Napaka na ventilaciju Passat 2016

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Ali ima kdo podobno izkušnjo?
Pozimi sem opazil, da mi ne greje nog, vse izklopil in usmeril ventilacijom le v noge a je ven pihalo zelo blago, tudi pri maksimalni moči. Enkrat se je celo zgodilo, da se je ventilacija sprostila in je bilo vse OK. Sem mislil "super to je bilo to". Žal sem se motil in že kmalu spet ni pihalo na noge. Kaj lahko storim, kje bi lahko bila napaka? Nekje se očitno zatakne.
Kdo ima ta model mi lahko pove, če Reset tipka med levim in srednjim vrtečim stikalom ima kakšno lučko? Ko pritisnem nanjo se namreč nič ne zgodi. Ne vem kako je bilo takrat, ko je ventilacija delala normalno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Reset ni tipka reset, pač pa REST, pomeni, da ti v mrazu še ene 10 minut po izklopu motorja greje kabino.

Imaš težavo ali z motorčki ali z krmiljenjem loput. Drugega, kot podreti vse in najti napako NI .
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
To pa veš samo ti, ce lahko sam. Ampak gleda na to, da sprašuješ bo kar servis. Za začetek pa priklop na računallnik
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Jp 90% verjetnost je,da so šli zobeki na krmiljenju lopute. Je kar nekaj dela, sploh če ne veš kaj in kako.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Zanimivo je to, da ko sem to ugotovil sem po nekaj dneh vožnje vso ventilacijo zaprl edino na noge pustil in na maksimum. Po nekaj sekundah se je loputa odprla in vse je bilo kot mora biti. Žal naslednji dan ni več bilo tako.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Rezultat testerja je pokazal, da je potrebno menjati motorčke za ventilacijo. Ti so tako skriti, da je potrebno ven vzet celotno armaturko. Kako so lahko pocrkal mu ni jasno. Da to porihta bo vredno cca 1000€.
Ali kdo ve, če je to realna vrednost. Je toliko ur dela? Ker ti motorčki verjetno ne predstavljajo več kot 200€ vrednosti.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Motorčki za firmo kot je VW verjetno niso strošek niti 100 EUR ampak zakaj ne bi zaračunali, če se da.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Mejbi kitajci, delajo vse sorte..se spomnim pred cajtom za aktuator za pomik lopute na mtkinem avtu- za 20posto cene od originala na aliju, še dans dela. isto sam crknu motorček.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Armaturka ven not je gladko en šiht dela. Ni nek zahtevn poseg iz vidika težavnosti. Cajta pa vzame kr nekaj.
Jaz nebi dajal neznanega kitajca tja kjer je strošek materjala drobiž napram steošku dela.
Kdo bo kril stroške če crkne čez 2 mesca. Kitajc iz alija ziher ne. Če imaš del z garancijo in račun o strokovni vgradnji se krije.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Tu je zdaj vprašanje, če mi bo serviser dal podatke kaj moram nabaviti. Ponavadi ne delajo tega radi.
Jp..pri nas se je foter potrudu, je pa res da je bil aktuator za glavno loputo dostopn iz predala, sicer dost j+eba pa tudi za klimo je od tam, en drug pa od spodaj pri volanu..tko da ni blo treba podirat skor nič kaj dost.
Tko, da bi najprej pogledal če ni treba res podirat vse možno, da prideš zraven al kaj..
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Jp..pri nas se je foter potrudu, je pa res da je bil aktuator za glavno loputo dostopn iz predala, sicer dost j+eba pa tudi za klimo je od tam, en drug pa od spodaj pri volanu..tko da ni blo treba podirat skor nič kaj dost.
Tko, da bi najprej pogledal če ni treba res podirat vse možno, da prideš zraven al kaj..
Serviser pravi, da je treba armaturka ven. Jaz sem na avtih že marsikaj sam menjal, samo za to zadevo pa ne bom našel videja na youtubu.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Armaturka ven not je gladko en šiht dela. Ni nek zahtevn poseg iz vidika težavnosti. Cajta pa vzame kr nekaj.
Jaz nebi dajal neznanega kitajca tja kjer je strošek materjala drobiž napram steošku dela.
Kdo bo kril stroške če crkne čez 2 mesca. Kitajc iz alija ziher ne. Če imaš del z garancijo in račun o strokovni vgradnji se krije.
To itak, če je avto novejši ipd
je pa res, da se dobijo prek kitajca v bistvu bi rekel včasih originali, posebi za starejše gajbe pomoje, ker sem zadnjič nekaj naročil in ni bilo razlike med originalim in novim, napisi cifre vse isto. pa iz Madžarske je prišlo, ne iz kitajske.