Nastavitve GPS sprejemnika!?

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Vidim da vas je tukaj naokoli precej znalcev, pa bi vas prosil za pomoč, če je sploh možna...
Imam
HP iPAQ rx5720 z Windows Mobile 5
zadeva ima vgrajen Sirf Star III GPS sprejemnik.
Kot avto/bicikl navigacija se mi obnese perfektno - hitro in dobro najde fix. Uspešnome je vodil že veliko 1000 km po Evropi.
Lepo funkcionira tako s TomTom 7, kot tudi z Garminom ali Ozijem.

Problemček se pa pojavi pri "peš" navigaciji - torej če želim da mi beleži sled ali kaže točno pozicijo pri pešačenju (Geocahing
smile-1.gif
).
Tukaj namreč ugotavljam da se moraš relativno daleč premakniti, če hočeš da GPS to prizna kot premik. To se dogaja tudi pri maksimalnem signalu mnogih satelitov.
Nekako sem pomislil da ima naprava kje kake nastavitve "praga" premikov in sprejemnik kratko malo smatra da si namestu, če si se le malo ali počasi premaknil.
Če se recimo premaknem na kratko s hitrostjo več kot 5km/h, zazna premik skoraj takoj, če pa se "po polžje premikam", pa lahko tudi 50m ne pokaže spremembe koordinate.
Torej, zanima me, ali je možno s kakimi nastavitvami napravo prepričat, da bi bila boj odzivna.
Pred časom sem recimo imel HTC P3600, ki mi je tudi manjše premike lepše zaznaval, zato vem da to obstaja.

Upam da zadeve nisem preveč zakompliciral in še bolj upam, da rešitev za to obstaja. Hvala!
smile-1.gif