Namizni računalnik/laptop

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Za eno izmed dejavnosti potrebujemo računalnik na katerem bi istočasno gledali prenos s kamer ter opravljali druge klasične stvari - maili, internet.
Ne potrebujemo ful dobre slike ali karkoli posebnega, mora samo delovati tekoče in brez zatikanja.

Kaj priporočate:
- klasični ugodni laptop?
- laptop + dodatni ekran
- namizni računalnik z velikim ekranom
- namizni računalnik z dodatnim ekranom

Računalnik bo vedno lociran na mizi, tako da prenosnosti ne potrebujemo.

Katero opcijo priporočate? kateri model? Koliko rama? Je 4 dovolj ali raje 8? Procesor vsaj i5?

Ne zdi se mi smiselno kupiti predober ali preslab model za takšno uporabo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
če bo računalnik vedno stacioniran na mizi, potem nima smisla kupovati prenosnika in raje nabavi kišto. s prenosnikom namreč dobiš neergonomsko tipkovnico (preozka, tipke nabasane skupaj), neuporabno miško (sledilna ploščica), majhen monitor (15 ali 17"). seveda lahko nanj priklopiš zunanjo periferijo, ampak potem nekakko izgubiš smisel prenosnika. strojna oprema v prenosnikih je ponavadi omejena, saj je prilagojena manjši porabi, posledično tudi manj zmogljiva za enak denar, kot v stacionarnih računalnikih. in na koncu ti prenosnik na mizi zasede več prostora. jaz imam kišto pod mizo, tipkovnico in miš na polički, monitorje pa potisnjene do konca mize. tako imam tričetrt mize proste.
glede zmogljivosti bi ti težko svetoval, ker ne vem, kako zmogljiv procesor potrebuješ za spremljane (večih) prenosov. mi v službi zdaj nabavljamo poceni računalnike s core i3 procesorji, 500GB SSD in 8GB RAM, na katere sta priklpljena po dva 24" monitorja, kar je več kot dovolj za office in 2D tehnično risanje.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sass pravi:
če bo računalnik vedno stacioniran na mizi, potem nima smisla kupovati prenosnika in raje nabavi kišto. s prenosnikom namreč dobiš neergonomsko tipkovnico (preozka, tipke nabasane skupaj), neuporabno miško (sledilna ploščica), majhen monitor (15 ali 17"). seveda lahko nanj priklopiš zunanjo periferijo, ampak potem nekakko izgubiš smisel prenosnika. strojna oprema v prenosnikih je ponavadi omejena, saj je prilagojena manjši porabi, posledično tudi manj zmogljiva za enak denar, kot v stacionarnih računalnikih. in na koncu ti prenosnik na mizi zasede več prostora. jaz imam kišto pod mizo, tipkovnico in miš na polički, monitorje pa potisnjene do konca mize. tako imam tričetrt mize proste.
glede zmogljivosti bi ti težko svetoval, ker ne vem, kako zmogljiv procesor potrebuješ za spremljane (večih) prenosov. mi v službi zdaj nabavljamo poceni računalnike s core i3 procesorji, 500GB SSD in 8GB RAM, na katere sta priklpljena po dva 24" monitorja, kar je več kot dovolj za office in 2D tehnično risanje.

Hvala za obsežen odgovor.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
Za eno izmed dejavnosti potrebujemo računalnik na katerem bi istočasno gledali prenos s kamer ter opravljali druge klasične stvari - maili, internet.
Ne potrebujemo ful dobre slike ali karkoli posebnega, mora samo delovati tekoče in brez zatikanja.

Kaj priporočate:
- klasični ugodni laptop?
- laptop + dodatni ekran
- namizni računalnik z velikim ekranom
- namizni računalnik z dodatnim ekranom

Računalnik bo vedno lociran na mizi, tako da prenosnosti ne potrebujemo.

Katero opcijo priporočate? kateri model? Koliko rama? Je 4 dovolj ali raje 8? Procesor vsaj i5?

Ne zdi se mi smiselno kupiti predober ali preslab model za takšno uporabo.

8gb rama bo dovolj, vsaj i3 če ne i5, 2x isti ips lcd monitor, asus plata, poceni črno ohišje, poceni 500W napajalnik in eno poceni ati grafiko. Pa seveda 2tb hdd, če ne rabiš zmogljivosti, sicer še kakšen ssd kot sistemski disk.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Tudi i5 je overkill, zakaj bi se na asus plato opredelil, 500W poceni napajalnik še en mimosun, poceni grafika se ne potrebuje, je integrirana dovolj.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
V budget 300€ sem za starše spravo i3-4130, 8gb rama, 120gb ssd, tako da ja manj kot 8gb se res ne splača jemati, razen če so sredstva zelo omejena.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
V budget 300€ sem za starše spravo i3-4130, 8gb rama, 120gb ssd, tako da ja manj kot 8gb se res ne splača jemati, razen če so sredstva zelo omejena.

Lepa. Se morda še spomniš kje si kupil? Ker vse kar gledam z 8gb je precej dražje.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Ja naročil sem junija iz nemčije na www.hardwareversand.de, sem pa ponucal staro ohišje in dvd rom, tako da tu sem prišparal recimo 30€, Vzel sem hkrati za 300€ delov še za svojo kišto, našel sem še popust za 10€, ker je bil celoten znesek nad 500€, poštnina pa me je prišla 12€.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kak prenos s kamer je to, kako bodo povezane na pc oz kako dostopaš do slike?
Živa slika v HD, web kamerce, ki sliko osvežujejo na 15sek ... ?