Nakup zemlje v tujini

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Je pri nas kaksno podjetje, ki se ukvarja s posredovanjem pri prodaji zemlje/nepremicnin v tujini?

Zanimajo me Brazilija, Mehika, Egipt, Dubai ....

Internet sem seveda "pogledal", ampak je jeba, ker je tega toliko, da je lociti zrno od plevela skorajda nemogoce.

Hvala in LP,
PIC
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Za Dubai zelo zanesljivo lahko preveriš tukaj[/COLOR], najbolje kar prek gospodične v tajništvu, ker po mojih informacijah bi moralo prav v tem času priti do določenih sprememb (v firmi).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, isto mene zanima kako je s tem na Hrvaškem.
Se lahko že vpišemo v ZK, so še kakšne druge težave? So hrčki nabili kakšne davke na te stvari, če nisi stalno prijavljen dol?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Vpišeš se načeloma lahko (ko ti na podlagi recipročnosti ministrstvo odobri). Davek na promet nepremičnin je tako znan in je 5%. Štala je edino, ker moraš za vlogo za odobritevvzajemnosti predložiti prodajno pogodbo in kup drugih papirjev, v ZK pa se lahko vpišeš šele takrat ko ti odobri ministrstvo. Do takrat pa moraš še zmeraj uporabiti stare finte (hipoteka na zemljišče,....). S prodajalci se žal po večini, ne da zmeniti, da jim danes plačaš samo aro ostalo pa ko vzajemnost spoznana. Zaenkrat pa še ne poznam nikogar, ki bi dobil odgovor na svojo vlogo (kar nekaj je takih, ki čaka več kot pol leta). ČE ti vlogo zavrnejo, lahko šele po letih ponovno vložiš vlogo za isto nepremičnino.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Pozdravljeni!

Je pri nas kaksno podjetje, ki se ukvarja s posredovanjem pri prodaji zemlje/nepremicnin v tujini?

Zanimajo me Brazilija, Mehika, Egipt, Dubai ....

Internet sem seveda "pogledal", ampak je jeba, ker je tega toliko, da je lociti zrno od plevela skorajda nemogoce.

Hvala in LP,
PIC

za jug Brazilijo imam kontakt, v kolikor si interisent.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
No, isto mene zanima kako je s tem na Hrvaškem.
Se lahko že vpišemo v ZK, so še kakšne druge težave? So hrčki nabili kakšne davke na te stvari, če nisi stalno prijavljen dol?

jao jao, foter je hotel to urediti, takoj ko so hrvati sprejeli zakon, dal vlogo, odgovora pa še nobenega...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
No, isto mene zanima kako je s tem na Hrvaškem.
Se lahko že vpišemo v ZK, so še kakšne druge težave? So hrčki nabili kakšne davke na te stvari, če nisi stalno prijavljen dol?

jao jao, foter je hotel to urediti, takoj ko so hrvati sprejeli zakon, dal vlogo, odgovora pa še nobenega...

Pred pol leta sem prebral en članek, da je v hrvaški ZK vpisan natanko 1 (en) slovenec. Je bil pa članek ravno na temo, na kak način naj slovenci kupijo vikend na hrvaškem.

Zaenkrat je edini pameten način, da kupiš na leasing. Ko bo pa hrv. v EU, pa upajma da nebo več takih težav...