Nasvet glede roadtripa po južnem Balkanu (plan)

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Potrebujem en nasvet, predvsem od tistih, ki poznajo kraje, so se vozili tam... planiram tedenski roadtrip s sopotnikom iz daljnega vzhoda, ki si zeli ogledati in doziveti veliko... jaz pa ne zelim po cele dneve le v avtu, zato bi mi prislo prav kaksno mnenje ali nasvet glede spodnjega plana:
1. dan: Ljubljana - Split
2. dan: Split - Mostar (kosilo) - Dubrovnik
3. dan: Dubrovnik - Kotor - Budva
4. dan: Budva - Lovcen - Cetinje - Budva
5. dan: Budva - Vranjina (NP Skadarsko jezero) - Ohrid ... sopotnik je presran glede Albanije in ni šans, da bi šel iz avta v Albaniji
hysterical-1.gif

6. dan: Ohrid - Skopje (kosilo) - Sofija
7. dan: Sofija - Beograd
8. dan: posevnooki v smeri vzhoda, jaz pa na splave
cheer.gif


Sicer sem hotel vmes narediti postanek v Srbiji... npr. Zlatibor oziroma Mokra gora (etno selo od Kusturice) a preprosto ne vem kam, saj se mi zdi plan ze tako malo preveč prenatrpan (ja sopotnik zeli videti Sofijo, drugace bi verjetno picil iz Skopja na Zlatibor), razen 4. dneva se mi zdi, da bom ze tako precej na cesti.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
A to se boste sam vozili ali nameravate kaj iz avta stopit in si kaj pogledat.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Do 4. Dne še nekako gre – razdalje so sicer velike, vendar se jih da prevoziti v razmeroma kratkem času zaradi dobrih cest. Za preostale dni pa se pripravi, da bo avto zanesljivo prostor v katerem boš preživel večino dneva. Če vama to ustreza potem ni problema – ceste so sicer precej slabše kot pri nas - je pa zato pokrajina res zelo slikovita.
Torej: Če meniš da bo ena ali dve uri dovolj za ogled npr. Skopja potem pojdita na tale roadtrip. Tale roadtrip ima povprečno cca 400 km na dan. Ni malo – še posebej zato ker bo večina teh kilometrov po lokalnih cestah.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
povprečno boste od 6-8 ur dnevno v avtu,malo premisli če res želiš toliko časa preživeti v kovinski škatli
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Kolega je bil dol na poti,skoraj identični kot ti,pred mesecem in pol....
Albanija menda ni tako strašna,kot si ljudje predstavljajo,razen CESTE so pa menda obupne,svetuje da dol ne greš ravno z nekim športnim avtomobilom. Recimo AC,kolikor jih imajo,se lahko kar na lepem konča in prideš do nekega bloka
cool-1.gif
potem pa obračaj,če lahko...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Sem se letos julija peljal z družino čez Albanijo, pa so ceste sedaj čisto v redu.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz... sem malo prilagodil plan in izpustil Sofijo:

1. dan: Ljubljana - Split
2. dan: Split - Mostar (kosilo) - Dubrovnik
3. dan: Dubrovnik - Kotor - Budva
4. dan: Budva - Lovcen - Cetinje - Budva
5. dan: Budva - Vranjina (NP Skadarsko jezero) - Ohrid
6. dan: Ohrid - Skopje
7. dan: Skopje - Beograd
8. dan: posevnooki v smeri vzhoda, jaz pa še 2 dni razvrata po Beogradu (splave so že zaprli)
smile-1.gif