - kaj danes priporočate za navigacijo na dlančniku? Do sedaj sem uporabljal IGO8 in bil načeloma zadovoljen. Danes pa sem želel narediti nadgradnjo
evil.gif
, pa nič več ne deluje kot bi moralo. Sam sem si kriv, res je.

Pa vseeno - preden se lotim vzpostavitve prejšnjega stanja - ali je slučajno danes v modi kaj drugega (Tom Tom, Garmin ...). Predvsem dvoje mi je zanimivo:
- pokritost
- maksimalno enostavno rokovanje.

Načeloma mi je IGO (razen pokritosti) kar všeč. Sem pa odprt tudi za druge predloge.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Pokritost česa? Slo ali Evrope? Predlagam Navigon, ali pa ostani na iGo. Če hočeš samo balkan potem GarminXT z AdriaRoute ali pa še malo počakat, za Evropo pa vsekakor nekaj s Teleatlasovimi kartami.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.644
319
83
www.kacnje.eu
Slovenijo sicer precej dobro poznam, pa vseeno mi pride prav, da najdem kakšno pot po Vukojebinah. Če že slabo vodi, si človek vsaj zemljevid lahko ogleda
cheer.gif


Poleg Slovenije pa uporabljam še sosednje države - največ Avstrijo in Italijo.

Pri tem Garminu, ki ga omenjaš - ali je potrebno AdriaRoute dodati posebej ali je to pač ena od kart, ki pokriva to področje.
Pri IGO je to narejeno po kmečko in to mi je všeč. Nekaj je program, nekaj pa so karte - vsaka država svoja karta. Pri Garminu pa mi ni jasno, ko omenjate AdriaRoute. Saj bi verjetno skapiral, če bi imel kje možnost videti ...
stupid-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.865
1.782
113
pri garminu je to malo bolj komplicirano. Moraš nabavit adriaroute, ki pokriva države bivše juge, potem pa še recimo citynavigator za preostalo evropo. Kjer pa je spet vključena slovenija recimo, ampak samo glavne ceste.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Glede na to, da so SD kartice poceni, ti priporočam, da si naložiš garmin XT in samo karte Adria route, brez citynavigatorja. Za Z Evropo pa uporabljaš iGo. Na forumu imaš podrobna navodila, kako in kaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.131
5.957
113
torej je Garmin še zmeraj najboljša izbira, kar se pokritosti Slovenije tiče? Nekaj bo treba dati na PPC, pa mi je to edina prioriteta - dobra pokritost po Sloveniji. Natančnost pa ni ravno mus, da je do hiše natančna, odstopanje par hiš je še čisto sprejemljivo, to bom potem že našla
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Navigon 7 sprobaj in Q3 karte. Sploh ni tako svoh pokrita Slovenija in meni zelu user friendly program. Pa se pelje te tja kamor te mora.
tongue-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.131
5.957
113
drugače mi je vseeno ali je user friendly ali ne. garmin baje ni, pa mi je čisto OK. bolj me interesira pokritost. sem navigacijski [censored] in mi je najbolj pomembno to, da me tudi v kakih rovtah prav pripelje, Lj pa Mb majo verjetno vsi dobro.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
iGO ver..8.3.1 in Slovenia 2008.07_080819 delata zelo dobro, res pa je, da še ni vrisane novo odprte prekmurske avtoceste. Zaradi tega se je prava muka vozit z iGO v Prekmurje po AC, saj nonstop teži z obračanjem, zavijanjem,... Tako bo spet Garmin v prednosti, saj je napovedan AdriaRoute 2.20(za drugi teden) in naj bi imel te nove odseke AC vrisane.
Vseeno sam veliko raje uporabljam iGO (na AC proti Prekmurju gre pač na mute), saj vodi bolje, vmesnik je tudi svetlobna leta pred Garminom.... Garmina predvsem jeb* kategorizacija cest, ko sem še uporabljal Garmin, sem nič koliko krat vozil po nekih traktorskih poteh.
LP
Damijan
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.865
1.782
113
garmin je po mojih izkušnjah na n95 kos sw dreka, katerega ne povoham več. Ko se izgubiš, se on z tabo. Nonstop zatika, meče na neke druge ceste ipd. Ker mi je navigacija pomembna in igo bomba, je naslednji telefon bil z wm sistemov, na katerga sem spet poknil igo, z katerim sem presrečen
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.131
5.957
113
sem zdaj malo pogledala v iGo temo, sem mislila, če bi kar oboje gor dala pa da vidim sama, kaj je to za ena reč. Zdaj pa samo nekaj, sem gledala mape, ki jih je Dare1 omenil za iGO 8.3 verzijo - a je to prav, da so še ne 7 mb velike? A ni to malo malo?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.865
1.782
113
ja igo ima pokrite glavne ceste, stranske, mesta, brez vukojebin. To velja za slo in ostalo jugo. V praksi to zgleda tako, da uporabljaš igo, ko pa igo nekaj ne najde, pa za silo garmina zalaufaš
smile-1.gif
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
To SPLOH ni res!!
Nova navteq karta za igo8 je enaka karti citynavigator 2009 od Garmina!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ja samo citynavigator ima še vseeno slabšo pokritost kot adiaroute!?
ja in čisto vsak dan navigiraš po Sloveniji in iščeš Zgornje Vukojebovce pri Spodnjem Dupleku ob Hajdini s hišno številko 17
stupid-1.gif


V praksi te pripelje iGO v Sloveniji v katero koli naselje. O AdriaRoute in "natančnem vodenju" pa raje ne debatiram ker najde hiše in hišne številke tudi tam, kjer hiš sploh ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno pa tudi iGO ni brez napak ali pa sploh kje nima vrisanih cest.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Normalno da ni brez napak! Kateri program ali mapa pa je brez napak! Snecer, si probal že novo karto od navteqa? Mnenje?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če misliš na CN2009NT potem sem. Ja dela, kaj naj rečem
smile-1.gif
le omejitve hitrosti so brezvezne in precej narobe, kar je logično sploh pri nas glede na eno veliko gradbišče.